در حال بارگذاری ...
مسعود دلخواه پیرامون سی و پنجمین جشنواره فجر مطرح کرد:

افزایش کیفیت جشنواره‌ها با انتخاب درست داوران

مسعود دلخواه معتقد است که باید چشم‌انداز درستی در انتخاب داوران در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد و این انتخاب درست به افزایش کیفیت جشنواره کمک می‌کند.

به گزارش دریافتی ایران تئاتر، مسعود دلخواه در گفت‌وگو با روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به اجرای نمایش‌ها در طول سال گفت: «هیچ ایرادی ندارد در بخش بین‌الملل شاهد اجرای آثاری باشیم که در طول سال اجراشده‌اند چون این آثار نمایشی، آزمون‌وخطاهایشان را از سر گذرانده‌اند و برای ماهم که آن‌ها را ندیده‌ایم از جذابیت بالایی برخوردار هستند».

این مدرس دانشگاه با اشاره به تأثیرگذاری دبیران در هر دوره از برگزاری جشنواره تئاتر فجر یادآوری کرد: «جشنواره تئاتر فجر به دلیل نبود دبیران ثابت، مسیر ممتدوچشم‌اندازمشخصی را در سال‌های برگزاری خود طی نکرده که پیامدهایش را در این سال‌ها دیده‌ایم».

کارگردان نمایش «بیگانه» درباره انتخاب داوران جشنواره نیز گفت: «در این سال‌ها انتخاب داوران جشنواره هم‌روند مشخصی را طی نکرده است. در دوره‌ای داوران خوبی برای قضاوت آثار انتخاب می‌شوند و در دوره‌ای عکس آن صورت می‌گیرد که می‌بایست برای چشم‌انداز بهتر جشنواره، تمهیداتی در این راستا صورت بگیرد».

دلخواه بابیان اینکه اعتبار جشنواره به شرکت‌کنندگانش است، اضافه کرد: «اگر حمایت‌ها و پشتیبانی مالی از جشنواره و گروه‌های نمایشی بهتر شود، به‌طور شاهد افزایش گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره هستیم».

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

مرور ایران تئاتر بر کارگاه های آموزشی و سخنرانی های علمی  جشنواره بین المللی فجر

تاکید جشنواره بر دانش  افزایی در عرصه تئاتر ایران
مرور ایران تئاتر بر کارگاه های آموزشی و سخنرانی های علمی جشنواره بین المللی فجر

تاکید جشنواره بر دانش افزایی در عرصه تئاتر ایران

ایران تئاتر: یکی از اقدامات ارزشمند سی و پنجمین جشنواره بین المللی فجر که در جهت دانش افزایی و توان افزایی در عرصه های تخصصی هنر تئاتر مورد توجه قرار گرفته، برگزاری کارگاه ها و سخنرانی های کاربردی است که بر مبنای نیازهای روز تئاتر کشور و بر پایه تحقیقات و پژوهشهای گذشته، نیاز ...

|

گزارش ایران تئاتر ازنشست خبری سی و پنجمین جشنواره فجر

تهران در ایام جشنواره تئاتر فجر 2000 مهمان دارد
گزارش ایران تئاتر ازنشست خبری سی و پنجمین جشنواره فجر

تهران در ایام جشنواره تئاتر فجر 2000 مهمان دارد

نخستین نشست خبری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور سعید اسدی دبیر جشنواره، پیمان شریعتی دبیر اجرایی و فهیمه پناه آذر مدیر روابط عمومی جشنواره در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

|

مروری بر حضور سی‌وچهارساله زنان در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

قدم های آهسته و مقتدر زنان در تئاتر ایران
مروری بر حضور سی‌وچهارساله زنان در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

قدم های آهسته و مقتدر زنان در تئاتر ایران

ایران تئاتر- فاطمه رستمی:‌ در روندجشنواره سی‌وچهارساله تئاتر فجر که با انگیزه ارزیابی سالانه فعالیت هنرمندان عرصه تئاتر شکل گرفت، با نگاهی اجمالی، می توان دریافت حضور زنان هنرمند سال های سال به شکلی کم رمق ولی محسوس تداوم داشته تا اینکه در سال های اخیر به قدم های آهسته و ...

|

نظرات کاربران