در حال بارگذاری ...
 • نمایشی به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی

  پردیس تئاتر تهران سال نو را با «نوروز خوانی» آغاز می‌کند

  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ ۸ فروردین‌ماه هم‌زمان با آغاز سال نو در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ 8 فروردین‌ماه سال جدید، هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران اجرا خواهد شد.
  این نمایش حاصل پژوهش 5 ساله کارگردان در ارتباط با نوروز است که شامل نوروز خوانی‌های سراسر کشور مانند حاجی‌فیروز، تکم چی در آذربایجان، نوروز سلطان در مازندران، عروس گله ئی در گیلان، آتش افروز و... می‌شود. درواقع داستان این نمایش از برخورد کودکی با عمو نوروز و حاجی‌فیروز آغاز می‌شود که این دو شخصیت در قالب روایت و ترانه به سؤالات کودک در ارتباط با نوروز پاسخ می‌دهند.
  در این نمایش بازیگرانی چون جواد انصافی، امیرمحمد انصافی، امیرحسین انصافی، فروغ یزدان، محمدرضا لوانی، تینا نوروزی، فرشته اعظمی، نیلوفر سیاری و احمد آهسته ایفای نقش می‌کنند. همچنین حامد نصرآبادیان طراح حرکت، ساسان فرهاد پور طراح صحنه، فروغ یزدان طراح لباس، امیرحسین انصافی آهنگساز، حبیبه رضایی و فروغ یزدان عروسک ساز، سمیرا انصافی منشی صحنه این نمایش هستند.
  نمایش «نوروز خوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ 8 فروردین‌ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  گفت وگو با جواد انصافی کارگردان نمایش جوحی و کدخدا

حرف های عمیق و مهم را هم می شود با زبانی ساده و طنازانه مطرح کرد
  گفت وگو با جواد انصافی کارگردان نمایش جوحی و کدخدا

  حرف های عمیق و مهم را هم می شود با زبانی ساده و طنازانه مطرح کرد

  ایران تئاتر:جواد انصافی از جمله پیشکسوتان نمایش ایرانی و سنتی است . انصافی در جوحی و کدخدا به سراغ روایتی جذاب از تعقیب و گریز جوحی دان، خوش بیان و طناز با ارباب زروگو و مستبد می رود . او فعالیت جدی هنریش را با حضور در کلاس های استاد مهرتاش، استاد فنی زاده، استاد جنتی عطایی و ...

  |

  نظرات کاربران