در حال بارگذاری ...
در نشست خبری نمایش «کافه طره» مطرح شد

اولین تجربه همکاری «شبنم قلی خانی» با یک کارگردان زن

«شبنم قلی خانی» بازیگر نمایش «کافه طره» به کارگردانی «نوشین تبریزی» در نشست رسانه‌ای این نمایش گفت: «این اولین بار است که با یک کارگردان زن همکاری می‌کنم.»

به گزارش ایران تئاتر به نقل از انصاف نیوز، پیش از شروع نشست خبری در اقدامی جالب نوازنده اثر شروع به نواختن آکاردئون کرد و به‌این‌ترتیب نشست رسانه‌ای آغاز شد.
نوشین تبریزی در ابتدای نشست خبری گفت: «ایده متن از کلمه عشق به وجود آمد. این زیباترین سخنی است که در تمام دوران‌ شنیده می‌شود. کل فضای کار یک کافه قدیمی حدود ۴۰ یا ۵۰ ساله است در تهران. این کافه ازآنجاهایی که نویسنده‌ها در آن رفت آمد می‌کنند و شب‌شعر و جلسه خوانش داستان و نشست‌های ادبی برگزار می‌شده است؛ اما چند وقتی است که در این کافه ازاین‌گونه نشست‌ها برگزار نمی‌شود. حالا نویسنده‌ای که در خارج از کشور کتابی نوشته است بعد از مدت‌ها به دنبال عشق شخصیت اول کتاب خود به این کافه می‌آید.»
تبریزی ادامه داد: «ما حدود ۱۰ روز قبل از عید تمرین کار را شروع کردیم و تمرین‌ها تا شروع کار ادامه دارد.»
شبنم قلی خانی بازیگر این اثر هم گفت: «من در سال‌های اخیر کمتر کاری خوانده بودم که به موضوع عشق بپردازد. به همین خاطر من این کار را قبول کردم. این اولین بار است که من با یک کارگردان خانم همکاری می‌کنم. مسئله‌ای که در متن برای من بسیار جالب بود، مهاجرت بود. شخصی چند سال خارج از کشور بوده و برگشته چراکه در زندگی شخصی‌ام این موضوع را دیده بودم.»
«محمد حاتمی» دیگر بازیگر این اثر هم گفت: «درباره نقش در این کار ترجیح می‌دهم تماشاگران اثر را ببینند و من زودتر از موعود راجع به آن حرف نزنم؛ اما اصولاً سنت کافه نشینی به وجود آورنده خیلی از مکاتب ادبی و فلسفی بوده. هم در ایران و هم در خارج از کشور. ولی این قصه یک پهلویی به این فضا می‌زند. قرار است اتفاقی در این کافه بیافتد که عقبه‌ای دارد و قبل از آن اتفاقاتی افتاده و بعدازآن هم اتفاقاتی می‌افتد.»
رعنا امینی (طراح صحنه و لباس)، مهدی اصفهانی (عکاس) و پیام اقدامی (موسیقی) از دیگر عوامل این کار هستند.
این نمایش از روز پنجشنبه 24 فروردین، هرروز ساعت ۱۹ در تماشاخانه پایتخت اجرا می‌شود.
مطالب مرتبط

بهاریه ها و پیام تبریک هنرمندان به مناسبت آغاز سال نو

بهار فصل پنجمی در ذهن آدم است
بهاریه ها و پیام تبریک هنرمندان به مناسبت آغاز سال نو

بهار فصل پنجمی در ذهن آدم است

هنرمندان مشهور و برجسته کشور هر یک در پیامی آغاز سال نو را به هموطنان خود تبریک گفته و برخی نیز با انتشار متن‌های زیبا و طولانی، احساسات متفاوت بهاری شان را در شبکه‌های مجازی به اشتراک گذاشتند.

|

نمایش «سه‌گانه اورنگ» ویژه عکاسان به صحنه می‌رود

گلاب آدینه و الهام پاوه‌نژاد در تماشاخانه پایتخت
نمایش «سه‌گانه اورنگ» ویژه عکاسان به صحنه می‌رود

گلاب آدینه و الهام پاوه‌نژاد در تماشاخانه پایتخت

نمایش «سه‌گانه اورنگ» به کارگردانی محمد حاتمی و بازی گلاب آدینه، الهام پاوه‌نژاد، عماد سالکی در تماشاخانه پایتخت مجموعه فرهنگی و هنری کنش معاصر به صحنه می‌رود.

|

گزارشی از حال و هوای نمایش‌های در حال اجرا

سالن‌های تئاتر در تسخیر ستاره‌ها
گزارشی از حال و هوای نمایش‌های در حال اجرا

سالن‌های تئاتر در تسخیر ستاره‌ها

نزدیک به یک ماه بیشتر تا آغاز سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر باقی نمانده است، صحنه‌های نمایش این روزها شاهد حضور چهره‌های شناخته شده تئاتر هستند تا یک ماه پیش از آغاز مهم‌ترین جشنواره تئاتری کشور گرمای این هنر را در میان مخاطبان حفظ کنند.

|

نظرات کاربران