در حال بارگذاری ...
در نشست خبری نمایش «کافه طره» مطرح شد

اولین تجربه همکاری «شبنم قلی خانی» با یک کارگردان زن

«شبنم قلی خانی» بازیگر نمایش «کافه طره» به کارگردانی «نوشین تبریزی» در نشست رسانه‌ای این نمایش گفت: «این اولین بار است که با یک کارگردان زن همکاری می‌کنم.»

به گزارش ایران تئاتر به نقل از انصاف نیوز، پیش از شروع نشست خبری در اقدامی جالب نوازنده اثر شروع به نواختن آکاردئون کرد و به‌این‌ترتیب نشست رسانه‌ای آغاز شد.
نوشین تبریزی در ابتدای نشست خبری گفت: «ایده متن از کلمه عشق به وجود آمد. این زیباترین سخنی است که در تمام دوران‌ شنیده می‌شود. کل فضای کار یک کافه قدیمی حدود ۴۰ یا ۵۰ ساله است در تهران. این کافه ازآنجاهایی که نویسنده‌ها در آن رفت آمد می‌کنند و شب‌شعر و جلسه خوانش داستان و نشست‌های ادبی برگزار می‌شده است؛ اما چند وقتی است که در این کافه ازاین‌گونه نشست‌ها برگزار نمی‌شود. حالا نویسنده‌ای که در خارج از کشور کتابی نوشته است بعد از مدت‌ها به دنبال عشق شخصیت اول کتاب خود به این کافه می‌آید.»
تبریزی ادامه داد: «ما حدود ۱۰ روز قبل از عید تمرین کار را شروع کردیم و تمرین‌ها تا شروع کار ادامه دارد.»
شبنم قلی خانی بازیگر این اثر هم گفت: «من در سال‌های اخیر کمتر کاری خوانده بودم که به موضوع عشق بپردازد. به همین خاطر من این کار را قبول کردم. این اولین بار است که من با یک کارگردان خانم همکاری می‌کنم. مسئله‌ای که در متن برای من بسیار جالب بود، مهاجرت بود. شخصی چند سال خارج از کشور بوده و برگشته چراکه در زندگی شخصی‌ام این موضوع را دیده بودم.»
«محمد حاتمی» دیگر بازیگر این اثر هم گفت: «درباره نقش در این کار ترجیح می‌دهم تماشاگران اثر را ببینند و من زودتر از موعود راجع به آن حرف نزنم؛ اما اصولاً سنت کافه نشینی به وجود آورنده خیلی از مکاتب ادبی و فلسفی بوده. هم در ایران و هم در خارج از کشور. ولی این قصه یک پهلویی به این فضا می‌زند. قرار است اتفاقی در این کافه بیافتد که عقبه‌ای دارد و قبل از آن اتفاقاتی افتاده و بعدازآن هم اتفاقاتی می‌افتد.»
رعنا امینی (طراح صحنه و لباس)، مهدی اصفهانی (عکاس) و پیام اقدامی (موسیقی) از دیگر عوامل این کار هستند.
این نمایش از روز پنجشنبه 24 فروردین، هرروز ساعت ۱۹ در تماشاخانه پایتخت اجرا می‌شود.
مطالب مرتبط

گفت وگو با محمد حاتمی نویسنده ،کارگردان و بازیگر تئاتر

در نمایش گزارش از منطقه صفر به اهمیت انسجام خانواده در اجتماع می پردازم
گفت وگو با محمد حاتمی نویسنده ،کارگردان و بازیگر تئاتر

در نمایش گزارش از منطقه صفر به اهمیت انسجام خانواده در اجتماع می پردازم

محمد حاتمی بازیگر ، کارگردان ارزنده و با تجربه ایرانی فارغ التحصیل رشته کارگردانی و بازیگری ازدانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است . او فعالیت های بازیگریش را در عرصه تئاتر از سال 1357 و در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و در ادامه در دهه های بعد با کارگردان های ...

|

نگاهی به تقویم تئاتر ایران درماه دوم پاییز

متولد ماه آبان
نگاهی به تقویم تئاتر ایران درماه دوم پاییز

متولد ماه آبان

ایران تئاتر: در تقویم تئاتری آبان ماه، هنرمندان برجسته زیادی پا به جهان گذاشته‌اند که هریک در عرصه تئاتر و سینما از هنرمندان صاحب سبک شناخته می‌شوند؛ هنرمندانی همچون فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه، ویشکا آسایش، حامد بهداد و... که به شکل متفاوت و ماندگاری هنرشان را به مخاطبان ...

|

محمد حاتمی:

هدف از برگزاری جشنواره ها ایجاد تعامل میان هنرمندان است
محمد حاتمی:

هدف از برگزاری جشنواره ها ایجاد تعامل میان هنرمندان است

محمد حاتمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشور با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر رضوی گفت:هدف از برگزاری جشنواره ها ایجاد تعامل میان هنرمندان و ایجاد رقابت سالم در تولید آثار فاخر نمایشی است.

|

گفت‌وگو با مهران رنجبر بازیگر نمایش «پالت»

نقش‌ها باید دارای شناسنامه باشند
گفت‌وگو با مهران رنجبر بازیگر نمایش «پالت»

نقش‌ها باید دارای شناسنامه باشند

ایران تئاتر:مهران رنجبر بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس و نمایشنامه‌نویس تئاتر و سینما و تلویزیون فارغ‌التحصیل رشته ادبیات دراماتیک است. او از ۱۴ سالگی کار بازیگری را با تئاتر جنگ کور به کارگردانی بهروز غریب‌پور آغاز کرد‌. مهران رنجبر در دوران کاری‌اش با بزرگانی نظیر شهلا ...

|

نظرات کاربران