در حال بارگذاری ...
 • برنامه سالن های تئاتر در هفته سوم بهمن ماه

  آغاز سال جدید تئاتر

  اکثر سالن های دولتی تئاتر در هفته پیش رو میزبان نمایش های تازه ای شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم بهمن ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  اکثر سالن های دولتی تئاتر در هفته پیش رو  و بعد از جشنواره تئاتر فجر میزبان نمایش های تازه ای شده اند که نشان از آغاز سال جدید تئاتر می دهد.در بین نمایش های تازه این سال نمایش درخت و نام یوجینو باربا از همه نمایش ها و کارگردان های دیگر توجه بیشتری را به خود جلب می کند. نامی که در کنار حسین پاکدل و حمید رضا آذرنگ نوید رونق  تئاتر  را  در این سال به ما می دهد. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم بهمن ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  ترن در تئاتر شهر به راه می افتد

  سالن اصلی: نمایش ترن به نویسندگی و کارگردانی حمید رضا آذرنگ از یک شنبه 17 بهمن ماه ساعت 19:30 میزبان تئاتر دوستان در این سالن می شود و تا 28 اسفند ماه به اجرا های خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: آیا این زمین است که آدم را فراموشکار می کند یا این آدمها هستند که با گذر زمان همه چیز روی زمین را به فراموشی می سپارند؟ . امیر جعفری، مهراوه شریفی نیا، نسیم ادبی، نادر برهانی مرند، سید علی صالحی، حسین سلیمانی، بهرنگ علوی، مجید رحمتی، وحید آقاپور، علی عامل هاشمی، سیاوش جامع، آذین نظری، باران شادی پور، وحید احمدی، فریده سپاه منصور، خسرو احمدی، فرید سجادی حسینی و ستایش محمودی بازیگران اصلی این نمایش 100 دقیقه ای هستند. همچنین بهروز سرو علیشاهی، عباس امیری، سجاد محمودی، فرزین طاهری، فرزاد صبوری، محمد فرجی ، پیام میر مصطفی، عماد قلی پور بازیگران دیگری هستند که در ترن به ایفای نقش می پردازند.
  بهای بلیط این اثر 20 ، 30 و 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است که مخاطبان بسته به مکان صندلی خود آن را می پردازند.

   

  سالن چهارسو: این سالن از روز چهارشنبه 20 بهمن ماه میزبان نمایش «دشمن مردم» به نویسندگی هنریک ایبسن و کارگردانی علی پویان می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: دکتر استوکمان، پزشک حمام‌ها و آبهای معدنی شهر با آزمایش‌های متعدد متوجه آلودگی در آبهای شهر می‌شود و مصمم است که حرف خود را به گوش همگان برساند اما ... .نمایش دشمن مردم که پیش ازین با گروه بازیگران چهره ای خود را به سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کرده بود در روز آخر جشنواره  با تغییر گروه بازیگران خود در جشنواره شرکت کرد. ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی، نادیا فرجی، عباس شادروان، علی عبادت طلب، بابک قادری، کوروش زارعی، نورالدین جوادیان و آذر سماواتی بازیگرانی هستند که در این نمایش 100 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.

   

  قشقایی برای آقایان ممنوع می شود

  سالن قشقایی:نمایش پرفورمنس یاس (سولو - تکنفره) در روز دوشنبه 18 بهمن ساعت 13:30 به مدت یک ساعت به روی صحنه می رود.
  همچنین نمایش پرفورمنس شرح تمرین در روز سه شنبه 19 بهمن ماه ساعت 13:30 به مدت دو ساعت میزبان بانوان تئاتر دوست می شود.
  در توضیح هر دو این نمایش ها که مختص به بانوان است آمده: موبایل و هرگونه دوربین پیش از ورود به سالن از سوی سالن امانت گرفته می‌شود
  بهای بلیط هردو این نمایش ها 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  ایرانشهر شاهد کابوس حضرت اشرف می شود
  نمایش کابوس حضرت اشرف از 11 بهمن ماه ساعت 20:30 به سالن ناظر زاده کرمانی آمده است و تا 23 اسفند ماه میزبان مخاطبان تئاتر در این سالن خواهد بود. حسین پاکدل برای نگارش نمایشنامه این اثر از سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کرده است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «کابوس حضرت اشرف» به حوادثی از تاریخ معاصر کشورمان می‌پردازد و مفاهیم نمایشی را به شکلی مدرن و گروتسک بازگو می‌کند. مرتضى آقاحسینى، امیرکاوه آهنین‌جان، مجتبی بابائی فرد، مهدی پاکدل، کورش تهامی، عاطفه رضوی، سوده شرحی، آرش فلاحت پیشه، صالح لواسانی، مهرداد مسیحا، نیکی مظفری، محمدصادق ملک، حمیدرضا نعیمی بازیگران این نمایش دو ساعته هستند.
  بهای بلیت این اثر ۳۵,۰۰۰ تومان است، که اعضای تیوال در چهار روز نخست اجرا با 40 درصد تخفیف و مبلغ 21 هزار تومان به تماشای آن نشستند.

   

  تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان در هفته پیش رو میزبان سه نمایش تازه شده است.

  تالار استاد انتظامی- خانه هنرمندان: این سالن از 13 بهمن ماه ساعت 18:15 میزبان نمایش ماما یرما به نویسندگی فرزین نوبرانی، کوروش ساسانیان، النا آهی و طراحی و کارگردانی فرزین نوبرانی شده است. این اثر 60 دقیقه ای با بازی بی تا عزیز اقلی، امیر فراهانی، عباس علیرضا، فرزاد برهمن، ملینا قدیمی، سهیل قناعتی، مرسانا حسین خانی تا 2 اسفند ماه به اجرا های خود در این سالن ادامه می دهد.نمایش ماما یرما درسیزدهمین جشنواره بین المللی هایفست به نمایش در آمده و همچنین از بیست و سومین جشنواره بین المللی لوری فست ایده پرداز برنده جایزه ویژه هیئت داوران شده است.بهای بلیط این نمایش که کاری از گروه تئاتر خلاق است 15 هزار تومان تایین شده که اعضای تیوال در روز های نخست با 33 درصد تخفیف و مبلغ 10 هزار تومان می توانستند به تماشای این نمایش بنشینند.

   

  همچنین نمایش کمدی الهی جلد چهارم نوشته سیاوش پاکراه و به کارگردانی محمد جواد طاهری از 13 بهمن ماه ساعت 20 به این سالن آمده است و تا 2 اسفند ماه به اجراهای خود در این سالن ادامه می دهد. عامر مسافر آستانه، میلاد فرج زاده، شهاب مهربان، مریم نقیبی بازیگرانی هستند که در این نمیش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.بهای بلیت این نمایش ۱۵,۰۰۰ تومان است که در سه روز نخست با 33 درصد تخفیف و قیمت 10 هزار تومان در اختیار اعضای تیوال قرار گرفته است.

   

  نسبیت خاص نام نمایش دیگریست نوشته بهار کاتوزی و کارگردانی سمانه زندی نژاد که از 15 بهمن ماه ساعت 17:15 به سالن استاد انتظامی خانه هنر مندان آمده است و تنها به مدت 10 شب میزبان تئاتر دوستان در این سالن خواهد بود. بهار کاتوزی تنها بازیگریست که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازد.
  بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان تایین شده است که دانشجویان به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی می توانند با پرداخت 10 هزار تومان به تماشای آن بنشینند.

   

  حافظ میزبان باربا می شود

  سالن حافظ: این سالن از روز شنبه ساعت 19:30 میزبان نمایش درخت اثر یوجینو باربا شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: درخت داستانی از رشد و شکوفایی و مرگ است. راهبان درختی را در پاسخ به ناپدید شدن پرندگان کاشته‌اند و افرادی همچون یک سرباز کوچک، جنگ سالاران، یک مادر خشمگین و دختر یک شاعر که خواب پرواز با پدرش را می بیند در اطراف آن زندگی می‌کنند. آنچه پرندگان از آسمان روی زمین می‌بینند. درخت میوه می دهد و پرندگان باز می گردند اما ... .این اثر 50 دقیقه ای تا چهارشنبه همین هفته میزبان تئاتر دوستان در سالن حافظ است و لوییس آلونزو، پرواتی باول، وایان باوا، کای بردهالت، روبرتا کریری، النا فلوریز، دونالد کیت، کارولینا پیزارو، فوستو پرو، ایبن ناجل راسموسن، جولیا وارلی بازیگرانی هستند که در آن به ایفای نقش می پردازند.
  بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است و علاقمندان به این اثر می توانند از طریق سایت تیوال اقدام به خرید بلیط آن کنند.

   

  مولوی جایی برای جوانان

  در هفته پیش رو تالار مولوی با دو نمایش از کارگردانان جوان میزبان مخطبان تئاتر است که البته یکی از آنها تازه شروع شده و دیگری هفته پایانی اجرای خود را سپری می کند.

   

  نمایش تفنگ میرزا رضا نوشته محمد طلوعی و با کارگردانی محمد اشکان فر که از یکشنبه 12 دی ماه ساعت 18 در تالار مولوی به روی صحنه رفته بود،در هفته پیش رو هفته پایانی اجرا های خود را پشت سر می گذارد و جمعه 22 بهمن ماه برای آخرین بار در این سالن به روی صحنه می رود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: میرزا رضا کرمانی بعد از سال ها ستم کشی و در به در این زندان و آن زندان به ایران برمی گردد، او می خواهد دادش را از زمانه بستاند اما شاه کشی کار هر کس نیست. او نمی داند تفنگی که در بارفروش خریده شلیک خواهد کرد یا نه؟ . بانیپال شومون، ارزو روشناس، میثم نوروزی، الهه شه پرست، نوید نوروزی، بابک بهشاد، رامین رجایی، سام دادخواه، شهاب نظام دوست بازیگرانی هستند که در این نمایش 45 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.
  بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است که البته دانشجویان می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود از 50 درصد تخفیف برخوردار شوند و با پرداخت 10 هزار تومان به تماشای این نمایش بنشینند.

   

  همچنین نمایش گالیله نوشته برتولت برشت و با کارگردانی نازنین زهرا رفیعی که از 13 بهمن ماه ساعت 20 میزبان تئاتر دوستان در تالار مولوی شده بود، تا 29 بهمن ماه به اجرا های خود در این سالن ادامه می دهد. این نمایش پیش از این به روی صحنه رفته و در نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران نیز برنده تندیس نمایش گروهی شده است. مینا رمضانی، کیوان محمدی، آوا متوقع، سپیده علیزاده، بی‌تا مهدی زاده، راشین دیدنده، سحر کشتکار بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.بهای بلیط این اثر20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  در هفته پیش رو خانه نمایش اداره تئاتر با دو اثر نمایشی میزبان تئاتر دوستان است

  نمایش بلاتاریا به نویسندگی و کارگردانی مهدی رحیمی سده از یکشنبه 10 بهمن ماه ساعت 18 میزبان مخاطبان در خانه نمایش اداره تئاتر شده است و تا جمعه 6 اسفند ماه در این سالن به روی صحنه می رود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: دانشمندی در پی ساختن سازه ای مقاوم در برابر جنگ‌های هسته ای است. اما دیگر صلح جهانی برقرار شده و او تلاش هایش را بی‌فایده می بیند ولی قدرت‌های جهانی طرح او را درآمد‌زا می بینند و به‌دنبال تولید وایجاد بازار فروش آن برمی‌آیند. شایعه جنگ آن‌قدر بالا می گیرد که قبل از به تولید رسیدن اتاقک جنگ آغاز می‌شود. جنگی که از شایعات برای ایجاد بازار فروش اتاقک آغاز شده باعث نابودی دنیا می‌شود. تنها دانشمند زنده می‌ماند که تنها نمونه انفرادی اتاق را دارد. داستان از جایی شروع می‌شود که روز آخر زندگی دانشمند است... . مهدی رحیمی سده، محمود فیضی، حانا راد، ایلیا شهبازی و حمیدرضا معدن کن، شهرام خانپور، سمیه پسندیده خواه، میلاد دلشاد، علی شجاع، مهدی غریب، کیانوش فتحی بازیگران و صدا پیشگانی هستند که در این اثر به ایفای شخصیت های نمایش بلاتاریا می پردازند.بهای بلیط این اثر 10 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش پنجره شکسته نوشته حمید رضا نعیمی و با کارگردانی سعید داخ که از سه شنبه 12 بهمن ماه ساعت 20 در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه رفته بود، تا جمعه 6 اسفند ماه میزبان مخاطبان تئاتر در این سالن است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سه اپیزود از قصه‌های ریموند کارور: قصه های صمیمیت، فیل و عمارت قدیمی .محمدرضا چرختاب، مرجان فریدی، الهه پورجمشید، علیرضا عسگری، صائب دادو، مسعود رمضان پور، ویدا شکروی، صدف بیرامی، سعید داخ بازیگرانی هستند که در این نمایش 55 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  در این هفته تنها نمایش حوزه هنری هفته پایانی اجرای خود را سپری می کند

  حوزه هنری- تماشاخانه مهر: این سالن که از روز یکشنبه 26 دی ماه ساعت 18:30 میزبان نمایش سایکو نوشته مرجان قمری و با کارگردانی علی اصغر راسخ راد شده است ، چهارشنبه 20 بهمن ماه شاهد پایان اجراهای این اثر می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سایکو قصه تازه عروس و دامادی است که در جریان یک بازی و شوخی های رایج ناگهان با حقایق تازه ای از زندگی گذشته یکدیگر آشنا می‌شوند و این تازه آغاز ماجراست. مهرداد نظری، مرجان قمری، محمد خوشبختیان، سعیده آغویی، مینو نوبهاری بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند.
  بهای بلیت این نمایش که کاری از گروه تاتر "راچینه" است ۱۵,۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

   

  یوسف و زلیخا در محراب به هم می رسند

  تالار محراب-سالن کوچک: این سالن از جمعه 1 بهمن ماه ساعت 19:30 میزبان نمایش اندر حکایت یوسف و زلیخا نوشته داوود فتحعلی بیگی و با کارگردانی منیژه داوری شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: روایت داستان یوسف و زلیخا ... .این اثر 55 دقیقه ای با بازی رضا بهرامی، منیژه داوری، محمد(کوروش)رخشنده پی تا جمعه این هفته در این سالن به روی صحنه می رود.
  بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان است که البته اعضای تیوال که علاقمند به دیدن این نمایش هستند می توانند با تخفیف 33 درصد و پراخت مبلغ 10 هزار تومان به تماشای آن بنشینند.
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در گرم‌ترین روزها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در گرم‌ترین روزها

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

18 نمایش در 9 سالن در اولین روزهای تابستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  18 نمایش در 9 سالن در اولین روزهای تابستان

  ایران تئاتر: در تیرماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول تیر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران