در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیران و هنرمندان عرصه نمایش

  پیکر خسرو شجاع زاده تا قطعه هنرمندان بدرقه شد

  پیکر خسرو شجاع زاده بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون روز پنجشنبه از تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

  به گزارش ایران تئاتر مراسم تشییع پیکر مرحوم شجاع زاده،صبح امروز با حضور مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر،ایرج راد، سهراب سلیمی، بیژن افشار، قاسم زارع، مهدی میامی، بهزاد فراهانی، جهانگیر الماسی، خسرو احمدی، سعید داخ، رضا صفایی پور ، قطب الدین صادقی و... برگزار شد  .


  مهدی شفیعی : مرگ شجاع زاده باعث اندوه جامعه تئاتر شد
  مدیرکل هنرهای نمایشی در این مراسم گفت: کم کاری هایی درباره خسرو شجاع زاده و سایر هنرمندان شد و اقدامات صورت گرفته در شان هنرمندان کم است و امیدواریم تلاش هایی در جهت ارتقا و جایگاه این عزیزان انجام شود.
  مهدی شفیعی افزود: خسرو شجاع زاده از همکاران ما در اداره تئاتر بود و مرگ وی باعث ناراحتی جامعه هنری بویژه تئاتری شد.
  وی خاطرنشان کرد: احوالپرسی از هنرمندان امری مهم بوده و باید این امر در جامعه هنری نهادینه شود.

  قطب الدین صادقی :خسرو شجاع زاده، زمانی برترین چهره سینمایی بود
  صادقی دیگر سخنران مراسم تشییع پیکر خسرو شجاع زاده گفت: خسرو شجاع زاده هنرمند ارزنده ای بود که در طول فعالیت های فرهنگی و ایرانی تئاتر بویژه در تالار سنگلج توانست رشد یابد و به جایگاه خوبی در دهه های گذشته دست یافت.
  قطب الدین صادقی افزود: این هنرمند مشهوریت خود را از کارهای گروهی و تئاتر به دست آورد و از این طریق به سینما راه یافت و در واقع در یک برهه زمانی برترین چهره سینمایی بود.
  صادقی درپایان گفت: خسرو شجاع زاده انسان والایی بود که هیچگاه گله مند نبود و کینه ای به دل نداشت. 

  ایراج راد: خسرو شجاع زاده پاداش زحمات خود را ندید
  مدیرعامل سابق خانه تئاتر همچنین در این مراسم گفت:  تاسف می خورم که هنرمندان چه زود فراموش می شوند.خسرو شجاع زاده فیلم های ماندگار و ارزشمندی را بازی کرد .
  راد تصریح کرد: باید زندگی هنرمندان که در عرصه فرهنگ و هنر زحمات زیادی می کشند، مورد رسیدگی قرار گیرد.

  بهزاد فراهانی : هنرمند تئاتر مغفول مانده است
  بهزاد فراهانی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون نیز از دیگر سخنرانان مراسم تشییع پیکر خسرو شجاع زاده بود و گفت: 30 است که رنج تلخ سانسور را می چشیم، این سانسور مربوط به شخصیت و غرور هنرمندان است و خسرو شجاع زاده مرد اول سینمای ایران بود که مورد بی توجهی و سانسور قرار گرفت.
  وی افزود: سالانه حدود یکهزار فارغ التحصیل تئاتر داریم در حالیکه کار هنر به ما واگذار و بودجه لازم نیز در این زمینه داده نمی شود.
  فراهانی تاکید  کرد: دو درصد مالیات باید خرج مسایل هنری شود در حالیکه چنین اتفاقی رخ نداده و تئاتر مغفول مانده است.
   

  به گزارش ایران تئاتر خسرو شجاع زاده ، متولد 1324 بندر ترکمن و فارغ ‏التحصیل هنرستان آزاد هنرهاى دراماتیک بود. او فعالیت در تئاتر را از سال 1340 شروع کرد و با بازى در فیلم کوتاه «خیابان» و  فیلم «گاو» به عرصه سینما نیز راه پیدا کرد.
  بازی در نمایش «باغ وحش شیشه ای»، «چوب به دست های ورزیل» و «امیر ارسلان»  به کارگردانی جعفر والی، «آدم خوابش می گیره» نوشته و کار علی نصیریان، «امیر ارسلان» نوشته پرویز کاردان و کارگردانی علی نصیریان و همچنین کارگردانی تله تئاتر «استعمال دخانیات» و... از جمله فعالیت های مهم او در عرصه تئاتر نیز محسوب می شود.
  «راز خنجر»، «دل نمک»، «آخرین لحظه»، «آری چنین بود»، «آن سوی آتش»، «گودال» و «غریبه و مه» از جمله آثار سینمایی هستند که مرحوم شجاع زاده در آنها ایفای نقش کرده است.وی همچنین در سریال «دبیرستان خضرا»، «پدرسالار» و «هشت بهشت» حضور داشت.

  خسرو شجاع زاده روز سه شنبه - 24 اسفند - در 71 سالگی به علت سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.
  مجلس ترحیم این هنرمند روز شنبه 28 اسفند ماه در مسجد نور از ساعت 16 تا 17.30 برگزار می شود.
  مطالب مرتبط

  یادداشت خانواده خسرو شجاع زاده در آستانه چهلمین روز سفرش

تنها مرگ مى توانست مردى چنان محکم و مهربان را از ما جدا کند
  یادداشت خانواده خسرو شجاع زاده در آستانه چهلمین روز سفرش

  تنها مرگ مى توانست مردى چنان محکم و مهربان را از ما جدا کند

  فرزند خسرو شجاع زاده هنرمند نام آشنای تئاتر و تلویزیون کشور در چهلمین روز درگذشت پدر یادداشتی را به نمایندگی از اعضای خانواده در اختبار ایران تئاتر گذاشت.

  |

  روز پنج شنبه 26 اسفند ماه

پیکر خسرو شجاع زاده در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) آرام خواهد گرفت
  روز پنج شنبه 26 اسفند ماه

  پیکر خسرو شجاع زاده در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) آرام خواهد گرفت

  مراسم تشییع  پیکر خسرو شجاع زاده بازیگر و کارگردان تئاتر، روز پنج شنبه 26 اسفند ماه ساعت : 9:30 صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

  |

  نظرات کاربران