در حال بارگذاری ...
 • مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در مناطق پنج‌گانه برگزار می‌کند

  مرحله‌ دوم کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری از اواخر بهمن‌ماه

  توحید معصومی ضمن اعلام خبر پایان مرحله‌ اول کارگاه‌های سراسری نمایشنامه‌نویسی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: فراخوان بیست و پنجمین جشنواره‌ی تئاتر سوره شنبه، ۲۵ دی‌ماه، منتشر خواهد شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر توحید معصومی مسئول امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، گفت: به‌تازگی کارگاه نمایشنامه‌نویسی منطقه 4 به میزبانی حوزه هنری استان کرمانشاه با حضور هنرجویان و نویسندگان شش استان و نیز با حضور و تدریس استاد سیدحسین فدایی حسین اتمام یافته است و بدین ترتیب برگزاری مرحله‌ اول کارگاه سراسری نمایشنامه‌نویسی در پنج منطقه و به میزبانی مراکز استانی یزد، اصفهان، قزوین، کرمانشاه و البرز به پایان رسید.
  وی افزود: در این کارگاه‌ها نزدیک به 100 نفر از نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان مستعد و توانمند استان‌ها از سراسر کشور حضور یافتند و طرح و ایده‌های خود را با استاد و مدرس مدعو مطرح کردند. بر اساس روش آموزش این دوره از کارگاه‌ها نویسندگانی که به تشخیص اساتید مربوطه، توانمندی بیشتری داشته باشند برای مرحله دوم دعوت خواهند شد. مرحله دوم این کارگاه‌ها از اواخر بهمن‌ماه در مناطق پنج‌گانه برگزار می‌شود و نصراله قادری، نادر برهانی‌مرند، سعید اسدی، ایوب آقاخانی و سیدحسین فدایی‌حسین به‌عنوان استاد و مدرس، هدایت کارگاه‌های هر منطقه را بر عهده خواهند داشت.
  معصومی اضافه کرد: مرحله سوم و پایانی کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی، در نیمه اول سال 96 برگزار خواهد شد ضمن اینکه تا آن زمان نیز هنرجویان با اساتید خود به‌صورت مکاتبه‌ای در فضای مجازی در ارتباط بوده و به تکمیل طرح‌های خود مشغول خواهند بود. هدف از برگزاری این کارگاه‌ها، تولید متون نمایشی بومی در راستای اهداف و چشم‌اندازهای حوزه هنری است که به امید خدا با پایان دوره‌ این کارگاه‌ها این متون در اختیار کارگردان‌های مراکز استانی قرار خواهد گرفت.
  وی خاطرنشان کرد: ازجمله برنامه‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سال جاری، توجه به نمایشنامه‌نویسی بومی و آموزش طیفی از نویسندگان مستعد جوان در استان‌ها بوده که امیدواریم با نشر نمایشنامه‌های خروجی از این کارگاه‌های آموزشی، نتیجه‌ این برنامه به‌طور محسوس و ماندگار، تحقق یابد. در سال 1396 نیز توجه به تئاتر استان‌ها ادامه خواهد یافت که تولید صحنه‌ای نمایشنامه‌‌های منتشرشده نیز ازجمله‌ آن خواهد بود.
  توحید معصومی در پایان به انتشار فراخوان بیست و پنجمین جشنواره‌ی تئاتر سوره اشاره کرد و گفت: فراخوان بیست و پنجمین جشنواره‌ی تئاتر سوره تهیه و تنظیم‌شده و ان‌شاءالله روز شنبه، 25 دی‌ماه، از طریق سایت «صحنه» منتشر خواهد شد. این جشنواره با تغییراتی نسبت به دوره‌های گذشته در تیرماه سال 1396 برگزار می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  در گفت‌وگو با کوروش زارعی و ایوب آقاخانی

جزئیات دوره جدید «چهارفصل تئاتر ایران» تشریح شد
  در گفت‌وگو با کوروش زارعی و ایوب آقاخانی

  جزئیات دوره جدید «چهارفصل تئاتر ایران» تشریح شد

  کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به همراه ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش این مرکز و سردبیر فصلنامه صحنه به بیان و بررسی جزئیات آغاز دوره جدید چهارفصل تئاتر ایران این بار در حوزه هنری پرداختند.

  |

  نظرات کاربران