در حال بارگذاری ...
 • نتایج بازبینی جشنواره اعلام شد

  افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در روز جهانی تئاتر

  دبیر چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس از اعلام نتایج بازبینی این جشنواره و برگزاری مراسم افتتاح جشنواره در روز ۷ فروردین مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر مرزی جلفا خبر داد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر ابراهیم نصیری با اعلام این خبر افزود: از میان 68 طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره و انتخاب 46 طرح جهت بازبینی، فرایند بازبینی توسط هیئت بازبین انجام و نتایج مربوطه منتشر شد.
  وی گفت: از 46 طرح بازبینی شده 10 طرح جهت شرکت در بخش مسابقه، 6 طرح در بخش آیینی سنتی و 2 طرح در بخش جنبی پذیرش شدند.
  دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس ادامه داد: 18 طرح پذیرفته‌شده در چهارمین جشنواره از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان  که در ایام تعطیلات نوروز سال 96 به اجرای خیابانی خواهند پرداخت.
  نصیری افزود: برخی از طرح‌های پذیرش‌شده مشروط به اصلاح و اعمال نظرات هیئت بازبین شده‌اند و پس از بازبینی مجدد تصمیم قطعی اتخاذ می‌گردد.
  وی گفت: با توجه به اعمال محدودیت‌هایی در فراخوان جشنواره ازجمله عدم پذیرش طرح‌های ارائه‌شده به جشنواره‌های دیگر و توجه ویژه به بخش مسابقه بر اساس فراخوان طرح‌های موضوعی خوشبختانه در این دوره هم شاهد افزایش تعداد طرح‌ها از 43 طرح در سال گذشته به 68 طرح در سال جاری و نیز افزایش طرح‌های ابتکاری و خلاقانه و توجه به موضوعات مرتبط با فراخوان و مباحث مدنظر در توسعه منطقه ارس بودیم.
  وی اعلام کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌یافته مراسم افتتاح جشنواره در روز 7 فروردین مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر مرزی جلفا برگزار و گروه‌های هنری بیش از 50 اجرای خیابانی را در روزهای 7 تا 10 فروردین در این منطقه انجام خواهند داد.

   
  مطالب مرتبط

  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت
  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

  جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

  پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس شب گذشته با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، دکتر نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس ، حجت الاسلام سنجری امام جمعه شهر جلفا، فرمانده نیروی انتظامی منطقه و مسئولان جشنواره تئاتر تبریزیم و هنرمندان پیشکسوت استان ...

  |

  نظرات کاربران