در حال بارگذاری ...
 • نمایش «آدم، آدم است» در تالار مولوی افتتاح شد

  جمشید مشایخی: هنر بازیگر نمایش را زیبا می کند

  نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی حبیب دانش در تالار مولوی با حضور جمشید مشایخی افتتاح شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، جمشید مشایخی نمایش «آدم، آدم است» نوشته برتولت برشت را به کارگردانی حبیب‌الله دانش، هجدهم فروردین 96 در تالار مولوی افتتاح کرد. در این مراسم مهدی شفیعی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی، عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهارستان هم حضور داشتند.

  جمشید مشایخی در افتتاح این نمایش گفت: «خوشحالم که در شب افتتاح نمایشی که اثری از هنرمندان جوان است حضور دارم. این اتفاق برای من لذت‌بخش است. می‌خواهم خاطره‌ای تئاتری برای شما تعریف کنم که بی‌ارتباط با تئاتر امروز نیست.»

  او در ادامه گفت: «در دهه40، حدود سال45 یا 46 بود که تجربه تئاتری در پاریس برگزار می‌شد و ما هم شرکت کردیم. ما با یک خانم بازیگر به اسم آینا مارین که ایتالیایی بود و ما هم فیلم‌هایی که از او به ایران می‌آمد را تماشا کرده بودیم، مواجه شدیم. ما در حال تمرین روی صحنه بودیم که این خانم همراه جوانی بسیار زیبا به سالن آمد و ابتدا به نظرم از نزدیک حتی از فیلم‌هایش هم زشت‌تر بود! من به مرحوم جمشید لایق که همراهم بود گفتم ایتالیا این‌همه هنرمند زیبا دارد، چرا در نمایشی که قرار است دو نفر عاشق هم شوند، چنین بازیگری را برای بازی انتخاب کرده‌اند که زیبایی ندارد؟! کمی از بازی آینا مارین گذشت و من حرفم را پس گرفتم و به جمشید لایق گفتم فکر می‌کنم این خوشگل‌ترین زن دنیاست! دلیلش هنر این زن بود. اجازه دهید با هنرمان زیبا شویم نه اینکه یک فوتبالیست و بسکتبالیست را به خاطر پول روی صحنه تئاتر بیاوریم. این از نظر من خیانت به تئاتر است». امیرحسین حریری، رئیس مرکز تالار مولوی پیش از اجرای نمایش «آدم، آدم است» گفت: «افتخار می‌کنم که ابتدای سال96 در مهم‌ترین و بهترین مرکز تئاتر دانشگاهی کشور، میزبان بزرگان عرصه تئاتر مثل جمشید مشایخی در این سالن هستیم. حضور او برای تالار مولوی و نسل جوان و دوستانی که در آغاز یادگیری هستند، مغتنم است. حضور مشایخی برای ما یک پیام ویژه دارد؛ اینکه در حقیقت نسل جوان هنرمندان با سخت‌کوشی و ممارست می‌توانند مشایخی‌ها، نصیریان ها، کشاورزهای زیادی به هنر کشور ارائه دهند.» او در ادامه افزود: «ما شاید به دلیل آسیب‌های جدی در وضعیت بومی تئاتر کشور، بیش‌از پیش امروز به همدلی و یادگیری تئاتر در کشور نیاز داریم تا آینده این هنر در کشور را به‌خوبی رقم بزنیم. به حبیب‌الله دانش تبریک می‌گویم که با سخت‌کوشی گروهی جوان را دورهم جمع کرده و نزدیک به یک سال برای روی صحنه آمدن تمرین کرده‌اند.»

  علی پناه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در ادامه با ابراز خرسندی و افتخار بخاطر حضور جمشید مشایخی در افتتاحیه نمایش برای گروه نمایش آرزوی موفقیت کردند.

  در نمایش«آدم، آدم است» حسن برجکی، فرزانه جمال‌زاده، فریبا رسولی، علی‌اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمد زاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی در نمایش «آدم، آدم است» ایفای نقش می‌کنند.

  حبیب‌الله دانش (بازنویسی، دراماتورژ، طراح)، حمید انصاری، فریبرز واحدی (گروه کارگردانی)، علی هاشمی (عکس)، الهه حاجی‌زاده (مشاور امور رسانه)، معصومه پاسیار (منشی صحنه)، پیام حقی (مدیر اجرایی)، صادق حسین (آهنگساز)، محسن حسین، صادق حسین (نوازندگان)، گروه اجرایی نمایش، کارگاه ایده مهر کارکیا و ناصر فضلی (اجرای دکور) دیگر عوامل این نمایش هستند.

  علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند ساعت ۲۰: ۳۰ هرروز غیر از شنبه‌ها، به تالار مولوی در میدان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر و یا برای خرید بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  نخستین گفتنی‌های حواشی الدوله از پارسال تا امسال در چند سطر

افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا ،شَم اقتصادی بهتاش اَی خدای و ...
  نخستین گفتنی‌های حواشی الدوله از پارسال تا امسال در چند سطر

  افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا ،شَم اقتصادی بهتاش اَی خدای و ...

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: فهرست نخستین مطلب دریافتی حواشی الدوله در سال جدید اینچنین بود: بنازم شم اقتصادی بهتاش رو اَی خدا، از مهدی به شهرام بگوشم بگوشم؛ اصغرآقا چطوره!، به این میگن برنامه‌ریزی بلندمدت - عیدهای تئاتری‌تون مبارک و افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا.

  |

  سید مجتبی حسینی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل هنرهای نمایشی:

تغییر می تواند فضا را برای استفاده از فکرهای نو فراهم کند
  سید مجتبی حسینی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل هنرهای نمایشی:

  تغییر می تواند فضا را برای استفاده از فکرهای نو فراهم کند

  تودیع و معارفه مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرکل دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور معاون امور هنری و مدیران و مشاوران این معاونت برگزار شد.

  |

  در یادداشت مهدی شفیعی برای قدردانی از هنرمندان و خوش آمد گویی به شهرام کرمی تاکید شد

این سال ها مدارا را تمرین کردیم برای تعالی تئاتر
  در یادداشت مهدی شفیعی برای قدردانی از هنرمندان و خوش آمد گویی به شهرام کرمی تاکید شد

  این سال ها مدارا را تمرین کردیم برای تعالی تئاتر

  مهدی شفیعی در یادداشتی خبر از رفتن داد و عنوان کرد: این سال ها "مدارا "را تمرین کردیم برای " تعالی" تئاتر و امیدوارم که با جلب روزافزون حمایت دولت و قانونگذاران و حمایت مضاعف هنرمندان برای ارتقا و گسترش تئاتر در کنار هم بمانیم.

  |

  نظرات کاربران