در حال بارگذاری ...
 • کانون پرورش فکری و کودکان عرضه کرد

  18 عنوان نمایشنامه کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب

  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۸ عنوان نمایشنامه ویژه کودک و نوجوان را عرضه می‌کند.

  به گزارش ایران تئاتر غرفه کانون پرورش فکری امسال قفسه ویژه‌ای را به ارایه حدود 18 نمایشنامه و کتاب ویژه تئاتر کودکان و نوجوانان اختصاص داده تا خانواده‌ها، معلمان مدارس و مربیان کودکان و خود مخاطبان بتوانند به این آثار دسترسی راحت‌تری داشته باشند.

  افزایش تعداد این آثار در حالی‌که در سال‌های گذشته بسیاری از دست‌اندرکاران حوزه تئاتر کودک از کمبود منابع مناسب در این زمینه گله‌مند بودند نویدبخش فعالیت بیشتر در زمینه نمایش کودک است. در این میان اگرچه همچنان این کمبود پابرجا است اما این آثار که در سال‌های مختلف منتشر شده است، می‌تواند بخشی از نیازهای مخاطبان این هنر ارزشمند را تامین کند.

  بر همین اساس نمایشنامه‌های «زنگ اول تاریخ»، «جعبه‌ خیال» و «ما همان جمع پراکنده» نوشته فریده شیرژیان، «ت، مثل تئاتر» نوشته رضا فیاضی، «آرش و کوهستان» محمدحسین ناصربخت، «این عروسک مال کیه؟» داوود کیانیان، «نقل رستم و سهراب» نوشته عباس جهانگیریان، «پیرمرد و ببر» علی خاکبازان، «مجید، هی و فرچه‌ها» حسین فدایی‌حسین، «سفر به شهر اعداد» محمد قاسمی و «کوچ ستاره‌ها» هادی حوری از جمله نمایشنامه‌های نوجوان است که برخی از آن‌ها در سال‌های اخیر از سوی کارگردان‌های نام‌آشنایی نیز بر روی صحنه رفته است.

  کتاب «گفتارها و نوشتارهایی از تئاتر کودک و نوجوان» نیز مجموعه نشست‌ها و مقالات دومین همایش تخصصی درام کاربردی را در اختیار صاحب‌نظران قرار داده است.

  در حوزه کودک البته عمده آثار منتشر شده حالت آهنگین، منظوم و همراه با بازی دارد و با تصویرگری‌های شاد و کودکانه‌ای همراه است.

  «گرگم و گله می‌برم» و «کفش توری، گل بلوری» نوشته افسانه شعبان‌نژاد، «نگین شکسته» زهره معماری‌نسب، «قوقولی قوقو» علی اکبر حلیمی، «محاکمه گرگ بدجنس مهربان» و «زرد نخودی، سبز کشمشی» نجمه قاسم‌زاده عقیانی از جمله این آثار است.

  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا پایان روز 23 اردیبهشت در بخش‌ «کودک و نوجوان»، سالن B4، غرفه‌ 44 نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در «شهر آفتاب» آزادراه خلیج فارس (اتوبان تهران- قم) روبه‌روی مرقد مطهر امام خمینی(ره) همه روزه از ساعت 10 تا 20 پذیرای بازدیدکنندگان است.
  مطالب مرتبط

  مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

جشنواره نمایش عروسکی باعث می شود تصمیم‌گیرندگان به هنربیشتر فکر کنند
  مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

  جشنواره نمایش عروسکی باعث می شود تصمیم‌گیرندگان به هنربیشتر فکر کنند

  محمدرضا کریمی‌صارمی مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معتقد است اگر مسئولان در دوران برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی به سالن‌های تئاتر بیایند و میزان استقبال مردم را ببینند، نگاه بهتری به این تئاتر خواهند داشت.

  |

  از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد
  از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

  دو عنوان جدید از «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» منتشر شد

  دو عنوان دیگر از مجموعه‌ی «نمایش‌نامه‌ی کودک امروز» بانام‌های «زرد نخودی، سبز کشمشی» و «محاکمه‌ی گرگ بدجنس مهربان» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

  |

  در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند
  در سفر استانی مدیرعامل کانون پرورش فکری مطرح شد:

  استاندار بوشهر از توسعه تئاتر در این استان حمایت می‌کند

  استاندار بوشهر آمادگی خود را برای حمایت از طرح‌های پیشنهادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درزمینه فعالیت‌های فرهنگی‌ ، هنری و توسعه هنرهای نمایشی در این استان اعلام کرد.

  |

  نظرات کاربران