در حال بارگذاری ...
 • میکائیل شهرستانی، عظیم موسوی، سعید داخ، ماندانا عبقری و...

  تمرین 10 نمایش در روزهای پایانی سال در پلاتوهای خانه نمایش

  پلاتوهای اجرای خانه نمایش در روزهای پایانی سال ۹۵ میزبان ده گروه نمایشی است.

  به گزارش ایران تئاتر: پلاتوهای اجرای خانه نمایش در روزهای پایانی سال 95، پذیرای 10 گروه نمایشی است که برای اجرا در تماشاخانه‌های تهران درحال تمرین هستند.

  این آثار نمایشی توسط هنرمندان پیشکسوت، با سابقه و جوان تئاتر کشورمان تمرین می شوند تا در تماشاخانه های تهران اجرا شوند.

  بر این اساس، میکائیل شهرستانی نمایش «باغ وحش شیشه‌ای» اثر تنسی ویلیامز با ترجمه حمید سمندریان را برای اجرا در خانه نمایش درنظر گرفته و مشغول تمرین این نمایش است. همچنین سیدعظیم موسوی نمایشنامه «خواستگاری» اثر آنتوان چخوف را آداپته کرده و برای اجرا در تماشاخانه سنگلج تمرین می کند.

  سعید داخ نیز نمایش «ببخشید شماه عوضیه» را برای اجرا در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان ایران تمرین می‌کند و مسعود طیبی نیز نمایش «هنگامه‌ای که هملت به دست جادوگران مکبث کشته می‌شود» را برای اجرا در تماشاخانه انتظامی تمرین می‌کند.

  از دیگر آثار نمایشی در حال تمرین در پلاتوهای خانه نمایش می‌توان به نمایش «چهار فصل» نوشته آرنولد وسکر اشاره کرد که برای اجرا در تماشاخانه انتظامی توسط فرانک ترابی کارگردانی می‌شود و ماندانا عبقری نیز نمایش «مکاشفه حشرات» را برای اجرا در خانه موزه انتظامی تمرین می‌کند.

  نمایش «اپرت آوازه خوانان زباله‌ها» نیز توسط نفیسه لاله برای اجرا در تماشاخانه سنگلج، نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» با کارگردانی کیانوش احمدی برای اجرا در پردیس تئاتر تهران، نمایش «دم پنبه‌های‌ها» با کارگردانی بابک مولانا برای اجرا در تالار هنر و نمایش «خسرو و شیرین» با کارگردانی مریم جعفری برای بازبینی در حال تمرین است.

  علاقهمندان به تماشای آثار نمایشی خانه نمایش می‌توانند با مراجعه به نشانی میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) کوچه شهید محمدآقا، پلاک 34 به تماشای آثار نمایشی این تماشاخانه بنشینند.
  مطالب مرتبط

  نقد نمایش «آوازه خوان خیابان های منهتن» به کارگردانی میکائیل شهرستانی

هفت تک گویی شکسپیر ودرد مشترک هنرمندان تئاتر
  نقد نمایش «آوازه خوان خیابان های منهتن» به کارگردانی میکائیل شهرستانی

  هفت تک گویی شکسپیر ودرد مشترک هنرمندان تئاتر

  ایران تئاتر- سید علی تدین صدوقی : میکائیل شهرستانی به عنوان کارگردان وتنها بازیگر این نمایش در بروشور آورده است ."مدت ها بود که می خواستم از هجومی که به تئاتر آمده و از هرجهت واز هر سو بگویم و بنویسم و گفتم ونوشتم اما سود نبردیم . گذاری که بیش از این جوامع دیگر لطمه اش را خوردند ...

  |

  برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه درنظر گرفته شد

تخفیف دانشجویى برای «ازدواج آقاى مى‌سى‌سى‌پى»
  برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه درنظر گرفته شد

  تخفیف دانشجویى برای «ازدواج آقاى مى‌سى‌سى‌پى»

  گروه اجرایی ‌‎نمایش «ازدواج آقاى مى‌سى‌سى‌پى» به کارگردانى احسان فلاحت‌پیشه روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ دى ماه برای دانشجویان تخفیف ویژه در نظر گرفته است.

  |

  نظرات کاربران