در حال بارگذاری ...
 • رئیس انجمن نمایش بوشهر:

  جشنواره تئاتر فجر بام تئاتر کشور است

  جهانشیر یار احمدی رئیس انجمن تئاتر بوشهر گفت: تئاتر بوشهر امسال حضور خوبی در سی و پنجمین دوره جشنواره دارد و در نمایشنامه‌نویسی ۱۰ نامزد دارد.

  به گزارش ایران تئاتر یار احمدی در خصوص جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد: جشنواره تئاتر فجر تعریف خاصی دارد و به تعبیر من، بام تئاتر کشور است. گروه‌هایی که در کشور تولید تئاتر می‌کنند در جشنواره تئاتر فجر، اجراهای خود را به معرض نمایش می‌گذارند. این موضوع به‌طور ویژه در استان‌ها بیشتر دیده می‌شود چراکه استان‌ها علاقه‌مندند بیشتر دیده شوند و بیشتر در جشنواره حضور پررنگ‌تری داشته باشند.
  یاراحمدی خاطرنشان کرد: شهر بوشهر نیز در زمینه‌های مختلف فرهنگی بخصوص تئاتر جدا از دیگر استان‌ها نیست و با توجه به تمام فعالیت‌هایی که در طول سال انجام می‌دهند، علاقه‌مند به حضور در جشنواره فجر هستند.
  وی یادآوری کرد: در سه سال گذشته تئاتر بوشهر به علت جنب‌وجوش و فعالیت خوبی که در سطح استان داشته است، توانسته در بخش‌های مختلف به شکل شایسته‌ای عمل و تئاتر بوشهر را معرفی کند.
  رئیس انجمن نمایش بوشهر افزود: جشنواره تئاتر فجر بدون تردید به لحاظ کیفی هم می‌تواند موجب رشد تئاتر در نقاط مختلف کشور باشد و بار آموزشی خوبی نیز به همراه دارد، کیفیت بالای این جشنواره در رشد کیفی تئاتر تأثیر بسزایی دارد. در چند سال اخیر نیز به علت برگزاری جشنواره فجر استانی در برخی از استان‌های کشور و به‌ویژه بوشهر این تأثیر پررنگ‌تر از گذشته است.
  یار احمدی با اشاره به جشنواره تئاتر فجر استانی گفت: امیدوارم جشنواره فجر استانی نیز در سال‌های آتی در همه استان‌های کشور برگزار شود و پرچم تئاتر کشور در کل کشور به اهتزاز درآید.
  جهانشیر یاراحمدی در پایان گفت: امسال خوشبختانه تئاتر استان‌ها به‌طورکلی حضور قابل‌توجهی در فجر دارند و به گمان من، پخته‌ترین کارهای تولیدشده در استان‌ها خواهد بود.
  سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن برگزار می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران