در حال بارگذاری ...
 • در نمایش‌گاه کتاب امسال

  کتاب «مونولیو/ پنج مونولوگ» به فروش می رسد

  مجموعه‌ای  پنج مونولوگ اجرا شده در فستیوال «مونولیو» با نام «مونولیو پنج مونولوگ» در نمایش‌گاه کتاب امسال در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

  به گزارش ایران تئاتر:برای نخستین بار مجموعه‌ای از پنج مونولوگ اجرا شده در فستیوال «مونولیو» گروه تئاتر «لیو»  با نام «مونولیو/ پنج مونولوگ» در نمایش‌گاه کتاب امسال برای علاقه مندان به فروش می رسد.

  این مونولوگ‌ها عبارتند از «دربارهٔ ماندن» نوشتهٔ احسان عرفانی، «بالماسکه» اثر شادی فرهادی، «آپارت/مان» اثر کیوان سررشته، «نسبیت خاص» نوشتهٔ بهار کاتوزی، «به تونل نزدیک می‌شوید» نوشتهٔ مهدی چاکری.

  دلیل انتخاب این آثار تجربهٔ جدید آن‌ها در نوع روایت است. بنابراین گزارش، چهار اثر « آپارت/مان»، «نسبیت خاص»، «به تونل نزدیک می‌شوید» در دورهٔ پنجم این فستیوال به روی صحنه رفتند.

  دور پنجم «مونولیو» در دو بخش شهرستان و تهران برگزار شد که متن‌های بخش تهران که برخی از آن‌ها در این کتاب به چاپ رسیده است به انتخاب و سفارش نویسنده و کارگردان معاصر، امیررضا کوهستانی نوشته شد.

  متن «بالماسکه» در دورهٔ چهارم فستیوال با نام پیشین «کنفرانس» به روی صحنه رفت.

  همچنین در این کتاب برای نخستین بار مقالهٔ «مونولوگ در جهان تراژیک» نوشتهٔ رضا سرور، نمایش‌نامه‌نویس، دراماتورژ و منتقد تئاتر، به‌عنوان مقدمه به چاپ رسیده است.

  ناشر کتاب «مونولیو/ پنج مونولوگ» موسسهٔ فرهنگی هنری «نوروز هنر» است و طراحی جلد آن را صالح تسبیحی به عهده داشته است.

  این کتاب با قیمت ۷ هزار تومان برای اولین بار در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می‌شود.

  فستیوال «مونولیو» نخستین جشنوارهٔ مونولوگ بخش خصوصی است که از سال ۱۳۸۹ توسط گروه تئاتر «لیو» به سرپرستی محمدحسن معجونی برگزار شد و به‌تازگی هفتمین دورهٔ خود را پشت سر گذاشت.

  لیو در سال ۱۳۸۸ در طول یک دورهٔ یک ساله نمایش‌های مونولوگی را به‌صورت درون گروهی و غیررقابتی به روی صحنه برد که متن آن‌ها به سفارش این گروه توسط نویسندگان معاصری چون نغمه ثمینی، محمد یعقوبی، محمد رضایی راد و... نوشته شد. با احتساب این نمایش‌نامه‌ها و متن‌هایی که در طول هفت دوره برگزاری فسیتوال «مونولیو» نوشته شد، تاکنون در این پروژه بیش از ۱۰۰ متن نمایشی تولیدشده است که بسیاری از آن‌ها در آینده توسط گروه «لیو» منتشر خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  گزارش دقیق ایران تئاتر از عناوین ، ناشران و قیمت ها

فهرست100 کتاب جدید تئاتری در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران
  گزارش دقیق ایران تئاتر از عناوین ، ناشران و قیمت ها

  فهرست100 کتاب جدید تئاتری در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران

  ایران تئاتر - یاسر نوروزی : علاقمندان تئاتر در این گزارش، فهرست بیش از 100 کناب حوزه هنرهای نمایشی را در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پیش رو دارند.

  |

  حسن معجونی در گفتگو با ایران تئاتر

مجموعه آثار مونولیو و میکرولیو را در شیراز روی صحنه می برم
  حسن معجونی در گفتگو با ایران تئاتر

  مجموعه آثار مونولیو و میکرولیو را در شیراز روی صحنه می برم

  حسن معجونی از اجرای مجموعه آثار مونولیو و میکرولیو در شیراز خبر داد. سرپرست گروه تئاتر لیو به ایران تئاتر گفت: فصل جدید فستوال مونولیو اواخر خرداد ماه در تماشاخانه موج نو برگزار می شود. فستیوال میکرولیو ...

  |

  نظرات کاربران