در حال بارگذاری ...
با یادبود جعفر والی

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی‌ماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین دی‌ماه با حضور هنرمندان و به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از هنرآنلاین مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی‌ماه ، شنبه 18 دی با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد اسلامی، سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، سعید طلوعی شهردار منطقه 7 تهران و تعدادی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری در مجتمع باغ زیبا برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: از همه هنرمندان به خاطر حضورشان در این مراسم تشکر می‌کنم و از داریوش ارجمند، جلیل فرجاد، اسماعیل خلج، محسن علی اکبری و صفا آقاجانی تشکر ویژه دارم که به خاطر تبریک تولد به هنرمندان در این مراسم حاضر شدند.
عظیمی در خصوص برنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت برای هنرمندانی که در شهرستان سکونت دارند، گفت: تصمیم گرفتیم هم‌زمان برگزاری این دست از برنامه‌ها با هنرمندانی که در شهرستان هستند و امکان حضورشان در این مراسم فراهم نیست تماس بگیریم و از این بزرگواران دعوت کنیم تا به همراه همسر یا یکی از اعضای خانواده خود دریکی از بهترین رستوران‌های شهر خود مهمان ما باشند و هدایای ناچیزی هم تقدیمشان خواهد شد.
او بابیان اینکه موسسه به چهارمین سال فعالیت خود وارد می‌شود، گفت: اتفاقات بسیار خوبی در تعامل با شهرداری منطقه 7 داشتیم و ساختمان جدیدی در جنب مصلا تهران قرار است در اختیار موسسه هنرمندان پیشکسوت قرار بگیرد که در آن صورت به امید خدا بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات پیشکسوتان در این موسسه قابل‌حل خواهد بود.
عظیمی در خصوص چاپ‌ کتاب نگارگری نیز خاطرنشان کرد: در این مدت دو کتاب نمایشی چاپ کردیم اما قرار است اولین کتاب نفیس را در حوزه نگارگری چاپ کنیم؛ همچنین امیدوارم بتوانیم روزی فیلم نیز بسازیم.
تجلیل از هنرمندان متولد دی‌ماه در مجتمع باغ زیبا
علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ادامه در سخنانی ضمن تبریک به هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم، اظهار کرد: از خداوند متعال سپاسگزارم که هنرمندان خوبی را به عرصه هنر کشور ما ارزانی داشته و همچنین بابت افزایش این نعمت خداوند را شاکر هستیم.
او ادامه داد: به آقای عظیمی مدیرعامل موسسه پیشنهاد کردم تا این گردهمایی‌ها به برگزاری مراسم این‌چنینی محدود نشود و با راه‌اندازی تورهای داخل شهری، ارتباطات اهالی مختلف هنر با یکدیگر بیشتر شود.
پس از صحبت‌های کوتاه مرادخانی از هنرمندان پیشکسوت حاضر در مراسم به ترتیب روز تولدشان برای بریدن کیک و گرفتن عکس یادگاری دعوت شد.
افلیا پرتو (هنرمند عرصه موسیقی)، اکبرآزاد (شاعر و ترانه‌سرا)، تورج شعبان‌خانی (آهنگ‌ساز)، ابراهیم پشت‌پناه، سیدحسن ارژنگ‌نژاد (مجسمه‌ساز)، رضا ناجی (بازیگر سینما)، هما جدی‌کار (هنرمند تئاتر عروسکی)، علی اکبرپور (هنرمند عرصه موسیقی)، محمود پاک‌نیت (هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون)، مریم معترف (هنرمند تئاتر)، ضیاء‌الدین خطیر (هنرمند عکاس)، یوسف صدیق (هنرمند تئاتر و سینما)، ایرج یکه‌زارع (هنرمند تجسمی)، حجت‌الاسلام سیدجعفر کشفی (هنرمند خوشنویس)، محمدابراهیم جعفری (هنرمند تجسمی)، محمد اسماعیل فضل فرهادی (هنرمند تجسمی)، داوود فرشباف لواسانی (هنرمند تجسمی)، رضانور بختیار (هنرمند تجسمی)، مهوش صبرکن (هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون) و داوود کیانیان (هنرمند تئاتر) ازجمله پیشکسوتان هنری کشور بودند که از آنها در این مراسم تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از هنرمند فقید جعفر والی هم یاد شد و برای شادی روح این هنرمند درگذشته فاتحه‌ای قرائت شد.

 
مطالب مرتبط

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پنجمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت

هنرمندان پیشکسوت، اصالت فرهنگی را معنا می‌بخشند
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پنجمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت

هنرمندان پیشکسوت، اصالت فرهنگی را معنا می‌بخشند

سید رضا صالحی امیری با ارسال پیام به پنجمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت عنوان کرد از هیچ تلاشی برای حرمت نهادن به جایگاه رفیع هنرمندان پیشکسوت فروگذار نخواهد کرد.

|

نظرات کاربران