در حال بارگذاری ...
 • با انجام پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی

  کتاب «طرح انسان‌واره مشوش در آشوب صحنه مدرنیسم و سنت» منتشر شد

  کتاب طرح انسان واره مشوش در آشوب صحنه مدرنیسم و سنت (پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی بر اساس تقابل در مفهوم سنت و مدرنیسم) نوشته‌ی یوسف فخرایی توسط نشر فرهنگ ایلیا نشر منتشر شد.

   به گزارش  ایران تئاتر  این کتاب، تحلیلی است از نمایش نامه های رادی که مؤلف آن کوشیده است با رویکردی ویژه که در متن معرفی‌شده است، کاراکترهای آثار رادی را واکاوی کند و برخی مفاهیم آن‌ها را با خواننده‌ی نمایش‌نامه‌های وی در میان بگذارد.
  کتاب «طرح انسان‌واره ی مشوش در آشوب صحنه‌ی مدرنیسم و سنت» پژوهشی در کاراکترشناسی آثار اکبر رادی بر اساس تقابل در مفهوم سنت و مدرنیسم است که با بخش‌هایی با عناوین دوپارگی وجود، نبرد سرنوشت، زیبایی‌شناسی تعهد، طرح انسانواره ی مشوش، کاراکترهای سنتی. ویژگی‌های کلی، کاراکترهای سنتی قوی مانع، کاراکترهای سنتی قوی تضعیف‌شده، کاراکترهای سنتی قوی شریر و بی ریشه، با حس خلأ درونی، کاراکتر سنتی ناتوان، عقیم و هیچ شده، کاراکتر روشن‌فکر فعال. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر فعال شکست‌خورده، کاراکتر روشن‌فکر فعال تأثیرگذار و پویا، کاراکتر روشن-فکر عقیم. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر عقیم، ناتوان و درمانده، کاراکتر روشن‌فکر عقیم مانع و ویرانگر. ویژگی‌های کلی، کاراکتر روشن‌فکر عقیم مانع و ویرانگر، کاراکتر روشن‌فکر عقیم تحول یافته، پایان نگار متون مستقل و واپسین کلام به همراه فهرست منابع منتشر شده است.
  در پشت جلد این کتاب آمده است: رادی همواره نگاهی دردناک به گذشته دارد و نگاهی بیمناک به ما، به آینده. رادی بر این بستر ناآرام است که می‌خواهد درام خود را از عدالت، روشنایی و عشق سرشار کند و طرح انسان مشوشی را بریزد که سرانجام بتواند جان باشکوه درام را با ضربان دراماتیک زمین هماهنگ کند.
  کتاب «طرح انسان‌واره مشوش در آشوب صحنه‌ی مدرنیسم و سنت» نوشته‌ی یوسف فخرایی با حمایت حوزه‌ی هنری گیلان با شمارگان 1000 نسخه در 120 صفحه‌ی قطع رقعی با طراحی جلد وحید باقری به قیمت 8000 تومان توسط نشر فرهنگ ایلیا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

   

   
  مطالب مرتبط

  12 اردیبهشت آمد و رفت

انگار باز هم فراموش کردیم
  12 اردیبهشت آمد و رفت

  انگار باز هم فراموش کردیم

  ایران تئاتر- علی رحیمی: بازهم 12 اردیبهشت آمد و رفت، اما انگار بازهم خیلی از ما فراموش کردیم این روز فرصتی برای یادآوری دوران خاک صحنه خوردن ها و تکریم آنهایی است که دستمان را گرفتند، بلندمان کردند و ما را پله پله حرکت دادند تا همین جایی که هستیم.

  |

  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در مهر ماه

کاش چون پاییز بودم
  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در مهر ماه

  کاش چون پاییز بودم

  ایران تئاتر: در تقویم تئاتری مهرماه، هنرمندان و اساتید برجسته زیادی پا به جهان گذاشته‌اند که هریک در عرصه تئاتر از هنرمندان مولف و صاحب سبک شناخته می شوند؛ هنرمندانی همچون اکبر رادی، زنده یاد هما روستا، داریوش مودبیان، زنده یاد احمد آقالو و... که به شکل متفاوت و ماندگاری هنر ...

  |

  نظرات کاربران