در حال بارگذاری ...
 • از میان 160 اثر متقاضی؛

  نمایش «جهنم + من» به نخستین دوره تئاتر خیابانی در دانشگاه‌های کشور راه یافت

  نمایش «جهنم + من» به نویسندگی و کارگردانی داریوش نصیری پس از بازبینی توسط هیات انتخاب نخستین دوره تئاتر خیابانی، از میان ۱۶۰ اثر متقاضی شرکت در این جشنواره، برای اجرا در فضای دانشگاه‌های کشور انتخاب شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، نمایش «جهنم + من» به نویسندگی و کارگردانی داریوش نصیری پس از بازبینی 160 ایده منتخب توسط هیات انتخاب نخستین دوره تئاتر خیابانی، موفق شد به فهرست 38 اثر نهایی و برگزیده برای اجرا در دانشگاه‌های کشور راه پیدا بکند. این نمایش در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز با سه اجرا شرکت داشت که موفق به دریافت جایزه پرمخاطب‌ترین اثر نمایش‌های خیابانی و تنها نمایش قرآنی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.

  بنابر گفته نصیری، نمایش «جهنم + من» با استناد به چهار سوره قرآن‌کریم شامل آیه 152 سوره مبارکه بقره، آیات 99 و 100 سوره مبارکه مومنون، آیه 23 سوره مبارکه اسرا و آیه 35 سوره مبارکه انبیاء نوشته و تولید شده است.

  این کارگردان و مدرس تئاتر اشاره می‌کند:«نمایش «جهنم + من» در ستایش عشق و مهربانی به والدین و هم‌نوع است و تاکید می‌کند انسان تنها یک بار زندگی می‌کند و بازگشتی برای کسی نخواهد بود. پس تا می‌تواند مهر و نیکی پیشه بکند و همواره به یاد خداوند بزرگ و مهربان باشد».

  در این نمایش داریوش نصیری، علی فتحی، حشمت‌الله زارعی، امیرعلی زیارتی، سهیل مینایی، حسام بوربور، سیدرضا حسینی، حسین زهری، علی سوهانی، حمیدرضا تسلیخ، مبین پیشداد، محمدعلی نجف‌پور، فرشاد فرهادپور، امیرعلی پریز، امیرارسلان خالویی،کوروش قدرتی ایفای نقش می‌کنند.

  دیگر عوامل نمایش عبارتند از: شهره زراعتیان(دستیار کارگردان)، امین سروری(عکاس و تصویربردار)، زهرا اسلام‌پناه(طراح حرکت)، احمدرضا حجارزاده(مشاور امور رسانه).

  داریوش نصیری، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما و ارتباطات است که تاکنون به‌عنوان نویسنده، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر فعالیت‌های گسترده‌ای داشته. از آن جمله می‌توان اشاره کرد به دانشجوی نمونه کشوری در بخش فرهنگ و هنر و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری اسلامی ایران و ریاست دانشگاه (سال‌های 89 و 92)، اجرای نمایش در کشورهای ارمنستان، روسیه، امارات، ترکیه و مالزی، دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی.

  آخرین اجرای نمایشی او،«نام من ایران» در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر هایفست در ارمنستان (اکتبر 2015) بود. همچنین نمایشنامه «خاطره‌ای به نام تو» از این نویسنده به تازگی توسط نشر آناپنا منتشر شده است.

  گفتنی است اعضای هیات انتخاب نخستین دوره تئاتر خیابانی را قطب‌الدین صادقی، اردشیر صالح‌پور، اصغر همت، وحید شالچی و سامان خلیلیان تشکیل می‌دهند.

  گروه‌های منتخب این جشنواره، از 22 تا 27 فروردین امسال در دانشگاه‌های کشور به اجرا می‌پردازند. این جشنواره توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به دبیری سامان خلیلیان برگزار میشود.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نقش جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در مریوان از نگاه هنرمندان

مردم مریوان متفاوت ترین مردم ایران
  نگاهی به نقش جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی در مریوان از نگاه هنرمندان

  مردم مریوان متفاوت ترین مردم ایران

  ایران تئاتر- علی رحیمی: پرایدی در محور پاوه به مریوان واژگون شد و به ته دره سقوط کرد. خبر اگرچه در یک نقطه دور افتاده رخ داد و نمونه های تکراری آن به حدی در کشور زیاد است که در نگاه اول نظری را به سمت خود جلب نمی کند اما نوع برخورد با حادثه برای عموم ارزشمند بود.

  |

  روز ملی هنرهای نمایشی در محوطه تئاترشهر ادامه دارد

یک روزسرشاز از لبخند و شادی با نمایش‌های خیابانی
  روز ملی هنرهای نمایشی در محوطه تئاترشهر ادامه دارد

  یک روزسرشاز از لبخند و شادی با نمایش‌های خیابانی

  اجرای آئین‌های نوروزی، خمیه شب‌بازی، نمایش‌های خیابانی به بهانه روز ملی هنرهای نمایشی در محوطه تئاترشهر، ششم فرودین 96 را به روزی سرشار از لبخند و شادی تبدیل کردو استقبالی شیرین از روز ملی هنرهای نمایشی را رقم زد.

  |

  نظرات کاربران