در حال بارگذاری ...
 • با اقتباس از متن آلن ریکمن

  «نام من ریچل کری است» در اصفهان به روی صحنه می رود

  «نام من ریچل کری است» به کارگردانی محمد رضا رهبری از ۷ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۸:۳۰در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان روی صحنه می‌رود.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، محمد رضا رهبری کارگردان«نام من ریچل کری است» درباره مضمون اصلی داستان این نمایش گفت: «نام من ریچل است، روایت دختری جوان و آمریکایی است که تحصیلاتش را رها می‌کند تا با یک گروه بین المللی به فلسطین و غزه برود و در آنجا به کودکان و خانواده‌های بی پناه آنان کمک کند. ریچل دختری امروزی با ویژگی های معمول و متعارف است که جهانی و انسانی فکر می‌کند و تلاش می‌کند به مصایب مردم و به ویژه کودکان بپردازد.»

  رهبری معتقد است این نمایش کاملا مستند به وضعیت ریچل است که در ایران او را بیشتر به نام راشل می شناسند.

  متن نمایش برگرفته از «نوشته‌های ریچل کری» است که توسط آلن ریکمن و کاترین واینر ویرایش شده و حمید احبا آن را به فارسی ترجمه کرده است.

  در این نمایش سوده امیرخانی و آسیه بنی طباء ایفای نقش می‌کنند و تخشید قدرتی پور به عنوان طراح و کاریکاتوریست و محمدرضا کریم پور به عنوان دستیار حضور دارند. اجرای موسیقی این نمایش نیز بر عهدۀ حامد یونسی است.

  علاقه‌مندان برای دیدن این تئاتر که با همکاری حوزه هنری اصفهان آماده شده می‌توانند با تهیه بلیت از سایت نوای مهر، از 7 تا 21 بهمن ماه، هر شب راس ساعت 18:30 به سالن سعدی واقع در خیابان استانداری، کوچه سعدی، عمارت سعدی مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگو ایران تئاتر با محمد رضا رهبری نویسنده ، کارگردان و مدیر تالار هنر اصفهان :

تبادل فرهنگی با سایر شهرها به توسعه تئاتر کمک می‌کند
  گفت‌وگو ایران تئاتر با محمد رضا رهبری نویسنده ، کارگردان و مدیر تالار هنر اصفهان :

  تبادل فرهنگی با سایر شهرها به توسعه تئاتر کمک می‌کند

  تئاتر در شهرستان‌ها همواره مورد توجه جوان ها بوده است و تلاش‌های زیادی بر رونق تئاتر در شهرهای کشورمان با حمایت نهادهای زیربط انجام شده است. اصفهان یکی از شهرهایی است که همواره تئاتر در آن به صورت جدی دنبال شده است .

  |

  نظرات کاربران