در حال بارگذاری ...
 • از سوی انجمن هنرهایی نمایشی ایران

  مجله «نمایش» ویژه اردیبهشت‌ماه منتشر شد

  دویست و دوازدهمین شماره از مجله نمایش با نگاه ویژه هاینر مولر منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاتر مخاطبان و علاقه‌مندان  می‌توانند در این شماره مقالاتی با عنوان‌های «تنهایی و سکوت در جهان پر سروصدای تکنولوژی»، «مولر خالق تئوری تئاتر در زمان حال»، «از زبان، خانه هستی هایدگر تا زبان، خانه تصویر مولر»، «هنر ترکیبی و جداسازی عناصر» و ... را مطالعه کنند.
  در این شماره نقد نمایش‌های «باغ آلبالو» به قلم عبدالرضا فریدزاده، «اینا همه خوبن» به قلم هومن نجفیان، «خدای کشتار» به قلم مهدی نصیری، «هام» به قلم حسن پارسایی به چاپ رسیده است.
  در گستره‌ی تئاتر جهان، این شماره به رومانی اختصاص‌یافته. در این بخش می‌توانید مطالبی ازجمله «یک دیدگاه آلترناتیو از تئاتر آلترناتیو»، «مصاحبه‌ای با جیانا کاربونای»، «سرگرمی، تجربه را مغلوب می‌سازد» و «در جستجوی هویت، گرایش‌های تئاتر معاصر در رومانی» و... را بخوانید.

  شماره 212 مجله نمایش، ویژه اردیبهشت‌ماه سال 96، به مدیرمسئولی مهدی شفیعی و سردبیری نصرالله قادری در 112 صفحه چاپ و توزیع‌شده است.

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  در مراسم یادبود زنده‌یاد مهرداد ابروان در تالار مشاهیر تئاترشهر عنوان شد

او کسی بود که از خودش خرج تئاتر کرد
  در مراسم یادبود زنده‌یاد مهرداد ابروان در تالار مشاهیر تئاترشهر عنوان شد

  او کسی بود که از خودش خرج تئاتر کرد

  مراسم یادبود مهرداد ابروان مدرس و منتقد فقید تئاتر روز دوشنبه 10 اردیبهشت‌ماه به همت کانون ملی منتقدان ایران در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.احمد جولایی در این مراسم گفت: او کسی بود که از خودش خرج تئاتر کرد و نه اینکه از تئاتر خرج خودش کند.

  |

  حاشیه‌هایی از جنس گرمای تیرماه به روایت حواشی‌الدوله

در باب ذم شبه مدح و کلی علامت سوال و تعجب
  حاشیه‌هایی از جنس گرمای تیرماه به روایت حواشی‌الدوله

  در باب "ذم شبه مدح " و کلی علامت سوال و تعجب

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: سفر به خرمشهر برای تماشای نمایش‌های بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر و خواندن یادداشتی در یکی از روزنامه‌ها درباره فرهاد مهندس‌پور، آغاز بی سر و صدای نمایش شهاب حسینی و سرقت دستگیره‌های در سالن اصلی تئاترشهر در همان سفر بهانه‌ای بود برای ...

  |

  نظرات کاربران