در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  پر فروش بودن یا نبودن، مسئله این است!

  با آغاز شدن ماه مبارک رمضان همچنان بعضی از نمایش ها با توجه به داشتن چهره های فراوان از استقبال خوبی برخوردار نیستند. همین موضوع سبب شده تا نمایش های تازه احساس خطر کنند و از همان ابتدا با تبلیغات فراوان کار خود را آغاز کنند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم خرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر با آغاز شدن ماه مبارک رمضان وضعیت فروش سالن های دولتی نسبت به دو، سه هفته گذشته تغییر چندانی نکرده و همچنان بعضی از نمایش ها با توجه به داشتن چهره های فراوان از استقبال خوبی برخوردار نیستند. البته نمایشی همچون «صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» کماکان به نمایش خود ادامه داده و با استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان همراه است. این روز ها تئاتر شهر با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده که از ابتدا کار خود را با تبلیغات فراوان آغاز کرده اند. این موضوع نشان می دهد نمایش های تازه احساس خطر کرده و به هیج وجه نمی خواهند در فرایند جذب مخاطب با مشکل مواجه باشند.در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم خرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  چهره های دی‌روز در تئاتر شهر به صحنه می روند!

  از ساعت 21 پنجشنبه هفته پیش رو سالن اصلی مجموعه تئاترشهر میزبان پروژه خوانش و اجرا با نام «دى‌روز» به کارگردانی علی سرابی می شود. این پروژه 5 روز به طول انجامیده و قرار است در آن نمایش‌نامه هایی از بهرام بیضایی، علی رضا نادری، نادر برهانی مرند، محمد چرمشیر و محمد یعقوبی مورد خوانش و اجرا قرار گیرد. در پروژه «دى‌روز»  بازیگران متعددی از جمله سحر دولت شاهی، رویا نونهالی، افشین هاشمی، غزل شاکری، مهراوه شریفی نیا، پریناز ایزدیار، پانته‌آ بهرام، مهدی سلطانی و امیر آقایی به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش ها بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «ترانه اى براى تو» به نویسندگی و کارگردانی امین ابراهیمی از ساعت 19:30 پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه در سالن سایه میزبان تئاتر دوستان شده و تا 2 تیر ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. امین ابراهیمی، محمد جابری، مهدی سلطانی، امیرحسین مانی، امیرحسین بصیری، میدیا برنجی، سمانه آقازمانی بازیگرانی هستند که در این اثر 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «چل گیس» نام اثری است به نویسندگی و کارگردانی حسین جمالی که از 2 خرداد ماه در سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر به صحنه رفته و تا 27 خرداد ماه هر شب ساعت 21 برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: ننه حسن سیب هارو دونه دونه چید تا حسن از خونه بره بیرون و پشت دیوارای باغ آواز چل‌گیس رو بشنوه، حسن عاشق چل گیس شد و برای شکستن طلسم دوری به راه افتاد... . بهناز نادری، فربد فرهنگ، وحید نفر، مسیح کاظمی، یلدا عباسی، مجید رحمتی، آرش غلام آزاد بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به دیدن این نمایش می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  همچنین نمایش «اتاق» به کارگردانی فاطمه علی‌حسینی نام نمایش دیگر مجموعه تئاترشهر در هفته پیش رو بوده که از ساعت 21:15 سه‌شنبه ۱۶ خرداد ماه در سالن قشقایی به صحنه رفته و تا 2 تیر ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. مرتضی اسماعیل کاشی، رویا میرعلمی، رحیم نوروزی، الهه شه پرست، فرشید ترابی بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  شکست گیشه ای ستاره ها در ایرانشهر!

  نمایش «مروارید» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی قطب الدین صادقی از ساعت 19:30  پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه به سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر آمده و تا 19 خرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. مانلی حسین پور، سروش طاهری، محمدرضا آزادفرد، شیما حکیم پور بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

  نمایش «نماینده ملت» نوشته سجاد افشاریان براساس اقتباسی آزاد از نمایشنامه برانیسلاو نوشیچ، اولین تجربه کارگردانی مجید مظفری بوده که این روزها در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر میزبان تئاتر دوستان شده و تا 19 خرداد ماه هرشب ساعت 21:30  به نمایش گذاشته می شود. نیکی مظفری، سوسن پرور، مجید مظفری، وحید آقاپور، بهنام شرفی، سام کبودوند، محمد لقمانیان، صحرا جبل‌عاملی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نیز از  پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت  ماه میزبان نمایش «دیگری» به کارگردانی بهاره رهنما شده است.  این نمایش با بازی بهاره رهنما و شیوا اردویی تا دوشنبه ۲۲ خرداد ماه هرشب ساعت 21:45 برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 40 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

  نمایش «مطرب» به نویسندگی و کارگردانی بهزاد فراهانی نام نمایش دیگر سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر بوده که از ساعت 19 یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان شده است. شقایق فراهانی، سانیا سالاری، وحید دهشکار، مسعود رحیم پور، فهیمه رحیم نیا، ابوالفضل شاه کرم، حمید صفایی، علی طاهری، نگین ابدالی، زهرا روشن ضمیر، علی بی غم، بهزاد فراهانی، مهسا اقبالی، سیاوش خادم حسینی، حسن یارلو، انسی رمضانی، حمید یعقوبیان، ملیکا رضی، محمد آقا محمدی و عبداِله احسانی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان بوده و علاقمندان به تماشای آن تا 22 خرداد ماه برای خرید بلیط این نمایش فرصت دارند.

   

  دلگیری مادی حافظ از روزهای پایانی  نمایش دژاکام!

  نمایش «صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» نام نمایش تالار حافظ است، که این روزها با کارگردانی امیر دژاکام میزبانی از تئاتر دوستان را بر عهده دارد. این نمایش نوشته برتولت برشت بوده که از 18 فروردین ماه اجرای خود را آغاز کرده و تا جمعه این هفته هرشب ساعت 20:45 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش در می آید. داستان نمایشنامه در مورد جنایتکار خرده پایی به نام آرتورو اویی است، که از آشفتگی وضع بازار سبزیجات در شیکاگو و فساد موجود در دستگاه قضایی و شورای شهر استفاده کرده و به یک جنایتکار قدرتمند تبدیل شده است که تمام امور شهر را به دست گرفته، مخالفان خویش را ساکت کرده و قصد تسخیر سایر نقاط را دارد.امیر کربلایی زاده، بهرام ابراهیمی، نرگس محمدی، حمید فلاحی، مرتضی آقا حسینی، تینو صالحی، سروش طاهری، ملیحه کیا، شهره رعایتی، حسین شهبازی، هدیه آزاده، مهرنوش دارا، ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، عارف عباسی، احسان ابوالقاسم، سمیه صباغی، بهار قاسمی، دانیال ابراهیمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بلیط این نمایش کمدی 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  سنگلج، جایی برای پیشنهادات سرآشپز

  نمایش «سرآشپز پیشنهاد می کند» به نویسندگی رضا شفیعیان و با کارگردانی شهاب الدین حسین پور نام نمایش تماشاخانه سنگلج بوده که از ساعت 19  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه به تماشاخانه سنگلج آمده و تا پایان هفته پیش رو برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش در می آید. در خلاصه داستان این اثر آمده است: ضحاک ظالم پادشاه ایران زمین که از چاقی رنج می برد تصمیم می گیرد کنکور آشپزی برگزار کند و... . آرش فلاحت پیشه، مهدی فریضه، محمد صدیقی مهر، امیررضا میرآقا بازیگرانی هستند که در این نمایش 100 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 16 و 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  تالار خورشیدی دانشکده سینما تاتر

  نمایش «توفان» به طراحی و کارگردانی مازیار سیدی نام تنها نمایش این روزهای در تالار خورشیدی دانشکده سینما تاتر در جنب تالار هنر اجرا میشود  که از ساعت 19:30 پنج شنبه 28 اردیبهشت ماه در این سالن به صحنه رفته است. این اثر که در طول اجرای خود مورد استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان قرار گرفته، تا پایان این هفته برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: پراسپرو برای آموختن دانش جادویی و علوم جدیده، شهریاری را به برادرش آنتونیو می سپارد. برادرش به او خیانت می کند و با همراهی شاه ناپل توطئه ای می سازند، تا پراسپرو را از تمام حقوق به‌عنوان دوک میلان محروم کنند... . محمدرضا آبانگاه، شادی امیری، پویا پورامین، برنا انصاری، نگین بهزاد، حسین دریس، آنیتا رجبی، بهتاش ساکنین، یکتا طبیبی، دریا فلکی، مرضیه فیلی، حمید صدری، عبدالرضا نصاری، مجتبی علیپور، یاسمن وفایی و مازیار سیدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  تالار هنر

  نمایش «جادوی عروسک» نام نمایش دیگر تالار هنر به نویسندگی و کارگردانی امیر محمد انصافی است که از سه شنبه 16 خرداد ماه به این سالن آمده و تا 16 تیر هرشب ساعت 18:30 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. شیرین کاشفی، فهیمه باروتچی، فرشته اعظمی، محسن قصری و ابوالفضل عشرب بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  مولوی همچنان میزبانی خوب برای دانشجویان!

  نمایش «دشمن مردم» به کارگردانی سینا راستگو از ساعت 18 دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در سالن بزرگ تالار مولوی میزبان مخاطبان شده است.در خلاصه داستان این اثر آمده است: «دشمن مردم» روایتی است از یک شهر آرام، در گوشه‌ای از دنیا، که ناگهان آرامش شهر به کلی بهم می ریزد.این نمایش با بازی محمدرضا ایمانیان، زهرا بهروزمنش، محمد حبیبی، امیر شاه علی، وحید شیخی، والا و بردیا عادلی، شهریار فرد، محمد مسگری، مرضیه موسوی، منصور نصیری و اشکان اژدری، ملیحه امیری، شیرین امینی، علی بنایی، محمود پیری، بیتا ثابتی محمدی، سارا خانکی، میلاد خان احمدی، عرفان دانا، سهند سلطانی، آیسان عبداللهی، باران فرد، منا مهدی پور ( به عنوان نقش آفرینان مردم شهر) تا پایان هفته جاری برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 80 دقیقه ای 25 هزار تومان تایین شده است.

  همچنین نمایش «روزی می بایست می مُرد» با طراحی و کارگردانی سیدرضا موسوی نام نمایش دیگر تالار مولوی بوده که از ساعت 20:30  سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در سالن بزرگ این تالار به صحنه رفته و تا پایان هفته جاری برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. فریبا طالبی، ایرج تدین، تارا هجرت، نگار سلحشور، فاطمه سوهانی، نغمه گرجیان منش، سالار صمدیان، فهیمه قنبری، نیکی ابراهیم شاه، الناز معرفت‌خواه، مینا طبیجی و رضا موسوی بازیگرانی هستند که در این نمایش 55 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. این اثر برداشتی آزاد از نمایشنامه مکبث ویلیام شکسپیر بوده وعلاقمندان می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «تلورانس: یک اپرای صابونی» به نویسندگی و کارگردانی پویا سعیدی از ساعت 19:30 جمعه ۰۵ خرداد ماه به سالن کوچک تالار مولوی آمده و تا چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: مردی به نام بهرام تصمیم می‌گیرد خودکشی کند اما ناگهان در تلگرام با یک آگهی که مربوط به یک کار داوطلبانه است، مواجه می شود. آن کار کشتنِ کسانی است که قصد خودکشی دارند... . امیر شمس، وحید منتظری، فاطیما بهارمست، آوا تدین و حمید ذکیانی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای نمایش های جوانان می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط این اثر را خریداری کنند.

   

  اداره تئاتر میزبان جنون در ۴:۴۸ می شود!

  نمایش «جنون در ۴:۴۸» اثر علیرضا گرگانی بوده که از ساعت 19 دوشنبه ۰۸ خرداد ماه در خانه نمایش اداره تئاتر میزبان تئاتر دوستان شده است. این اثر با بازی نگار برلیان، شیدا دوپیکر، سهیل میرزاآقایی، پیمان رضایی، مینا همدانی، نازنین نادرپور، علی مسلمی، محمدرضا عباسی، نارسیس پندشنو تا چهارشنبه 7 تیر ماه در این سالن به نمایش خود ادامه می دهد. بهای بلیط این اثر 75 دقیقه ای که کاری از گروه تئاتر پستو بوده، 15 هزار تومان تایین شده است.

   

   o+ تئاتر دوستان را به چالش وسوسه دعوت می کند!

  نمایش «o+» نام اثریست به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سید علی موسویان که از ساعت 19 سه‌شنبه ۰۹ خرداد ماه به تماشاخانه مهرحوزه هنری آمده و تا دوشنبه ۰۵ تیر میزبان مخاطبان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: مجتبی برای پیوند کلیه خواهرش نیاز به پول زیادی دارد. رحیم همخانه او با کیفی پر از طلا وارد خانه می شود. این آغازی است بر وسوسه ... . هدی آهنگر، مرتضی برزگر زادگان، آرش تبریزی، مهدی رحیمی سده و محمد زوار بی‌ریا بازیگرانی هستند که در این نمایش 65 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  پردیس تئاتر تهران (خاوران)

  نمایش «سامانه وقایع اتفاقیه مفقود الپدر» به کارگردانی مریم جلالی از سه‌شنبه ۱۶ خرداد ماه میزبان مخاطبان در سالن جمشید مشایخی پردیس تئاتر تهران (خاوران) می شود. این نمایش با بازی مهری زندی، سپیده دستینه، سپهر سلیمی، هیراد محمدی، داوود پژمان فر، الهام معارفی و محمد علی میر قربانی تا جمعه ۱۹ خرداد ماه هرشب ساعت 21:30 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: در بحبوحه مبارزات مشروطه خواهی مردم، نرگسی که خدمتکار خان است، زندگی و عمر خود را صرف بزرگ کردن پسر خان می کند ... .بهای بلیط این نمایش که یک کمدی تاریخی است، 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «من و در لجباز» نام اثریست به نویسندگی و کارگردانی محمود تیموری که از ساعت 18:30 یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در سالن داوود رشیدی پردیس تئاتر تهران (خاوران) به صحنه رفته و تا چهارشنبه ۳۱ خرداد ماه میزبان مخاطبان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: و چهل ساله است اما هنوز مانند کودکان رفتار می‌کند و به والدین اش وابسته است تا اینکه درب خانه خراب می‌شود و او برای اولین بار در زندگی‌اش مجبور می‌شود کار بزرگی انجام دهد که در این راه با اتفاقات بسیار بامزه‌ای رو به رو می‌شود... . محمود تیموری، پرویز حاجی زاده، بهروز مهرعلیان، حمیدرضابنده مرادی، محمدرضا ابراهیم پور، حسین صفا، مانی تیموری، علیرضا ابراهیم پور و علی حسن زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش که مخاطب کودک و نوجوان را مورد هدف خود قرار داده، 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  همچنین نمایش «بزرگراه» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل حاجی علی خانی نام نمایشی است که در ابتدا میهمان تماشاخانه سرو بود.این نمایش از بیستم اردیبهشت ماه در سالن استاد محمد علی کشاورز پردیس تئاتر تهران در حال اجراست . در خلاصه داستان این اثر آمده است: حسام الدین برای از دست ندادن خانه اجدادیش که تنها خانه ای است که بر سر راه بزرگراه جدید شهرداری وجود دارد، به مقابله با مامورین می پردازد، اما در این حین وقایع تاریخی عجیبی رو می شود که داستان را عوض می کند... . «بزرگراه» با بازی صادق توکلی، علی گل زاده، بهمن روزبهانی، حسین پرستار، ناصر پژنگ، محمدرضا چاپاریان، خسرو امیری، جمال فوادیان، مجید علم بیگی، مریم عسگری، ابوالفضل حاجی علی خانی، شقایق فتحی، کتایون سبحانی، حامد ناوشکی، میلاد صیادی و زهرا احمدی تا پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه هر شب ساعت 19 به مدت 65 دقیقه برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این درام اجتماعی بر اساس مکان صندلی مورد نظر 12، 14 و 20 هزار تومان تایین شده است.

   
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

وقتی ستارگان سینما به تئاتر رونق می دهند
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  وقتی ستارگان سینما به تئاتر رونق می دهند

  ایران تئاتر: هرچه به نیمه مرداد ماه نزدیکتر می شویم، گرمای هوا بیشتر شده و این موضوع سبب کم شدن فعالیت مردم در بیشتر زمینه ها شده است. این وضعیت با وجود ستارگان دنیای سینما در صحنه های نمایش به گونه ای عکس رقم خورده و تئاتر روزهای پرجنب و جوش خود را سپری می کند.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

آغاز فصل پر جنب و جوش تئاتر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  آغاز فصل پر جنب و جوش تئاتر

  با پایان ماه مبارک رمضان روزهای پر جنب و جوش تئاتر در سالن های دولتی آغاز شده است. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم تیرماه از تئاتر دوستان در این سالن ها میزبانی می کنند، را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

فصل جدیدی از نمایش ها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  فصل جدیدی از نمایش ها

  اکثر سالن های دولتی تئاتر در هفته گذشته با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول خرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران