در حال بارگذاری ...
 • به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی

  با آغاز سال نو «نوروز خوانی» در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود

  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ ۸ فروردین‌ماه هم‌زمان با آغاز سالن نو در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ 8 فروردین‌ماه سال جدید، هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران اجرا خواهد شد.
  این نمایش حاصل پژوهش 5 ساله کارگردان در ارتباط با نوروز است که شامل نوروز خوانی‌های سراسر کشور مانند حاجی‌فیروز، تکم چی در آذربایجان، نوروز سلطان در مازندران، عروس گله‌ئی در گیلان، آتش‌افروز و... می‌شود. درواقع داستان این نمایش از برخورد کودکی با عمو نوروز و حاجی‌فیروز آغاز می‌شود که این دو شخصیت در قالب روایت و ترانه به سؤالات کودک در ارتباط با نوروز پاسخ می‌دهند.
  در این نمایش بازیگرانی چون جواد انصافی، امیرمحمد انصافی، امیرحسین انصافی، فروغ یزدان، محمدرضا لوانی، تینا نوروزی، فرشته اعظمی، نیلوفر سیاری و احمد آهسته ایفای نقش می‌کنند. همچنین حامد نصرآبادیان طراح حرکت، ساسان فرهادپور طراح صحنه، فروغ یزدان طراح لباس، امیرحسین انصافی آهنگساز، حبیبه رضایی و فروغ یزدان عروسک ساز، سمیرا انصافی منشی صحنه این نمایش هستند.
  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ 8 فروردین‌ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه خواهد رفت.
  مطالب مرتبط

  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

طراحی سر در پردیس تئاتر تهران به پایان رسید
  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

  طراحی سر در پردیس تئاتر تهران به پایان رسید

  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سر در پردیس تئاتر تهران (خاوران) در حال ساخت است، گفت: ایده این سردر بر اساس پرده‌های نمایش و نت‌های موسیقی طراحی‌شده است.

  |

  در گفت و گو با کارگردان نمایش «کژدم» مطرح شد:

بازهم پای زنی در میان است
  در گفت و گو با کارگردان نمایش «کژدم» مطرح شد:

  بازهم پای زنی در میان است

  سمیه مهری: «من حرکت‌های انسان دوستانه را دوست دارم. هرکسی در هرجای دنیا هر کارغیرانسانی انجام دهد من آن را محکوم می‌کنم. در ابتدای نمایش تماشاگر فکر می‌کند که چقدر این زنان معصوم هستند و بعد می‌بینیم در مشکلات آن‌ها بازهم پای زنی در میان است».

  |

  نظرات کاربران