در حال بارگذاری ...
 • یک دسترسی جدید برای فعالان و علاقمندان هنرهای نمایشی ایران ایجاد شد

  «کتاب اول تئاتر ایران» در بانک اطلاعات ایران تئاتر

  «کتاب اول تئاتر ایران» درقالب یک دسترسی جدید برای فعالان و علاقمندان هنرهای نمایشی ایران در بانک اطلاعات ایران تئاترقرار گرفت .

  به گزارش ایران تئاتر هم‌زمان با برگزاری سی امین نمایشگاه کتاب تهران  نسخه پی دی اف کتاب اول تئاتر ایران در بانک اطلاعات ایران تئار قرار گرفت. 
  این کتاب که توسط انجمن هنرهای نمایشی در دو جلد فارسی و انگلیسی منتشرشده تا به‌عنوان یک مرجع کامل از ساختار، سازمان‌ها، بنیان‌های آموزشی و تخصصی تئاتر ارائه شود از این پس در فضای مجازی قابل دسترسی است.
  کتاب اول تئاتر ایران شامل بخش‌های مراکز فعال در حوزه تئاتر، مراکز آموزشی، تالارهای نمایشی، جشنواره‌ها، انتشارات، کتابخانه‌های تخصصی و وب‌سایت‌ها است که در هر بخش با تفکیک دولتی و غیردولتی تقسیم‌بندی و معرفی‌شده‌اند.
  برای معرفی هر واحد علاوه بر توضیح کوتاهی در خصوص نوع فعالیت و مشخصات تخصصی اطلاعاتی همچون نشانی، کد پستی، شماره تلفن و آدرس سایت درج‌شده است.
  نکته حائز اهمیت در این کتاب اختصاص بخش عمده‌ای از صفحات به مراکز آموزشی تئاتر شامل 66 دانشگاه و 12 هنرستان هنرهای زیبا، 132 آموزشگاه تئاتر در سراسر کشور است. تالارهای نمایشی سراسر کشور نیز یکی از حجیم‌ترین بخش‌های این کتاب به شمار می‌رود که در 56 صفحه به تفکیک هر استان تنظیم‌شده است.
  در این کتاب که به کوشش مشهود محسنیان و زیر نظر مهرداد رایانی تنظیم‌شده گروه تحقیق و پژوهش کتاب اول تئاتر ایران بابک صدیقیان، سارا پور صبری و مهدی یحیی پور همکاری داشته‌اند. احمد علیزاده به‌عنوان مدیر هنری، فاطمه شایگانی صفحه‌آرا، فرجام آشوری مترجم، سمانه موبد حروف‌چینی و عمید رجبی ویراستار فعالیت داشته‌اند.
  شایان ذکر است چاپ اول این کتاب که در هزار نسخه و باقیمت 20 هزار تومان توسط انتشارات نمایش منتشرشده است ، در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می شود.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران