در حال بارگذاری ...
 • یادداشت ناصر حسینی مهر به بهانه اجرای نمایش «بوف کور»

  تنهایی انسان در دنیای امروز

  کارگردان نمایش «بوف کور» به بهانه اجرای اثرش در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر از انگیزه های خود برای به صحنه بردن این نمایش سخن گفت.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، ناصر حسینی مهر، طراح و کارگردان نمایش «بوف کور» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است با انتشار یادداشتی از انگیزه‌ها و دغدغه‌های خود برای به صحنه بردن این اثر نمایشی سخن گفت.

  در یادداشت ناصرحسینی مهر آمده است:

  «در بین آثار ادبی ایران اثری که مانند «بوف کور» بتواند منشا الهام تاز‌گی در تئاتر ایران باشد کمتر دیده می‌شود و متأسفانه آن‌گونه که بایسته است از گنجینه‌های ادبی خود در تئاتر کمتر بهره برده‌ایم و همواره در چنبره‌ای از قواعد قدیم نمایشنامه‌نویسی دست و پا زده‌ایم با همان ساختارها و دیالوگ‌پردازی‌های پر تصنع و با همان مضامین تکراری.

  اما در داستان «بوف کور» با ساختاری زیبا و رمزگونه رو به رو هستیم آن هم با زبانی ساده که تنهایی انسان را در دنیای امروز بیان می‌کند. نمایش ما اقتباسی آزاد است از این داستان و نیز «سه قطره خون» که بیشتر به فضاهای خیال‌گونه یا آبستره آن دو می‌پردازد و سعی «گروه تئاتر6» این بوده تا بر صحنه عناصر بصری هر دو داستان هدایت انعکاس داده شود و نه تکرار واژه به واژه آنها.»

  نمایش «بوف کور» روایتی آزاد از «بوف کور» و «سه قطره خون» صادق هدایت است که هر روز ساعت 20 با بازی بابک قهرمانی، مژگان خالقی، نیره سادات میرزایی، شاهو رستمی، عزالدین توفیق ، میثم دامن زه ، مهشید کاظمی ،وحید فریدی ، رضا شهرآ ، اسماعیل خزایی ، مرتضی مظلومی به صحنه می رود.

  علاقه‌مندان و تماشاگران می توانند برای آگاهی از تازه ترین رویدادها و اطلاعات آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به سایت این مجموعه که در سال 96 با طراحی و امکانات جدید به مخاطبان تئاتر عرضه شده، مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  محمدعلی سجادی در نشت خبری «بوف نه چندان کور» مطرح کرد:

سماجت و وسوسه‌های سال‌های دور
  محمدعلی سجادی در نشت خبری «بوف نه چندان کور» مطرح کرد:

  سماجت و وسوسه‌های سال‌های دور

  نشست خبری نمایش «بوف نه چندان کور» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی سجادی به همراه مسعود کرامتی، رحیم نوروزی و الهام نامی از بازیگران این نمایش و دیگر عوامل گروه در تماشاخانه پایتخت برگزار شد.

  |

  برای نمایش‌های روی صحنه در اردیبهشت‌ماه سال جاری

تئاتر شهر میزبان 27 هزار و 500 تماشاگر بود
  برای نمایش‌های روی صحنه در اردیبهشت‌ماه سال جاری

  تئاتر شهر میزبان 27 هزار و 500 تماشاگر بود

  مجموعه تئاتر شهر تهران که در ماه جاری 8 نمایش را در فضاهای نمایشی خود روی صحنه داشت تا بیست و دومین روز اردیبهشت‌ماه و در گرماگرم فضای سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری میزبان 27 هزار و 558 تماشاگر بود.

  |

  در اجرای پایانی نمایش «بوف کور» مطرح شد

شیرین بزرگمهر: حسینی مهر در تئاتر خطوط مشخص و مستقلی دارد
  در اجرای پایانی نمایش «بوف کور» مطرح شد

  شیرین بزرگمهر: حسینی مهر در تئاتر خطوط مشخص و مستقلی دارد

  نمایش «بوف کور» به کارگردانی ناصر حسینی مهر جمعه‌شب 22 اردیبهشت‌ماه در حالی به اجرای خود در تالار چهارسو پایان داد که کارگردان این نمایش پایان فعالیت‌های گروه تئاتر «شش» را اعلام کرد.

  |

  نظرات کاربران