در حال بارگذاری ...
 • با حضور 8 نمایش صحنه ای و خیابانی

  زمان برگزاری و اسامی داوران سومین جشنواره کریمه اعلام شد

  اصغر نوبخت اعلام کرد سومین جشنواره تئاتر کریمه اول تا ۴ خردادماه ۹۶ برگزار خواهد شد و سید محمد جواد طاهری، کاظم نظری و محسن سراجی به عنوان کارشناس نمایش‌های جشنواره تئاتر کریمه را داوری خواهند کرد.

  به گزارش ایران‌تئاتر از قم، نوبخت با تاکید بر اینکه جشنواره کریمه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیر نظر انجمن هنرهای نمایشی استان قم در دو بخش صحنه ای و خیابانی برگزار خواهد شد، گفت: در سومین جشنواره کریمه شاهد حضور ۶ نمایش صحنه ای و ۳ نمایش خیابانی خواهیم بود که نمایش های صحنه ای در پلاتو ماه و تالار شهید آوینی و نمایش های خیابانی در محوطه فرهنگسرای جوان داوری خواهند شد.

  دبیر جشنواره ادامه داد نمایش‌های «خانه ی عزیز» به کارگردانی مهدی رکنی «کلاژ» به کارگردانی عطاا... منتظری «بازدم» به کارگردانی صمد آذرخش در پلاتو ماه و نمایش های «باطل السحر» به کارگردانی محمد رضا شاهمردی «گامی در دوزخ گامی در بهشت» به کارگردانی مرتضی جلالی درتالار شهید آوینی به ترتیب از اول تا ۳ خرداد ماه در دو سانس ۱۸ و ۱۹/۳۰ روی صحنه خواهند رفت و نمایش«ترنج» به کارگردانی سیامک عبدا... نیز در بخش جنبی به صحنه می‌رود.

  وی افزود بازبینی نمایش های خیابانی روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه توسط کارشناسان عظیم اسدی،رضا ابوذر،اصغر نوبخت و با حضور مصطفی قربانیان مسئول تئاتر خیابانی انجام شد و در نهایت سه نمایش «برادرها» به نویسندگی فؤاد ابراهیمیان و کارگردانی هادی شمس«عکاس» به نویسندگی و کارگردانی حسن خوش رفتار «نان و نمک» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی مرتضوی راد به بخش خیابانی سومین جشنواره تئاتر کریمه راه پیدا کردند

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی یادآور شد نمایش های خیابانی جشنواره ساعت ۱۷/۳۰ در محوطه فرهنگسرای جوان اجرا و داوری خواهند شد و مراسم اختتامیه نیز با حضور مسئولین استان و اداره کل هنرهای نمایشی ایران ۴ خرداد ماه ساعت ۱۸/۳۰ در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

  نوبخت ضمن تشکر از مهندس حسینی کاشانی مدیر کل، حسن دلیر رئیس اداره امور هنری،  شالبافان معاونِ اداری مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی، معصومی مدیریت فرهنگسرای جوان و ستاد اجرایی جشنواره از تلاش گروه های امروز،طراوت،چاوش،ترمینال و پرواز که با توجه به مدت زمان محدود آثار نمایشی خود را به بخش مسابقه ی جشنواره رساندند قدردانی کرد و در پایان امیدوار شد هر چه زودتر مشکلات و کاستی‌ها برطرف شود تا سالن‌های بهتری در اختیار گروه های شرکت کننده قرار گیرد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران