در حال بارگذاری ...
 • همزمان با روز جهانی تئاتر و با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس

  آیین افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزار شد

  چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس همزمان با ۷ فروردین ، روز جهانی تئاتر و با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس به طور رسمی آغاز به کار کرد.

  به گزارش  دریافتی ایران تئاتر، دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس، در آیین افتتاح این جشنواره ضمن خیر مقدم به داوران جشنواره، هنرمندان عرصه تئاتر و گردشگران، به تشریح روند برگزاری جشنواره پرداخت.
  ابراهیم نصیری، عنوان کرد: در این دوره از جشنواره 60 اجرا در نقاط مختلف شهر برگزار خواهد شد و برای اجرای این تعداد تئاتر خیابانی که در 3 بخش مسابقه، جنبی و آیینی برگزار می شود، بیش از  150 هنرمند تئاتری از 4 استان شمالغرب کشور در منطقه آزاد ارس حضور پیدا می کنند.
  وی اظهار کرد: داوران این دوره از جشنواره که از چهره های شاخص ایران در حوزه تئاتر و تئاتر خیابانی هستند، در طول روزهای برگزاری، به داوری آثار خواهند پرداخت.
  نصیری تاکید کرد: برنامه اجراهای جشنواره اطلاع رسانی شده است و اجراهای این جشنواره در طول 3 روز تا 10 فروردین در سطح شهر انجام خواهد گرفت.
  در آیین افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، که در پارک کوهستان شهر جلفا برگزار شد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان، مدیران سازمان، داوران این دوره از جشنواره، هنرمندان تئاتر کشور، گردشگران نوروزی ارس و ساکنین منطقه حضور داشتند.
  حاضران در این آیین شاهد اجرای موسیقی زنده، موسیقی عاشیقی، آیین سنتی تکم گردانی و اجرای برخی از آثار آیینی که به جشنواره راه یافته اند، بودند.
  گفتنی است که قطب الدین صادقی، استاد دانشگاه های داخل و خارج کشور ، کارگردان تئاتر و نقش آفرین یکی از نقش های سریال معمای شاه به همراه سامان خلیلیان که یکی از اساتید مطرح تئاتر خیابانی کشور و نیز عهده دار مسوولیت بخش تخصصی تئاتر خیابانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و دکتر فرزاد تقی لر به عنوان داوران نهایی چهارمین دوره تئاتر خیابانی ارس، در طول جشنواره در منطقه آزاد ارس حضور خواهند داشت.

  همچنین رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: هنر نعمت خدادادی است و باید از هنرمندان حمایت کنیم.
  محسن خادم عرب باغی در آیین افتتاح جشنواره تئاتر خیابانی ارس، خاطرنشان کرد: امروزه جامعه ما به شور و نشاط نیاز دارد و باید برنامه های شادی را برای جوانان فراهم آوریم.  
  وی تصریح کرد: هنر آفریده خداوند است و نمی توان هنر و هنرمند و تاثیر هنرمندان در جامعه را انکار کرد.
  عرب باغی عنوان کرد: ذوق هنر ایرانی ها، زبانزد خاص  و عام است و در سال های اخیر در حوزه تئاتر هم شاهد رشد و شکوفایی در کشور بودیم.
  وی با اشاره به اهمیت هنرهای بومی مانند موسیقی عاشیقی، تاکید کرد: هنر هویت و فرهنگ ما را مشخص می کند و به خصوص هنر بومی، اصالت هر یک از اقوام ایرانی را نشان می دهد.
  عرب باغی گفت: تئاتر خیابانی ارس می تواند خاطرات خوبی را در اذهان گردشگران ثبت کند و یکی از اهداف جشنواره، غنی تر کردن اوقات حضور گردشگران در این منطقه است.
  وی افزود: در منطقه آزاد ارس، از جلفا تا خداآفرین، هر روزه شاهد اجرای برنامه های هنری از جمله تئاتر و موسیقی هستیم و امیدواریم که گردشگران با رضایت کامل این منطقه را ترک کنند.
  گفتنی است که با افتتاح رسمی چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، اجرای تئاتر های راه یافته به جشنواره آغاز شده است و تا 10 فروردین 60 نمایش در سطح شهر جلفا برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت
  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

  جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

  پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس شب گذشته با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، دکتر نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس ، حجت الاسلام سنجری امام جمعه شهر جلفا، فرمانده نیروی انتظامی منطقه و مسئولان جشنواره تئاتر تبریزیم و هنرمندان پیشکسوت استان ...

  |

  سامان خلیلیان در آیین رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر خیابانی اَرس عنوان کرد

اَرس بهترین مسیر برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده است
  سامان خلیلیان در آیین رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر خیابانی اَرس عنوان کرد

  اَرس بهترین مسیر برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده است

  آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی اَرس با حضور سامان خلیلیان، شهرام خدایی علمداری، رامین راستی دبیر هنری و ابراهیم نصیری دبیر این جشنواره در سازمان منطقه آزاد اَرس برگزار شد.

  |

  مهدی شفیعی در اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس عنوان کرد:

این قابلیت وجود دارد که جشنواره در سطح کشورهای منطقه برگزار شود
  مهدی شفیعی در اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس عنوان کرد:

  این قابلیت وجود دارد که جشنواره در سطح کشورهای منطقه برگزار شود

  آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، شب گذشته با حضور مدیرعامل منطقه آزاد ارس، مدیرکل هنرهای نمایشی، هنرمندان تئاتر و مسئولان منطقه آزاد ارس در تالار حکیم نباتی شهر جلفا برگزار و برگزیده‌های این دوره از جشنواره معرفی شدند.

  |

  نتایج بازبینی جشنواره اعلام شد

افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در روز جهانی تئاتر
  نتایج بازبینی جشنواره اعلام شد

  افتتاح چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در روز جهانی تئاتر

  دبیر چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس از اعلام نتایج بازبینی این جشنواره و برگزاری مراسم افتتاح جشنواره در روز 7 فروردین مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر مرزی جلفا خبر داد.

  |

  نظرات کاربران