در حال بارگذاری ...
 • با رویکرد اجرایی مدرن در تئاتر شهر

  آرش دادگر بار دیگر «هملت» را به روی صحنه می‌برد

  نمایش «هملت» به کارگردانی آرش دادگر و با بازی پانته‌آ پناهی‌ها، علیرضا آرا و شبنم فرشاد جو از نیمه دوم فروردین‌ماه اجرا می‌شود.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، این نمایش برداشتی آزاد از نمایشنامه «هملت» است که از 17فروردین در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود. این اجرا یک بازخوانی توسط شهرام احمدزاده‌ است که با رویکرد اجرایی مدرن به روی صحنه می‌رود.

  «هملت» پیش از این توسط آرش دادگر در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نیز اجرا شده بود. آرش دادگر که به گفته خودش پیش‌تر تصمیم داشت نمایش جدیدی‌ را به روی صحنه ببرد، به دلیل مشکلات اقتصادی و تا مهیا شدن موقعیت مناسب تصمیم به بازتولید نمایش «هملت» گرفت.

  بازیگران این نمایش به ترتیب ورود به صحنه عبارتند از: مهران امام بخش، حسام منظور، بهروز کاظمی، عمار عاشوری، علیرضا آرا، امین طباطبایی، شبنم فرشاد جو، پانته‌آ پناهی‌ها، مونا فرجاد، امیر رجبی، اسماعیل صالحی، رسول مکوندی، نامیرا حفیظی، افشین صفرى

  نمایش «هملت» که سال 2014 پنج اجرا در کمپانی پیکولو تئاتر میلان ایتالیا داشت، پیش‌تر برنده جایزه بزرگ و بهترین کارگردانی و طراحی صحنه از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شده بود. این نمایش همچنین به‌عنوان بهترین نمایش از نگاه منتقدین تئاتر لهستان در سال 2016 هم انتخاب شده بود.

  دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: نویسنده: شهرام احمدزاده، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: رضا قاضیانی، طراح صحنه: آرش دادگر، دستیار دوم کارگردان: عرفان شافعی، مدیر تولید: وحید لک، عکاس: رضا قاضیانی، دستیاران صحنه: ایمان لطفیان، رژین دباغی، طراح لباس: الهام شعبانی، طراح گریم: سارا اسکندری، طراح پوستر و بروشور: امیر رجبی و...

  گفتنی است این نمایش کاری از گروه تئاتر کوانتوم است و هر شب ساعت 30/19 در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگو با آرش دادگر:

تئاتر راهی است برای آنچه می‌اندیشیم
  گفت‌وگو با آرش دادگر:

  تئاتر راهی است برای آنچه می‌اندیشیم

  ایران تئاتر : به بهانه اجرای  نمایش «هملت»  به کارگردانی آرش دادگر مصاحبه‌ای با اودر رابطه با کارکرد تئاتر در فرهنگ امروزی انجام داده‌ایم .کارکرد تئاتر با چهار محور اصلی موضوعی است که مدتی به آن پرداخته ایم تا دغدغه اصلی کارگردان برای به صحنه بردن یک نمایش را بدانیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در شبکه های اجتماعی

شکسپیر فراتر از هر نوع توصیفی 
  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در شبکه های اجتماعی

  شکسپیر فراتر از هر نوع توصیفی 

   تولد هنرمندان تئاتر و سینما، موفقیت بازیگران تئاتر در چهاردهمین جشن بازیگر، اهمیت دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و... از جمله مباحث مورد توجه شبکه های اجتماعی هنرمندان در هفته اخیر است.

  |

  نظرات کاربران