در حال بارگذاری ...
حجت‌الله ایوبی رئیس اسبق سازمان سینمایی:

نمایش «نویسنده مرده است» یک اثر چندوجهی است

نمایش «نویسنده مرده است» با حضور حجت‌الله ایوبی رئیس اسبق سازمان سینمایی افتتاح شد.

به گزارش ایران تئاتر حجت‌الله ایوبی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه سینما پس از دیدن نمایش «نویسنده مرده است» گفت: این نمایش یک اثر چندوجهی است، چراکه هم به مسئله سینما می‌پردازد و هم معضلات فیلم اولی‌ها و هزینه‌های گزاف تولید اشاره می‌کند و دیالوگ خوبی در این خصوص در این نمایش عنوان شد «دفاع از فیلم اولی‌ها پرهزینه است».
رئیس اسبق سازمان سینمایی در ادامه اذعان کرد: «از دیدن این اثر بی‌نهایت لذت بردم و خسته نباشید می‌گویم به همهٔ عوامل این گروه نمایشی؛ و امیدوارم همواره بدرخشید و دیدن چنین آثاری را به همهٔ اهالی هنر توصیه می‌کنم.»

در خلاصهٔ این اثر چنین آمده است: «لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال‌ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجربه کند. فیلم‌نامه فیلمش را نمایشنامه‌نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد؛ اما حالا در آستانه شروع فیلم‌برداری فرهاد پیشنهاد تازه‌ای دارد.»
از دیگر عوامل می‌توان به دستیار کارگردان و برنامه‌ریز هادی عزیزی، طراح صحنه رضا مهدی زاده، انتخاب موسیقی ایوب آقاخانی؛ طراح چهره پردازی مونا جعفری، عکاس مهدی آشنا، گرافیک و تیزر محمد صادق زرجویان و مشاور رسانه ای و تبلیغات  سارا حدادی (مکث)، منشی صحنه ساحل مصلحی و مدیران صحنه امیرعلی سیاه پوش و علی آذرشین اشاره کرد.
همچنین در شب نخست اجرای این اثر علی شمس، منوچهر اکبرلو، فریبا کامران، فیروزه ترجمی و جمعی از هنرمندان نیز مهمان این اثر نمایشی بودند.  
«نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از 17 فروردین ساعت 19 به مدت 30 شب در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانهٔ تیوال یا به‌صورت حضوری با مراجعه به گیشهٔ سالن به دیدن این اثر بنشینند.

 
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش نویسنده مرده است به کارگردانی آرش عباسی

چشم‌های خیانت در پس غبار سمی عشق
نگاهی به نمایش "نویسنده مرده است" به کارگردانی آرش عباسی

چشم‌های خیانت در پس غبار سمی عشق

ایران تئاتر – بهنام حبیبی: نویسنده‌ای جوان و جویای نام، و کارگردانی که اولین فیلم خود را می‌سازد بر سر گزینش نقش اول فیلمشان، وارد موضوعات پیچیده‌ی زندگی خصوصی یکدیگر می‌شوند.

|

نگاهی به نمایش «نویسنده مرده است»

بودن یا نبودن
نگاهی به نمایش «نویسنده مرده است»

بودن یا نبودن

ایران تئاتر-محمد قاسمی : به بهانه اجرای نویسنده مرده است به کارگردانی آرش عباسی که این روزها در تالار حافظ اجرا می‌شود دست‌به‌قلم شدم،منتقد نیستم و حس ناسیونالیستی همشهری هم ندارم که البته اگر داشته باشم هم بد نیست چراکه آب‌وخاک خواسته و ناخواسته بر روی انسان تأثیر ...

|

آرش عباسی نویسنده ، کارگردان و بازیگر به ایران تئاتر گفت

نویسنده مرده است  را بر اساس عشقم به سینما نوشتم
آرش عباسی نویسنده ، کارگردان و بازیگر به ایران تئاتر گفت

نویسنده مرده است را بر اساس عشقم به سینما نوشتم

نمایش نویسنده مرده است یک نمایش شخصیت محور در باره چالش ها ی میان یک نویسنده جوان و بازیگر مشهور سینما است و آرش عباسی با توانمندی درام داستان را در این چالش خلق می کند . آزش عباسی بیش از یک دهه است حضور جدی در تئاتر دارد و به عنوان نویسنده ، بازیگر و کارگردان نمایش های موفقی خلق ...

|

یادداشت پروفسور کریستینا والنتی به مناسبت اجرای نمایش نویسنده مرده است:

«نویسنده مرده است» رساله‌ای در باب فنون بازیگری است
یادداشت پروفسور کریستینا والنتی به مناسبت اجرای نمایش نویسنده مرده است:

«نویسنده مرده است» رساله‌ای در باب فنون بازیگری است

پروفسور کریستینا والنتی استاد تاریخ تئاتر نوین که پیش‌ازاین اجرای نمایش «نویسنده مرده است» را در ایتالیا دیده بود برای اجرای این نمایش در ایران یادداشتی را منتشر کرد.

|

نظرات کاربران