در حال بارگذاری ...
 • نمایشی به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی

  پردیس تئاتر تهران سال نو را با «نوروز خوانی» آغاز می‌کند

  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ ۸ فروردین‌ماه هم‌زمان با آغاز سال نو در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ 8 فروردین‌ماه سال جدید، هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران اجرا خواهد شد.
  این نمایش حاصل پژوهش 5 ساله کارگردان در ارتباط با نوروز است که شامل نوروز خوانی‌های سراسر کشور مانند حاجی‌فیروز، تکم چی در آذربایجان، نوروز سلطان در مازندران، عروس گله ئی در گیلان، آتش افروز و... می‌شود. درواقع داستان این نمایش از برخورد کودکی با عمو نوروز و حاجی‌فیروز آغاز می‌شود که این دو شخصیت در قالب روایت و ترانه به سؤالات کودک در ارتباط با نوروز پاسخ می‌دهند.
  در این نمایش بازیگرانی چون جواد انصافی، امیرمحمد انصافی، امیرحسین انصافی، فروغ یزدان، محمدرضا لوانی، تینا نوروزی، فرشته اعظمی، نیلوفر سیاری و احمد آهسته ایفای نقش می‌کنند. همچنین حامد نصرآبادیان طراح حرکت، ساسان فرهاد پور طراح صحنه، فروغ یزدان طراح لباس، امیرحسین انصافی آهنگساز، حبیبه رضایی و فروغ یزدان عروسک ساز، سمیرا انصافی منشی صحنه این نمایش هستند.
  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ 8 فروردین‌ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  خاطره بازی تئاتری با جواد انصافی

در نمایش ایرانی سیاه سمبل پاکی و حقیقت و آزادی است
  خاطره بازی تئاتری با جواد انصافی

  در نمایش ایرانی سیاه سمبل پاکی و حقیقت و آزادی است

  ایران تئاتر: جواد انصافی یکی از بازیگران و هنرمندان پیشکسوت تئاتر کشورمان است که درزمینهٔ نمایش‌های آئینی و سنتی فعالیت گسترده و بسیار چشمگیری داشته و دارد. او که از شاگردان اسماعیل‌خان مهرتاش محسوب می‌شود، درباب پژوهش و تألیف نمایش‌های آئینی و سنتی و سنت‌های کهن ایرانی ...

  |

  نظرات کاربران