در حال بارگذاری ...
 • حجت‌الله ایوبی رئیس اسبق سازمان سینمایی:

  نمایش «نویسنده مرده است» یک اثر چندوجهی است

  نمایش «نویسنده مرده است» با حضور حجت‌الله ایوبی رئیس اسبق سازمان سینمایی افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر حجت‌الله ایوبی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه سینما پس از دیدن نمایش «نویسنده مرده است» گفت: این نمایش یک اثر چندوجهی است، چراکه هم به مسئله سینما می‌پردازد و هم معضلات فیلم اولی‌ها و هزینه‌های گزاف تولید اشاره می‌کند و دیالوگ خوبی در این خصوص در این نمایش عنوان شد «دفاع از فیلم اولی‌ها پرهزینه است».
  رئیس اسبق سازمان سینمایی در ادامه اذعان کرد: «از دیدن این اثر بی‌نهایت لذت بردم و خسته نباشید می‌گویم به همهٔ عوامل این گروه نمایشی؛ و امیدوارم همواره بدرخشید و دیدن چنین آثاری را به همهٔ اهالی هنر توصیه می‌کنم.»

  در خلاصهٔ این اثر چنین آمده است: «لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال‌ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجربه کند. فیلم‌نامه فیلمش را نمایشنامه‌نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد؛ اما حالا در آستانه شروع فیلم‌برداری فرهاد پیشنهاد تازه‌ای دارد.»
  از دیگر عوامل می‌توان به دستیار کارگردان و برنامه‌ریز هادی عزیزی، طراح صحنه رضا مهدی زاده، انتخاب موسیقی ایوب آقاخانی؛ طراح چهره پردازی مونا جعفری، عکاس مهدی آشنا، گرافیک و تیزر محمد صادق زرجویان و مشاور رسانه ای و تبلیغات  سارا حدادی (مکث)، منشی صحنه ساحل مصلحی و مدیران صحنه امیرعلی سیاه پوش و علی آذرشین اشاره کرد.
  همچنین در شب نخست اجرای این اثر علی شمس، منوچهر اکبرلو، فریبا کامران، فیروزه ترجمی و جمعی از هنرمندان نیز مهمان این اثر نمایشی بودند.  
  «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از 17 فروردین ساعت 19 به مدت 30 شب در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانهٔ تیوال یا به‌صورت حضوری با مراجعه به گیشهٔ سالن به دیدن این اثر بنشینند.

   
  مطالب مرتبط

  در نشست نقد کانون منتقدان بر نمایش «آناکارنینا»در دانشکده خبربررسی شد:

پرداخت مناسبات اجتماعی به بهانه روابط سلبریتی ها
  در نشست نقد کانون منتقدان بر نمایش «آناکارنینا»در دانشکده خبربررسی شد:

  پرداخت مناسبات اجتماعی به بهانه روابط سلبریتی ها

  ایران تئاتر - حامد جیرودی: نشست نقد نمایش «آناکارنینا» با حضور منوچهر اکبرلو، عرفان پهلوانی، آرش عباسی، بهنام شرفی و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان تاین اثر وسط کانون ملی منتقدان تئاتر ایران در دانشکده خبر برگزار شد.

  |

  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر نمایش «آنا کارنینا»

دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم
  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر نمایش «آنا کارنینا»

  دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم

  ایران تئاتر:آنا کارنینا»، نمایشی شخصیت محور است و اجرای درستش نسبت مستقیمی به درک دو بازیگرش از مختصات نقش‌هایشان دارد. معصومه رحمانی با استفاده از تجربیات اثر گذار سال‌های اخیرش در صحنه، به‌خوبی از پس ایفای نقشش برآمده است.

  |

  نظرات کاربران