در حال بارگذاری ...
 • با یاد محمود فروزان نیا و به همت علی شریعت زاده

  کارگاه نمایش «رها» در کاشان احیا می‌شود

  علی شریعت زاده از پیشکسوتان تئاتر کاشان و از خیرین هنری در اقدامی تحسین‌برانگیز به احیای نام کارگاه نمایش «رها» در محل خانه تئاتر کاشان پرداخته است.

  به گزارش ایران تئاتر یکی از معضلات تئاتر کاشان کمبود فضاهای اجرایی است که لزوم ورود افراد و ارگان‌ها در این عرصه را ضروری می‌کند. هرچقدر این فضاها بیشتر باشند رشد و پویایی هنر تئاتر نیز بیش‌ازپیش خواهد بود.

  با توجه به این امر مهم چندی است که علی شریعت زاده از پیشکسوتان تئاتر کاشان و از خیرین هنری در اقدامی تحسین‌برانگیز به احیای نام کارگاه نمایش «رها» در محل خانه تئاتر کاشان پرداخته است. ایشان با فراهم کردن شرایط مالی، بازسازی یکی از اتاق‌های خانه تئاتر برای برپایی کارگاه اجرای نمایش و پیگیری‌های مستمر قدمی را برای افزایش فضای اجرایی در سطح کاشان برداشته‌اند.

  شریعت زاده که خود از کارگردانان خوب کاشان است. در خصوص ساخت این مکان اعلام داشت: سال‌ها پیش مرحوم محمود فروزان نیا همراه با آقای اصغر وطنخواه اقدام به برپایی مکانی برای تمرین و اجرا نمایش‌هایی با پرسوناژ کم نمودند که متأسفانه پس از فوت آقای فروزان نیا آن کارگاه بنا به دلایلی بسته شد و سال‌ها جای خالی آن در کاشان محسوس بود. همواره دوست داشتم شرایطی بوجود بیاید تا دوباره این کارگاه با همان حال و هوای خودش دوباره در عرصه تئاتر کاشان جولان دهد تا اینکه فضای جدید خانه تئاتر مرا بر این داشت تا آن آرزوی دیرینه را محقق کنم. به شورای مدیریتی خانه تئاتر کاشان پیشنهاد دادم و با استقبال آنها و کمک و مساعدت آقای مرتضی جهانی نژاد شروع به ساخت و تجهیز آن کردم. هر بار که به این فضا می‌نگرم احساس خوبی به من دست می‌دهد و امیدوارم که خیرین فرهنگی و هنری بیشتری در سطح شهر برای اعتلا و رشد هنر این مرزوبوم پیش‌قدم شوند و ما شاهد احداث فضاهای بیشتر و بزرگ‌تری در حوزه تئاتر باشیم
  مطالب مرتبط

  در تالار فرهنگ کاشان

«سرای سپنج» با شیوه نقالی و پرده‌خوانی به روی صحنه می‌رود
  در تالار فرهنگ کاشان

  «سرای سپنج» با شیوه نقالی و پرده‌خوانی به روی صحنه می‌رود

  نمایش «سرای سپنج» بر اساس داستان بیژن و منیژه شاهنامه و با بهره‌گیری از نقالی و استفاده از تابلوهای اجرایی پرده‌خوانی در تالار فرهنگ کتابخانه ملا محسن فیض کاشانی به روی صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران