در حال بارگذاری ...
 • به مدت 50 شب و در سالن پالدیوم تئاتر

  اجرای نمایش موزیکال «باد در میان درختان بید» در لندن

  نمایش موزیکال «باد در میان شاخه‌های بید» با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته کنت گراهام در لندن روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش موزیکال خانوادگی «باد در میان شاخه‌های بید» نوشته کنت گراهام نویسنده مطرح بریتانیایی با کارگردانی ریچل کاونیو از فردا چهارشنبه 7 ماه جون 2017 (17 خردادماه) در سالن تئاتر لندن پالادیوم روی صحنه می‌رود.

  ریچل کاونیو به خاطر کارگردانی نمایش موزیکال «باد در میان شاخه‌های بید» سال گذشته نامزد دریافت جایزه لورنس اولیویه در رشته بهترین کارگردانی نمایش‌های موزیکال شد تا 29 ماه جون 2017 (7 مردادماه) روی صحنه خواهد بود.

  نمایشنامه این اثر موزیکال را جولیان فلوز، گئورگ استیل و آنتونی دِرو به صورت مشترک با اقتباس از رمان «با در میان شاخه‌های بید» نوشته کنت گراهام به رشته تحریر درآوردند.

  در این اجرا که مدت آن 20 ساعت‌و20 دقیقه است، گئورگ استیلز و آنتونی دِرو به عنوان آهنگساز، هاوارد هریسون به عنوان طراح نور و پتر مکیتنوش به عنوان طراح صحنه با ریجل کاونیو همکاری می‌کنند.

  همچنین گری ویلموت، نیل مک درموت، کریج مترز، دنیس ولز، سیمون لیپ کین و روفوس هوند بازیگران اصلی این نمایش موزیکال هستند.

  داستان «باد در شاخه‌های بید» (The wind in the willows) ماجراجویی‌های سرخوشانه وزغ، موش آبی، موش کور و گورکن و بازی و شیطنت آنها در میان قایقها و لذت بردن از خوراکی‌های خوشمزه و ماجراجویی در وایلدوود است که با توصیفهای پر معنا و تخیل نیرومند پیش می‌رود.

  این داستان فانتزی با موضوع دوستی، از نمونه داستان‌هایی است که هم کودکان و هم بزرگسالان می‌توانند از آن لذت ببرند و از این جهت در شمار آثار کلاسیک قرار می‌گیرد. یکی از نکات برجسته داستان، توجه به خرد و خردورزی و اندیشیدن است. تنها عقل و درایت است که مشکلات را حل می‌کند نه جدال و جنگ و به کار بردن حیله و نیرنگ. در نثر کتاب دوگانگی هنرمندانه‌ای وجود دارد. در یک پاراگراف از ابتدا تا انتها، زبان گاه ساده است و گاه به ادبیات کهن پهلو می‌زند. گاه شاعرانه است و گاه طنزی تیز و پنهان دارد. اهمیت دادن به دوستی، از خود گذشتگی و احساس مسئولیت در برابر دیگران، در این اثر اصیل و ماندنی با سبکی متفاوت مطرح می‌شود.
  نظرات کاربران