در حال بارگذاری ...
 • در افتتاح دفتر «بچه‌های مسجد» در میناب مطرح شد

  نقش پررنگ بسیج در بخش‌های مختلف فرهنگ استان

  دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» با حضور کوروش زارعی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رئیس حوزه هنری استان، حجت‌الاسلام احمد پهلوانی مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان در شهرستان میناب افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر، سعید موحدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این برنامه ضمن تأکید بر نقش پررنگ بسیج در بخش‌های مختلف فرهنگ استان گفت: هرچه قدر رویکرد بسیج در تولید آثار هنرمندان در شاخه‌های مختلف بیشتر دیده شود، حوزه فرهنگ و هنر نیز با آسیب کمتری فعالیت خواهد کرد.

  وی افزود: بسیج در زمان کنونی میراث دار تولیدات فرهنگی کشور است و تا زمانی که این رویکرد وجود داشته باشد از خطرات مختلف و هجمه‌های دشمنان در امان خواهیم بود.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان کانون‌های مساجد را مکمل فعالیت‌های بسیج دانست و اظهار داشت: قرار گرفتن این دو ظرفیت در کنار هم می‌تواند نتایج ماندگاری را در برداشته باشد.

  در ادامه انوشیروان پیشدار، رئیس حوزه هنری هرمزگان از شهرستان میناب به‌عنوان مهد تئاتر استان یادکرد و گفت: در هر جای هرمزگان که نامی از فرهنگ و هنر بر زبان آید، ناخودآگاه نام میناب تداعی می‌شود و درخشش هنرمندان نمایش این شهرستان در دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر بسیج گواه بر این مدعاست.

   وی با یادآوری اینکه تاکنون در تمامی استان‌ها، دفاتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در مرکز افتتاح‌شده است، تصریح کرد: اما در هرمزگان به دلیل پتانسیل و ظرفیت بالای میناب در حوزه هنر نمایش، این دفتر در این شهرستان گشایش یافت.

  پیشدار، گره زدن زلف هنرمندان با مسجد را از اهداف راه‌اندازی دفاتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» برشمرد و افزود: تولید آثار فاخر در استان‌های مختلف از دیگر اهداف است.

   وی عنوان کرد: راه‌اندازی دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» زمینه و فرصتی است تا تولیدات فعالان مسجدی در عرصه فرهنگ و هنر بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

  در این آیین از اهتمام شهرداری میناب در واگذاری مکان دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد که در خانه هنرمندان پارک دولت‌شهر میناب واقع‌شده است، قدردانی شد.

   اجرای تئاتر با موضوع انقلاب اسلامی توسط گروه نمایش کانون فرهنگی هنری زینبیه شهر میناب از دیگر برنامه‌های آیین افتتاحیه دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در میناب بود.

  گفتنی است؛ معاون فرماندار، شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان تئاتر و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد میناب از دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم حضور داشتند.
  مطالب مرتبط

  با حکم کوروش زارعی

اعضای شورای سیاستگذاری دفتر تعزیه حوزه هنری منصوب شدند
  با حکم کوروش زارعی

  اعضای شورای سیاستگذاری دفتر تعزیه حوزه هنری منصوب شدند

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در احکامی جداگانه، استاد داود فتحعلی‌بیگی، دکتر محمدحسین ناصربخت، دکتر اردشیر صالحپور، عظیم موسوی و سیدمحسن هاشمی را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی منصوب کرد.

  |

  نظرات کاربران