در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  فصل جدیدی از نمایش ها

  اکثر سالن های دولتی تئاتر در هفته پیش رو با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته پایانی فروردین ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر در هفته پیش رو اکثر سالن های دولتی تئاتر تهران با نمایش های تازه خود میزبان مخاطبان شده اند. البته می توان دلیل این استقبال را حضور چهره های موفق تئاتر همچون آرش دادگر، ناصر حسینی مهر، محمد مساوات، جلال تهرانی و در کنار آنها آریان رضایی جوان و خلاق معرفی کرد. افرادی که در سالیان گذشته غالبا در نمایش هایشان چهره موفقی از خود به تئاتر دوستان نشان داده اند و همین مسئله سبب جلب اعتماد آنها شده است. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته پایان فروردین ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

   

  تئاتر شهر با 6 نمایش در اوج

  نمایش «هملت» با برداشتی آزاد از اثر ویلیام شکسپیر و به نویسندگی شهرام احمدزاده کاری از آرش دادگر بوده که از ساعت 19:30 پنج شنبه 17 فروردین ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. این نمایش 110 دقیقه ای با بازی مهران امام بخش (گورکن)، حسام منظور (کلادیوس)، بهروز کاظمی (هملت پدر)، عمار عاشوری (رز نکرانتز)، علیرضا آرا (گیلدنسترن)، امین طباطبایی (هملت)، شبنم فرشاد جو (گرترود)، پانته آ پناهی ها (پولونیوس)، مونا فرجاد (افلیا)، امیر رجبی (لایرتیس) و اسمعیل صالحی، رسول مکوندی، نامیرا حفیظی، رضا کشمیر تا 20 اردیبهشت ماه برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 35 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «مرگ آسید کاظم» نام اثری دیگری از نمایش های تئاتر شهر به نویسندگی احسان بدخشان و با کارگردانی محمد محقق منتظری است که از 15 فروردین ماه ساعت 20 به سالن سایه آمده است. هادی افشار، احمد لشینی، ابوذر ساعدی، وحید نفر و مهرداد ضیایی بازیگرانی هستند که همراه با این نمایش تا 1 اردیبهشت ماه در این سالن با ایفای نقش هایشان برای تئاتر دوستان روی صحنه می روند. این اثر کاری از گروه تئاتر پلاتو بوده که در پنجمین جشنواره تئاتر شهر برنده جایزه ویژه کارگردانی شده است. علاقمندان به تماشای «مرگ آسید کاظم» تنها با پرداخت 20 هزار تومان می توانند بلیط این نمایش را خریداری کنند.

  نمایش «بوف کور» که این روزها در سالن چهارسو به نمایش در می آید، نام نمایش تازه ناصر حسینی مهر است که تا 22 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 میزبان تئاتر دوستان است. بابک قهرمانی، مژگان خالقی، نیره سادات میرزایی، شاهو رستمی، عزالدین توفیق، میثم دامن زه، مهشید کاظمی، وحید فریدی، رضا شهرآ، اسماعیل خزایی، مرتضی مظلومی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. این نمایش روایتی آزاد از بوف کور و سه قطره خون صادق هدایت است که علاقمندان با پرداخت 25 هزار تومان می توانند بلیط آن را خریداری کنند.

  محمد مساوات که چند سال قبل با نمایش قصه ظهر جمعه در تئاتر شهر اجرای موفقی را سپری کرده بود، از 22 فروردین ماه با نمایش «بی پدر» به سالن قشقایی آمده است. «بی پدر» با بازی حسین منفرد، ابراهیم نائیج، علی حسین زاده، میلاد آریافر، علیرضا گلدهی، کوروش شاهونه نمایشی 110 دقیقه ایست که تا 10 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 روی صحنه می رود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

  همچنین نمایش «برلین» به طراحی و کارگردانی آریان رضایی، اثریست که این روز ها در پلاتو اجرا تئاتر شهر مخاطبان زیادی را با تئاتر آشتی داده است. این نمایش به مسائل پنهان زنان و مردان در رابطه می پردازد و شیوه ی اجرایی آن به صورتی است که تماشاگران هم تبدیل به بازیگر و نمایشنامه نویس می شوند. «برلین» نمایش برگزیده دومین جشنواره ی تئاتر شهر است که با توجه به موضوع آن برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود. رویا دعوتی و محمد هادی عطایی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «کافه پولشری» اثری از الهام پاوه نژاد است که این روزها در کافه تریا سالن اصلی مجموعه تئاترشهر که مدت ها میزبان نمایشی نبود، روی صحنه می رود. «کافه پولشری» با بازی الهام پاوه نژاد، نمایشی 45 دقیقه ایست که تا 17 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. قیمت بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.

   

   

  از آوازهای سرشام تا سونات پاییزی

  نمایش «آوازهای سرشام» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از ساعت 21 پنجشنبه 17 فروردین ماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت. این نمایش 75 دقیقه ای با بازی علیرضا مهران، فرامرز قلیج خانی، غزاله جزایری، رستا رضوی، امین وحیدی پور، سینا نصرالهی، شِیماء ملکیان، جعفر کرمانی تا 17 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. بهای بلیت این کمدی 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  نمایش «ولپن» نام نمایش دیگر سالن استاد ناظرزاده کرمانی به طراحی و کارگردانی مهدی کوشکی است که از ساعت 19:15 جمعه 18 فروردین ماه اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده و تا 15 اردیبهشت ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. سجاد باقری، حسین برفی نژاد، ماهان خورشیدی، غزل شجاعی، امیر حسین طاهری، محمد طیب طاهر، صحرا فتحی، عرفان ناصری، آذین نظرى، میلاد نصر الهی، مجید نوروزی، میثم نوروزی و مهدی کوشکی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر که پیش ازین هم در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته، 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  نمایش « و چند داستان دیگر» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی پیام لاریان که از 17 فروردین ماه به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده است. « و چند داستان دیگر» نمایشی 5 اپیزوده در باب خشونت است و تا 17 اردیبهشت ماه هر شب ساعت 18:30 برای تئاتر دوستان روی صحنه می رود. مهدی حسینی نیا، حمید رحیمی، معصومه کریمی، مجتبی فلاحی، سینا کرمی، افشین زمانی، الهه شه پرست، سجاد تابش، کیوان ساکت‌اف،عامر مسافر آستانه، ملودی آرام نیا، مریم نقیبی و صدای حسین پاکدل بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «سونات پاییزی» اثری از جلال تهرانی است که از 16 فروردین ماه ساعت 20:30 به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده و تاکنون با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است. در این نمایش داستان پیانیست مشهوری که پس از سال‌ها به دیدار دخترش رفته روایت می شود. گلچهره سجادیه، بهاره رهنما بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط این نمایش را خریداری کنند.

   

   

  یک شب حافظ تنها به تماشای دو نمایش می گذرد!

  نمایش «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از پنجشنبه 17 فروردین ماه ساعت 19 در تالار حافظ روی صحنه رفته و تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجریه کند. فیلمنامه فیلمش را نمایشنامه نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد. اما حالا در آستانه شروع فیلمبرداری فرهاد پیشنهاد تازه ای دارد. آرش عباسی و لادن مستوفی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تماشاگران برای خرید بلیط این درام اجتماعی باید 30 هزار تومان هزینه کنند.

  نمایش «صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» نام نمایش دیگر تالار حافظ است که کارگردانی آن را امیر دژاکام بر عهده دارد. این نمایش اثری از برتولت برشت بوده که از 18 فروردین ماه به تالار حافظ آمد و تا 13 اردیبهشت هرشب ساعت 20:45 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش در می آید. داستان نمایشنامه در مورد جنایتکار خرده پایی به نام آرتورو اویی است، که از آشفتگی وضع بازار سبزیجات در شیکاگو و فساد موجود در دستگاه قضایی و شورای شهر استفاده کرده و به یک جنایتکار قدرتمند تبدیل شده است که تمام امور شهر را به دست گرفته، مخالفان خویش را ساکت کرده و قصد تسخیر سایر نقاط را دارد.امیر کربلایی زاده، بهرام ابراهیمی، نرگس محمدی، حمید فلاحی، مرتضی آقا حسینی، تینو صالحی، سروش طاهری، ملیحه کیا، شهره رعایتی، حسین شهبازی، هدیه آزاده، مهرنوش دارا، ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، عارف عباسی، احسان ابوالقاسم، سمیه صباغی، بهار قاسمی، دانیال ابراهیمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بلیط این نمایش کمدی 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

   

  مولوی هم چنان در دست جوانان!

  نمایش «آدم آدم است» به طراحی و کارگردانی حبیب الله دانش از 18 فروردین تا 21 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 در سالن بزرگ مولوی به نمایش در می آید. این نمایش داستان شخصی ساده دل به نام گالی گی که قدرت نه گفتن ندارد را روایت می کند. حسن برجکی، فرزانه جمال زاده، پیام حقی، فریبا رسولی، علی اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمدزاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 85 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش کمدی 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان گرامی همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.

  نمایش «مسئولیت شکستن سکوت مطلق» به نویسندگی مشترک مونا احمدی و محمدحسین معارف و با کارگردانی شیوا مسعودی از 17 فروردین به سالن بزرگ مولوی آمده و تا 15 اردیبهشت هرشب ساعت 18 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است.این اثر با محوریت جنس زن و موضوع ازدواج، به سه پرده‌ی اصلی تقسیم می‌ شود، سه پرده با سه مونولوگ از زبان یک یا چند زن که داستان هایی را روایت می کنند، در این نمایش سعی می‌شود از زاویه‌ای جدید و مدرن به این آیین کهن نگاه شود. نگین کشفی، متین گودرزی، سارا شاهرودیان، اسماعیل کمالی دهقان، بهداد بلیغ فر و ساینا سراج بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.

  همچنین نمایش «ماراساد» به طراحی و کارگردانی مریم برزگر تنها نمایش سالن کوچک مولوی بوده که تا 31 فروردین ماه هرشب ساعت 19:30 در این سالن به نمایش در می آید. این اثر زندگی مارکی دوساد، نویسنده فرانسوی را روایت می کند که به دلیل برخی اختلالات روحی در بیمارستان شارنتون بستری شده است... . شکیب شجره، همایون حیدر زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با 50٪ تخفیف و پرداخت بهای 12.500 تومان خریداری کنند.

   

   

  خانه هنرمندان شنبه تعطیل نیست!

  نمایش «سه شب با مادوکس» به کارگردانی حسام افسری یکی از تولیدات گروه تئاتر نخ نما بوده که از 26 فروردین ماه ساعت 18:30 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می رود. «سه شب با مادوکس» با بازی حسام رضاییان، امیرحسین بهاءالدینى، سالومه یگانه، محمد دارآفرین، حسام افسرى، نمایشی 60 دقیقه ای بوده که شنبه 2 اردیبهشت ماه نیز در این سالن میزبان تئاتر دوستان می شود. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «من تو آیینه» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی غزل شجاعی نیز نام نمایش دیگریست که این روزها در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می رود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: من، واسه منِ تو آیینه ام اسم گذاشتم، آدم ها هم این کار را مى کنند؟؟؟ این نمایش با بازی آذین نظرى، غزل شجاعى تا 6 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «سونات شب» به کارگردانی سعید داخ نیز که از 15 فروردین ماه ساعت 19:45 به سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آمده تا 31 فروردین به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد. گیلدا حمیدی، بهار نوحیان، امیر رئیسیان و صدای منوچهر زنده دل، سعید داخ، فهیمه معین بازیگرانی هستند که در این نمایش 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.

  همچنین نمایش «و خداوند، هایم را فراموش کرده است» به نویسندگی هومن سیدی و با کارگردانی هامون سیدی نیز از 15 فروردین ماه ساعت 21:30 به سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آمد. در خلاصه داستان این اثر آمده: میگن وقتی داری میمیری قبلش یه اتفاق هایی میفته که میفهمی. یادم میاد همیشه چیزهایی رو که مردم گفتن رو فقط شنیدم ، ندیدم . یادم نیست که قبل از مُردنم چیزی بهم یادآوری کرده باشه که بفهمم به آخرش نزدیک شدم. واسه همین که مطمئن نیستم که مردم راست میگن . شاید بیشتر دهنشونه که اینارو میسازه. چون قطعا خودشون این حسو تجربه نکردن . آدم هایی هم که تجربه کردن بعدش نبودن که این احساس و تایید کنند. پس از کجا میدونن ؟! این نمایش با بازی کیارش اردشیرپور، مرجان اتفاقیان، معین شاهچراغی، سوگل خلیق، وحید منافی تا 6 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 21:30 روی صحنه می رود. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.

   

   

  فتحعلی بیگی به سراغ نصیریان می رود

  نمایش «سایه تو سایه» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی بیگی از دوشنبه 7 فروردین ماه به سالن علی نصیریان در پردیس تئاتر تهران آمده است. در این اثر داستان پدری روایت می‌شود که برای دختر و همسرش محدودیت‌های بسیاری ایجاد کرده است. در این میان قرار است برای دختر خواستگاری بیاید اما پدر از قبل داماد را انتخاب کرده و تمام قرارها را با پدر داماد گذاشته است. از قضا پدر داماد هم همین کار را کرده و پسرش هیچ اطلاعی ندارد . در این میان دختر تصمیم می‌گیرد قبل از ازدواج پسر را ببیند... .این نمایش با بازی داوود داداشی، غلام بابوته، منیژه داوری، ساسان مهرپویان، مهدی صفاری‌نژاد، سپیده معصومی، محمد (کورش) رخشنده‌ پی، نسیم توکلی، تا 7 اردیبهشت ماه هرشب  ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه برای تئاتر دوستان منطقه خاوران روی صحنه می رود. بهای بلیط این کمدی اجتماعی تنها 15 هزار تومان تایین شده است.

   

   

  خواستگاری رکورد دار فروش در نوروز

  نمایش «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی عظیم موسوی از 3 فروردین ماه ساعت 19:30 به تماشاخانه سنگلج آمد و با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شد. «خواستگاری» با بازی محمود راسخ‌فر، علی فتحعلی، ثمیلا کریمی، رضا گیلانپور، حمیدرضا مرادی، تا 15 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 19:30 به مدت 100 دقیقه مخاطبان تئاتر سنگلج را مشغول تماشای خود می کند. بهای بلیت این نمایش ۲۴,۰۰۰ تومان است که اعضای تیوال می توانند در روز های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بلیط این اثر را با ۵۰٪ تخفیف و بهای ۱۲.۰۰۰ تومان و در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه با ۳۸٪ تخفیف و بهای ۱۵.۰۰۰ تومان خریداری کنند.

   

   

  بازگشت میکائیل در اداره تئاتر

  نمایش «باغ وحش شیشه ای» مشهور ترین اثر نویسنده معروف تنسی ویلیامز است که این روزها با کارگردانی میکائیل شهرستانی هرشب ساعت 20 در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه می رود. این نمایش با بازی محمد قربانی، بهروز عبادی، شیما زادپور، هستی مسلم زاده، سارا رحیمی فرد، زهرا احمدی، مریم مهدی زاده، رضا نادی، داریوش احمدی، تا 11 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. بهای بلیط برای این اثر75 دقیقه ای تنها 15 هزار تومان تایین شده است.




  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

فصل میزبانی ستاره ها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  فصل میزبانی ستاره ها

  با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، اکثر سالن های دولتی تئاتر با نمایش های تازه ای میزبان تئاتر دوستان می شوند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته پایانی خرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

شنبه تئاتر تعطیل نیست!
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  شنبه تئاتر تعطیل نیست!

  در هفته پیش رو اکثر نمایش های سالن های دولتی تئاتر تهران روزهای پایانی نمایش خود را پشت سر می گذارند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم اردیبهشت ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران