در حال بارگذاری ...
 • در افتتاح دفتر «بچه‌های مسجد» در میناب مطرح شد

  نقش پررنگ بسیج در بخش‌های مختلف فرهنگ استان

  دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» با حضور کوروش زارعی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رئیس حوزه هنری استان، حجت‌الاسلام احمد پهلوانی مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان در شهرستان میناب افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر، سعید موحدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این برنامه ضمن تأکید بر نقش پررنگ بسیج در بخش‌های مختلف فرهنگ استان گفت: هرچه قدر رویکرد بسیج در تولید آثار هنرمندان در شاخه‌های مختلف بیشتر دیده شود، حوزه فرهنگ و هنر نیز با آسیب کمتری فعالیت خواهد کرد.

  وی افزود: بسیج در زمان کنونی میراث دار تولیدات فرهنگی کشور است و تا زمانی که این رویکرد وجود داشته باشد از خطرات مختلف و هجمه‌های دشمنان در امان خواهیم بود.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان کانون‌های مساجد را مکمل فعالیت‌های بسیج دانست و اظهار داشت: قرار گرفتن این دو ظرفیت در کنار هم می‌تواند نتایج ماندگاری را در برداشته باشد.

  در ادامه انوشیروان پیشدار، رئیس حوزه هنری هرمزگان از شهرستان میناب به‌عنوان مهد تئاتر استان یادکرد و گفت: در هر جای هرمزگان که نامی از فرهنگ و هنر بر زبان آید، ناخودآگاه نام میناب تداعی می‌شود و درخشش هنرمندان نمایش این شهرستان در دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر بسیج گواه بر این مدعاست.

   وی با یادآوری اینکه تاکنون در تمامی استان‌ها، دفاتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در مرکز افتتاح‌شده است، تصریح کرد: اما در هرمزگان به دلیل پتانسیل و ظرفیت بالای میناب در حوزه هنر نمایش، این دفتر در این شهرستان گشایش یافت.

  پیشدار، گره زدن زلف هنرمندان با مسجد را از اهداف راه‌اندازی دفاتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» برشمرد و افزود: تولید آثار فاخر در استان‌های مختلف از دیگر اهداف است.

   وی عنوان کرد: راه‌اندازی دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» زمینه و فرصتی است تا تولیدات فعالان مسجدی در عرصه فرهنگ و هنر بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

  در این آیین از اهتمام شهرداری میناب در واگذاری مکان دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد که در خانه هنرمندان پارک دولت‌شهر میناب واقع‌شده است، قدردانی شد.

   اجرای تئاتر با موضوع انقلاب اسلامی توسط گروه نمایش کانون فرهنگی هنری زینبیه شهر میناب از دیگر برنامه‌های آیین افتتاحیه دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در میناب بود.

  گفتنی است؛ معاون فرماندار، شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان تئاتر و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد میناب از دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم حضور داشتند.
  مطالب مرتبط

  گفت وگو با کوروش زارعی داور هشتمین جشنواره تئاترخیابانی شهروند لاهیجان

رویکرد مثبت برگزاری جشنواره لاهیجان ایجاد انگیزه بین بچه های تئاتر خیابانی برای تولید است
  گفت وگو با کوروش زارعی داور هشتمین جشنواره تئاترخیابانی شهروند لاهیجان

  رویکرد مثبت برگزاری جشنواره لاهیجان ایجاد انگیزه بین بچه های تئاتر خیابانی برای تولید است

  ایران تئاتر:تئاتر خیابانی تئاتر مردمی است و از بطن باورهای مردم برخاسته است و در سال های اخیر مورد اقبال مخاطبان در تمام شهرهای ایران قرار گرفته است و یکی از پر مخاطب ترین جشنواره های تئاتر خیابانی، جشنواره خیابانی شهرومند لاهیجان است .

  |

  با اعلام حمایت از انتشار 12 نمایش‌نامه

برترین‌های مسابقه نمایشنامه‌­نویسی کودک و نوجوان استعدادهای تازه معرفی شدند
  با اعلام حمایت از انتشار 12 نمایش‌نامه

  برترین‌های مسابقه نمایشنامه‌­نویسی کودک و نوجوان "استعدادهای تازه" معرفی شدند

  از میان 157 نمایشنامه رسیده به دبیرخانه دومین مسابقه نمایشنامه‌­نویسی کودک و نوجوان و با اعلام سه اثر برگزیده،‌ 12 نمایشنامه شایسته انتشار اعلام شدند.

  |

  نشست رسانه‌ای چهارمین همایش سراسری تئاتر مردمی خرداد برگزار شد

کوروش زارعی: اندیشه‌های امام می‌تواند سرمنشاء تولید آثار مهم‌ هنری در سطح جهان باشد
  نشست رسانه‌ای چهارمین همایش سراسری تئاتر مردمی خرداد برگزار شد

  کوروش زارعی: اندیشه‌های امام می‌تواند سرمنشاء تولید آثار مهم‌ هنری در سطح جهان باشد

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به گستره تاثیرگذاری شخصیت و اندیشه‌های امام(ره) گفت: چنانچه هنرمندان ما حول محور زندگی و اندیشه‌های امام به درستی مطالعه و تحقیق کنند نه تنها به اندازه این 38 سال انقلاب بلکه به اندازه 50، 60 سال می‌توان اثر نمایشی تولید کرد.

  |

  نظرات کاربران