در حال بارگذاری ...
 • درروزهای پایانی سال؛

  خروسک پریشان در تالار هنر روی صحنه می‌رود

  همزمان با روزهای پایانی سال نمایش «خروسک پریشان به کارگردانی آرش شریف زاده در تالار هنر اجرا می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، این نمایش که برداشتی آزاد از نمایشنامه «خروسک پریشان» اثر داوود کیانیان است  که بر اساس طرحی از آرش شریف زاده و کارگردانی او و  با بازی ناصر احمدی فر، سعید حاجی حیدری، مژگان منتصریان، شایان موسوی، شکیبا مولوی،کیانا آرمندهی، سینا رستگاری، سپیده زینلی، مصطفی دارابی، مبینا احرار، امین محمودی، ایلیا شریف زاده و با آهنگسازی بابک نصیری، اشعار مهدی فرشیدی سپهر، طراحی صحنه و لباس ریحانه مطهری و طراحی و ساخت ماسک توسط فاطمه عباسی در تالار هنر به روی صحنه می‌رود.

  «خروسک پریشان» نمایش‌نامه‌ای براساس افسانه با همین عنوان است که برای اجرا توسط گروه‌های سنی «ج» و «د» به طبع رسیده است .داستان نمایش درباره شغالی است که به شکل فالگیر، با چرب زبانی و حیله‌گری، مرغی را به چنگ می‌آورد و در نتیجه این اتفاق، خروس پریشان و آشفته می‌شود، کلاغ پرهایش را می‌کند، درخت برگ‌هایش زرد می‌شود، بز شاخ‌هایش را می‌شکند، باغبان بیلش را زمین می‌زند، دختر باغبان کوزه آب را می‌شکند، زن باغبان ماست بر سر می‌ریزد و پسر باغبان هم می‌خواهد قلمش را بشکند اما مکتب دار دانا نمی‌گذارد .

  گفتنی است این نمایش برنده بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن نوجوان از جشنواره ایثار شده است، داوود کیانیان مشاور هنری آن است. علاقه مندان به تئاتر کودک می‌توانند همه روزه راس ساعت 18 تا پایان اسفند ماه با مراجعه به تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به تماشای این نمایش بنشینند.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به تقویم نمایش ایران در اولین ماه فصل زمستان

دی،ماه گرم تئاتری ها
  نگاهی به تقویم نمایش ایران در اولین ماه فصل زمستان

  دی،ماه گرم تئاتری ها

  ایران تئاتر: تولد هنرمندانی همچون بهرام بیضایی، نصرت کریمی، مهدی شفیعی، زنده یاد جعفر والی، علی رفیعی و درگذشت هوشنگ حسامی، رقیه چهره آزاد و مهین اسکویی از مهم ترین رویدادهای تقویم تئاتری دی ماه به شمار می آید.

  |

  گفتگو با امیر مشهدی عباس نویسنده و کارگردان نمایش «اژدها اولین حیوان خانگی»

در کارگردانی باورپذیری برایم قابل اهمیت است
  گفتگو با امیر مشهدی عباس نویسنده و کارگردان نمایش «اژدها اولین حیوان خانگی»

  در کارگردانی باورپذیری برایم قابل اهمیت است

  ایران تئاتر: مورد توجه قرار دادن گروه‌های سنی در تولید آثار فرهنگی وهنری از مواردی به حساب می‌آید که می‌تواند مخاطبانی با ذائقه‌ای مشخص را معین کند. حال باتوجه به این موضوع، بحث آموزش و پروش به نسل در حال رشد یعنی کودکان ونوجوانان دارای اهمیت فراوانی است که باید آن را در ...

  |

  نظرات کاربران