در حال بارگذاری ...
در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند

استاندار بوشهر آمادگی خود را برای حمایت از طرح‌های پیشنهادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درزمینه فعالیت‌های فرهنگی‌ ، هنری و توسعه هنرهای نمایشی در این استان اعلام کرد.

به گزارش ایران تئاتر مصطفی سالاری در دیدار با مدیرعامل کانون با اعلام این خبر گفت: استانداری بوشهر این آمادگی را دارد تا از طرح‌های درزمینه گسترش تئاتر برای راه‌اندازی کامیونت سیار نمایش کانون کمک کند.
استاندار بوشهر افزود توسعه هنرهایی از قبیل تئاتر می‌تواند، هم زمینه حمایت از هنرمندان این عرصه را فراهم و به جریان تئاتر و نمایش در کشور کمک کند و هم باعث شود مخاطبان از این هنر تأثیرگذار بهره‌مند ‌شوند.
وی با اشاره به این‌که تئاتر در استان بوشهر از پیشینه‌ی قوی و ریشه‌ای برخوردار است، یادآور شد: باید تلاش کنیم زمینه‌ای فراهم شود که تمامی مخاطبان در سراسر استان بتوانند از این هنر بهره‌مند شوند.
سالاری هم‌چنین ضمن استقبال از طرح توسعه کتاب‌خانه‌های سیار کانون در استان بوشهر با پیشنهاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان مبنی بر راه‌اندازی موزه تخصصی علوم نیز موافقت کرد و قول مساعد داد در این زمینه همکاری و همراهی‌های لازم در بخش‌های مختلف را داشته باشد.
وی بابیان این‌که در حال بررسی برای راه‌اندازی مجتمع اردوگاه بزرگ دانش‌آموزی در دهکده گردشگری بوشهر هستیم اظهار داشت: آمادگی این راداریم تا هر فعالیت فرهنگی که زمینه و قابلیت آن در این استان وجود داشته باشد را با جدیت حمایت کنیم.
در این دیدار هم‌چنین علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف فرهنگی‌، هنری و ادبی در کانون برای ارائه بهتر خدمات به کودکان و نوجوانان ارائه کرد.
وی توسعه مراکز سیار روستایی کانون را ازجمله مواردی عنوان کرد که با کم‌ترین هزینه و نیروی انسانی می‌تواند تأثیرگذاری زیادی بر مخاطبان داشته باشد و از استاندار بوشهر خواست برای افزایش تعداد این کتاب‌خانه‌ها در این استان، کانون را حمایت کند.
مدیرعامل کانون توسعه و تجهیز مراکز فراگیر برای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و کم‌توان جسمی و حرکتی) و سالن‌های سینما کودک را از دیگر مواردی دانست که نیازمند حمایت و کمک است.
وی هم‌چنین با اشاره به استقرار نمایندگی دفتر شورای نظارت بر اسباب‌بازی در بوشهر گفت: ریاست دبیرخانه این شورا بر عهده مدیرعامل کانون قرار دارد.
مدیرعامل کانون افزود: در حال حاضر اسباب‌بازی‌های مخرب زیادی به‌صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شود که نیازمند نظارت و کنترل جدی‌تری است که امیدواریم در این حوزه نیز مسئولان استانی بوشهر همراهی بیشتری با کانون داشته باشند.
حاجیان زاده در پایان ضمن قدردانی از همراهی‌های استانداری از کانون بوشهر خاطرنشان کرد هرچه حمایت‌ها از کانون افزایش یابد ظرفیت‌های این مجموعه بیشتر به نفع کودکان و نوجوانان به کار گرفته خواهد شد.
گفتنی‌ است در سفر استانی علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون به بوشهر که طی روزهای 30 و 31 فروردین 96 برگزار شد مجتبی دانشور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل، محسن حموله دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی و علی‌اصغر باقرزاده مدیرکل آموزش و پژوهش کانون او را همراهی کردند.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر درآئین آغاز سومین دوره از جشنواره فجر استانی اعلام کرد:

چهارمین پلاتو را به‌زودی افتتاح می‌کنیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر درآئین آغاز سومین دوره از جشنواره فجر استانی اعلام کرد:

چهارمین پلاتو را به‌زودی افتتاح می‌کنیم

حمیده ماحوزی ضمن تشکر از فرماندار بوشهر نسبت به تأمین بخشی از هزینه‌هایی که باعث شد تا این سالن به بهره‌برداری برسد، گفت: این نوید را می‌دهیم که به‌زودی پلاتو چهارم مجموعه تئاتر شهر بوشهر نیز افتتاح شو‌د. این مجتمع تنها مجتمع فرهنگی است که در کل استان در تمام سال مورد ...

|

از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد
از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد

دو عنوان دیگر از مجموعه‌ی «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» بانام‌های «زرد نخودی، سبز کشمشی» و «محاکمه‌ی گرگ بدجنس مهربان» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

|

نظرات کاربران