در حال بارگذاری ...
 • از سوی دبیرخانه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ

  پذیرفته‌شدگان آیین‌های نمایشی و اجراهای پژوهشی، اعلام شد

  از سوی دبیرخانه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ نتایج مرحله نخست در دو بخش آیین‌های نمایشی و اجراهای پژوهشی، اعلام شد.

  به گزارش ایران تئاتر یاسر محمودی برنتی دبیر چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ با اعلام خبر فوق گفت: پس از ارزیابی طرح‌های رسیده در بخش آیین‌های نمایشی شامل آئین‌های عاشورایی – مذهبی و بخش خیابانی، 37 طرح به‌صورت قطعی و 13 طرح به‌صورت مشروط پذیرفته‌شده است و در بخش اجراهای پژوهشی 22 طرح مورد تائید قرارگرفته است.
  محمودی برنتی در خصوص ویژگی طرح‌های پذیرفته‌شده در این جشنواره از سوی گروهای نمایشی شرکت‌کننده در بخش آیین‌های نمایشی گفت: در این بخش صرفاً بن‌مایه‌ی طرح‌ها «ایده نمایش» می‌بایست برگرفته از آیین و رسوم و سنن باشد و صرف اجرای آئین یا رسوم در این بخش پذیرفته نمی‌شود.
  وی افزود: استفاده از تکنیک‌های خلاقانه در شکل و محتوا مبتنی بر ظرفیت‌های ناب قومی و منطقه‌ای باید در معرفی و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد و رعایت این نکته در تمامی مراحل داوری مورد تأکید دبیرخانه و یکی از اولویت‌های مهم در هر سه مرحله داوری است.
  دبیر جشنواره ادامه داد: متأسفانه بسیاری از طرح‌های رسیده در مرحله نخست پس از ارزیابی، به دلیل عدم رعایت موارد ذکرشده در فراخوان، پذیرفته‌نشده است.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران