در حال بارگذاری ...
 • مدیر روابط عمومی خانه تئاتر اعلام کرد:

  25 دی‌ماه آخرین فرصت به‌روزرسانی اطلاعات اعضای انجمن‌های خانه تئاتردر سالنامه تئاتر است

  محمد بهرامی: با تمدید پنج روزه ،۲۵ دی‌ماه آخرین فرصت به‌روزرسانی اطلاعات اعضای انجمن‌های خانه تئاتردر سالنامه تئاتر ایران است.

  محمد بهرامی مدیر روابط عمومی خانه تئاتر ضمن بیان این مطلب به ایران تئاتر گفت: سال گذشته ما اطلاعات را از انجمن‌های مختلف خانه تئاتر گرفتیم و بر این اساس«سالنامه تئاتر ایران» با ضمیمه‌ای ازاسامی ، تاریخ تولد و ایمیل اعضای انجمن‌های خانه تئاتر منتشر شد.

  وی افزود: با توجه به اینکه ما هرساله عضوگیری داریم باید اطلاعاتمان را به‌روز کنیم و برای این کار نیاز به همکاری انجمن‌ها و اعضایشان داریم به همین دلیل امسال هم  به اطلاع انجمن‌های مان رسانده‌ایم که اطلاعات اعضای جدید و کسانی که ازقلم‌افتاده‌اند را به ما بدهند تا در سالنامه جدیدی  درج شوند.

  محمد بهرامی با اشاره به نزدیک شدن به پایان مهلت جمع‌آوری این سالنامه گفت: امسال ما به اعضاء انجمن‌ها گفته‌ایم که اطلاعات خود را یا به ما برسانند یا به ایمیل سالنامه ارسال نمایند.پایان زمانبندی 20 دی ماه بود که با توجه به تعطیلات پیش آمده این مدت با پنچ روز افزایشتا شنبه آینده خواهد بود .فرصت را غنیمت می‌شمارم و از همه این افراد می‌خواهم تا با ارسال اطلاعات خود ما را در غنی کردن این بانک اطلاعاتی یاری کنند.

  وی با اشاره به نیاز استفاده از امکانات جدید ادامه داد: ما هم به دنبال این هستیم که اطلاعات را به‌روزرسانی کنیم و. از طرفی این ارتباط بین اعضای خانه تئاتر هست و آن‌ها آگاه‌اند که باید پرونده خود را به‌روزرسانی کنند اما بحث اصلی سهولت و سرعت عمل است. الآن برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم که در آینده نزدیک هر کس خودش بتواند این اطلاعات را درسایت خانه تئاتر بارگذاری کند و با تائید انجمن مربوطه این اطلاعات در صفحه هر کاربر به‌روز شود و ما هم آسان‌تر آن را جمع‌آوری کنیم. امیدواریم این برنامه سریع‌تر انجام شود و اعضاء هم راحت‌تر این کار را انجام دهند.

  وی با اشاره به نقص اطلاعات در منابع مختلف مثل جشنواره فجر گفت: ما در برگه‌هایی که در اختیار اعضایمان قرار می‌دهیم بخشی وجود دارد که اگر کسی در جشنواره‌های مختلف فعالیتی داشته آن را عنوان کند، به نظرم این بخش اطلاعات می‌تواند در بازیابی برخی از اطلاعات بخش‌های دیگر مؤثر باشد.

  بهرامی با اشاره به نیازهای خانه تئاتر برای جمع‌آوری بانک اطلاعات هنرمندان اضافه کرد: ما به این دلیل که فضای موردنظر را در سایت نداریم خیلی نمی‌توانیم گسترده و متمرکز کارکنیم و به‌محض راه‌اندازی این بخش سایت ما می‌توانیم خیلی جدی‌تر کارهای آماری مربوط به جمع‌آوری اطلاعات تئاتری‌ها را انجام دهیم.

  وی افزود: ما 14 انجمن داریم که برای هرکدام بخشی ویژه در سایت اختصاص داده‌ایم تا بتوانند اطلاعات خود را در سایت بارگذاری کنند.

  او در پایان با اشاره به افزایش اعضای خانه تئاتر در سال‌های اخیر گفت: ماخانه تئاتر در حال حاضر حدود 2000 نفر عضو دارد وبدلیل نبود اطلاعات دقیق هنوز نمی‌دانیم که این تعداد در سال جدید چقدر افزایش پیداکرده است.

  به گزارش ایران تئاتر سال گذشته برای نخستین بار اسامی و زادروز اعضای خانه تئاتر به همراه ایمیل اعضا در ضمیمه آن منتشرشد . این بخش امسال نیز به یاری مدیران خانه تئاتر بروز می شود.

  انجمن هنرهای نمایشی ایران با توجه به کمبود منابع مرجع در حوزه تئاتر ایران و با هدف ایجاد نشاط از طریق توجه به سالروز تولد هنرمندان تئاتر در رسانه ها و مجامع فرهنگی و ایجاد دسترسی به منابع و اطلاعات مرجع مورد نیاز هنرمندان ، صاحب نظران و علاقمندان تئاتر  امسال نیزاقدام به بروز رسانی  سالنامه تئاتر ایران کرده است.

  این سالنامه داری بخش‌های مختلف گاه‌نویسی تاریخ تئاتر جهان، وقایع‌نگاری تاریخچه تئاتر ایران، کتاب‌نگاری تاریخ تئاتر ایران، زادروز هنرمندان تئاتر، اطلاعات گروه‌های ثبت‌شده تئاتری و تماشاخانه‌های خصوصی، سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش و فهرست نمایش‌های اجرا شده در سال 1395است. همچنین در این  سالنامه اسامی هنرمندان درگذشته تئاتر نیز گنجانده شده است.

  پیش از این علی اکبر عبدالعلی زاده مدیر پروژه سالنامه تئاتر ایران ازهنرمندان ، صاحب نظران و فعالان تئاتر کشورمان دعوت کرده بود تا  با اعلام هرگونه اصلاحیه و ارایه نظر خود در جهت ارتقاء کیفی این محصول، دست اندرکاران این سالنامه تخصصی را یاری رسانند .
  مطالب مرتبط

  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در شهریور ماه

ماه درخشش و شکوفایی استعدادهای عرصه نمایش
  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در شهریور ماه

  ماه درخشش و شکوفایی استعدادهای عرصه نمایش

  ایران تئاتر: در تقویم تئاتری شهریورماه هنرمندان مشهور زیادی پا به جهان گذاشته‌اند که هریک در عرصه سینما و تئاتر مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارند. هنرمندانی که با ایفای نقش در آثار مختلف، توانمندی‌های خود را در هر دو عرصه به اثبات رسانیده‌اند.

  |

  نظرات کاربران