در حال بارگذاری ...
 • با انجام پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی

  کتاب «طرح انسان‌واره مشوش در آشوب صحنه مدرنیسم و سنت» منتشر شد

  کتاب طرح انسان واره مشوش در آشوب صحنه مدرنیسم و سنت (پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی بر اساس تقابل در مفهوم سنت و مدرنیسم) نوشته‌ی یوسف فخرایی توسط نشر فرهنگ ایلیا نشر منتشر شد.

   به گزارش  ایران تئاتر  این کتاب، تحلیلی است از نمایش نامه های رادی که مؤلف آن کوشیده است با رویکردی ویژه که در متن معرفی‌شده است، کاراکترهای آثار رادی را واکاوی کند و برخی مفاهیم آن‌ها را با خواننده‌ی نمایش‌نامه‌های وی در میان بگذارد.
  کتاب «طرح انسان‌واره ی مشوش در آشوب صحنه‌ی مدرنیسم و سنت» پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی بر اساس تقابل در مفهوم سنت و مدرنیسم است که با بخش‌هایی با عناوین دوپارگی وجود، نبرد سرنوشت، زیبایی‌شناسی تعهد، طرح انسانواره ی مشوش، کاراکترهای سنتی. ویژگی‌های کلی، کاراکترهای سنتی قوی مانع، کاراکترهای سنتی قوی تضعیف‌شده، کاراکترهای سنتی قوی شریر و بی ریشه، با حس خلأ درونی، کاراکتر سنتی ناتوان، عقیم و هیچ شده، کاراکتر روشن‌فکر فعال. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر فعال شکست‌خورده، کاراکتر روشن‌فکر فعال تأثیرگذار و پویا، کاراکتر روشن-فکر عقیم. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر عقیم، ناتوان و درمانده، کاراکتر روشن‌فکر عقیم مانع و ویرانگر. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر عقیم مانع و ویرانگر، کاراکتر روشن‌فکر عقیم تحول یافته، پایان نگار متون مستقل و واپسین کلام به همراه فهرست منابع منتشر شده است.
  در پشت جلد این کتاب آمده است: رادی همواره نگاهی دردناک به گذشته دارد و نگاهی بیمناک به ما، به آینده. رادی بر این بستر ناآرام است که می‌خواهد درام خود را از عدالت، روشنایی و عشق سرشار کند و طرح انسان مشوشی را بریزد که سرانجام بتواند جان باشکوه درام را با ضربان دراماتیک زمین هماهنگ کند.
  کتاب «طرح انسان‌واره مشوش در آشوب صحنه‌ی مدرنیسم و سنت» نوشته‌ی یوسف فخرایی با حمایت حوزه‌ی هنری گیلان با شمارگان 1000 نسخه در 120 صفحه‌ی قطع رقعی با طراحی جلد وحید باقری به قیمت 8000 تومان توسط نشر فرهنگ ایلیا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

   

   
  مطالب مرتبط

  با پیش‌خرید بلیت از تیوال

فیلم تئاتر «روزنهٔ آبی» برای دانشجویان نیم‌بها شد
  با پیش‌خرید بلیت از تیوال

  فیلم تئاتر «روزنهٔ آبی» برای دانشجویان نیم‌بها شد

  هیئت‌مدیرهٔ بنیاد اکبر رادی طی تصمیمی مقرر کرد که به‌منظور تسهیلات بیشتر برای دانشجویان، بلیت فیلم تئاتر «روزنهٔ آبی» را با تخفیف ۵۰ درصد به‌صورت نیم‌بها از طریق وب‌گاه تیوال در اختیار دانشجویان قرار دهد.

  |

  گفت‌وگو با بهزاد فراهانی کارگردان نمایش «مطرب»

آرمان‌های من غیرعلمی و بدون پشتوانه نیستند!
  گفت‌وگو با بهزاد فراهانی کارگردان نمایش «مطرب»

  آرمان‌های من غیرعلمی و بدون پشتوانه نیستند!

  ایران تئاتر:بهزاد فراهانی چهره نام آشنایی برای مردم در سینما، تئاتر و تلویزیون است و همکاری‌ با بزرگانی نظیر شاهین سرکسیان، بهرام بیضایی و... کارنامه پر باری برایش رقم‌زده است. او در تازه ترین نمایش خود اثری را مبتنی بر الگوهای نمایشی اصیل ایرانی و تخته روحوضی خلق کرده است.

  |

  نظرات کاربران