در حال بارگذاری ...
 • معصومه رحمانی درباره «آدم، آدم است» گفت:

  اجرای متن‌های برشت همت زیادی می‌ خواهد

  معصومه رحمانی و رضا کوچک‌زاده، بیست و هشتم فروردین‌ماه، مهمان نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی حبیب‌الله دانش بودند.

  به گزارش ایران تئاتر ، معصومه رحمانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و رضا کوچک زاده کارگردان، پژوهشگرو منتقد تئاتر، بیست و هشتم فروردین‌ماه مهمان نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی حبیب‌الله دانش بودند.
  معصومه رحمانی، بعد از دیدن نمایش گفت: من نمایش را به‌شدت دوست داشتم. کار کردن و روی صحنه بردن متن برشت، همت زیادی می‌طلبد و اجرای آن سنگین است. اول‌ازهمه به کارگردان گروه و سپس به بازیگران و عوامل نمایش خسته نباشید می‌گویم. واقعاً مهم‌ترین بخش کار انتخاب متن است و من این انتخاب هوشمندانه را تبریک می‌گویم.
  بازیگر فیلم ابد و یک روز در ادامه افزود: «نکته‌ی بعدی قربانی نشدن متن است، خصوصاً این‌گونه متن‌ها که مملو از ایده‌های فکری و هنری هستند. به عوامل این نمایش تبریک می‌گویم که در اجرای خود به متن آسیب نرسانده‌اند. در فضای امروز که همه به دنبال متن‌های کم پرسوناژ و راحت هستند، چنین کاری شجاعت و همت زیادی می‌خواهد. به‌هرحال بخشی از کار تجربه است و با احتساب این موضوع، کاری بسیار ستودنی بود».
  رضا کوچک زاده، کارگردان، پژوهش‌گر و منتقد تئاتر، بعد از دیدن نمایش گفت: «نمایش خوبی بود. از معدود نمایش‌هایی بود که همه‌چیز در سر جای خود قرار داشت. بازی‌های بچه‌ها و انرژی آن‌ها نشان می‌دهد تمرین‌های خوبی انجام‌شده و کار گروهی به‌درستی شکل‌گرفته است. همچنین به‌زعم من، از معدود نمایش‌های خارجی است که در ایران اجرا می‌شود و بازیگران آن می‌دانند که چه می‌گویند. در بسیاری از نمایش‌ها، گفتار بازیگران حفظ‌شده است و نمی‌دانند که چه می‌گویند. این به نظر من مهم‌ترین ویژگی کار بود و موجب ارتباط برقرار کردن مخاطب با نمایش می‌شد. به لحاظ ایدئولوژیک و فکری باکاری روبه‌رو هستیم که سعی در برقراری فاصله‌ با خودش دارد و اگر بگوییم، نمایش برشتی، نیازمند این‌گونه بیگانه است، نمایش به چنین اتفاقی رسیده است».
  حسن برجکی، فرزانه جمال‌زاده، فریبا رسولی، علی‌اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمدزاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی در نمایش «نمایش آدم آدم است» ایفای نقش خواهند کرد.
  علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند از روز 18 فروردین ساعت 20:30 هرروز غیر از شنبه‌ها به تالار مولوی در میدان انقلاب، خ 16 آذر تالار مولوی مراجعه بکنند. همچنین می‌توانند جهت خرید بلیت به سایت تیوال مراجعه نمایند.

   

   
  مطالب مرتبط

  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر «آنا کارنینا» در فجر36

دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم
  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر «آنا کارنینا» در فجر36

  دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم

  ایران تئاتر: «آنا کارنینا»، نمایشی شخصیت محور است و اجرای درستش نسبت مستقیمی به درک دو بازیگرش از مختصات نقش‌هایشان دارد. معصومه رحمانی با استفاده از تجربیات اثر گذار سال‌های اخیرش در صحنه، به‌خوبی از پس ایفای نقشش برآمده است.

  |

  یادداشت رضا رضوی بر «چند درجه سوء تفاهم در مقیاس اتللو»

خنیاگری در مقیاس روزگار نو
  یادداشت رضا رضوی بر «چند درجه سوء تفاهم در مقیاس اتللو»

  خنیاگری در مقیاس روزگار نو

  ایران تئاتر، رضا رضوی: اجرای نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» جمع قابل توجهی از اهالی هنر نمایش را به این سالن می‌کشاند. نمایشنامه این اثر توسط محسن رهنما نوشته‌شده و کارگردان آن حبیب‌اله دانش است.

  |

  نوشته‌ای بر اجرای راشومون

عصیان عشق و هستی در برابر شمشیر سامورایی
  نوشته‌ای بر اجرای "راشومون"

  عصیان عشق و هستی در برابر شمشیر سامورایی

  ایران تئاتر – بهنام حبیبی: "موریتو" پسری جوان که دلباخته "که سا" دختری از اهالی روستایشان است، در پیروی از آیین سامورایی و در پی کسب درجات و مقامات بالای سامورایی، در رکاب سالار خود، به دوردست سفر می‌کند تا جنگاوری و شمشیرزنی بیاموزد. او پس از سه سال دوری از روستایش و پس از، از ...

  |

  نقد و بررسی نمایش «راشومون» به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

ماه گریان بی‌ اشک
  نقد و بررسی نمایش «راشومون» به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

  ماه گریان بی‌ اشک

  ایران تئاتر_اردشیر شیرخدایی: «راشومون»، نمایش عاشقانه‌ای است که بر خلاف طراحی صحنه خلاصه‌گو و موجزش، بیان پرگو و پرتکلفی دارد. زبانش فاخر و زیبا است اما در بسیاری از موارد صرفا توصیفی است تا نمایشی. مفاهیم و حس‌های متن کمتر در معرض درک دیداری و تخیل تماشاگر قرار می‌گیرد.

  |

  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر نمایش «آنا کارنینا»

دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم
  گفت وگو با معصومه رحمانی بازیگر نمایش «آنا کارنینا»

  دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم

  ایران تئاتر:آنا کارنینا»، نمایشی شخصیت محور است و اجرای درستش نسبت مستقیمی به درک دو بازیگرش از مختصات نقش‌هایشان دارد. معصومه رحمانی با استفاده از تجربیات اثر گذار سال‌های اخیرش در صحنه، به‌خوبی از پس ایفای نقشش برآمده است.

  |

  نظرات کاربران