در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های خصوصی تئاتر تهران

  روزهای پرفروغ تماشاخانه های خصوصی در ماه میهمانی خدا

  با آغاز شدن ماه مبارک رمضان همچنان سالن های خصوصی روزهای پررونق خود را سپری می کنند.

  به گزارش ایران تئاتر،این طور که پیداست در هفته پیش رو نیز با آغاز نمایش های حسن معجونی و ادامه اجرا نمایش های امیررضا کوهستانی، هم چنان روزهای پر رونق تماشاخانه های خصوصی ادامه خواهد داشت. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته چهارم خرداد ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.با آغاز شدن ماه مبارک رمضان سالن هایی همچون تماشاخانه پالیز، تئاتر مستقل تهران و تماشاخانه باران هم چنان به روزهای پر فروش خود ادامه داده و مورد لطف تئاتر دوستان قرار دارند. در هفته پیش رو نیز این طور پیش بینی می شود، که تئاتر پالیز با دو نمایش از حسن معجونی و تئاتر مستقل با ادامه اجرای نمایش های امیررضا کوهستانی هم چنان روزهای پر رونق خود را سپری کنند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته چهارم خرداد ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  اجرای 3 نمایش در 5 ساعت حیرت انگیز نیست؟

  نمایش «دن کیشوت» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی صحرا رمضانیان از ساعت 17 دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان مخاطبان در تئاتر باران شده و تا 11 تیر ماه در این سالن باقی خواهد ماند. در خلاصه داستان این اثر آمده است: دن کیشوت در دنیای امروز انسانی‌ست گرفتار در وهم دنیای مجازی. امیر اورعی، مهدخت مولایی، ایمان اصفهانى، میلاد کی مرام و صدای شیرین آقاکاشى، مجتبى پیرزاده، آماندا موسوى، ایمان اصفهانى، فرزانه سلحشور، ساغر صباحى، پیمان منفرد بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان با پرداخت 20 هزار تومان می توانند بلیط «دن کیشوت» را خریداری کنند و به تماشای آن بنشینند.

   

  نمایش «سماعی زاده» به نویسندگی و کارگردانی رضا بهاروند که از یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در تئاتر باران شده بود، ساعت 19 چهارشنبه هفته جاری برای آخرین بار در این سالن به صحنه می رود. علی شادمان، باران وقار کاشانی، شیدا خلیق، احمد کاوری، تینو صالحی، فرانک کلانتر، سالار کریم‌خانی، مهدی زندیه و توران کیایی بازیگرانی هستند که در این نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «پاره های ساده» به نویسندگی مهدی میرمحمدی و با کارگردانی سیدعلی هاشمی نام نمایشی است که از ساعت 21  چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در تئاتر باران میزبان مخاطبان شده است. این نمایش 80 دقیقه ای با بازی سیما تیرانداز، الهام شکیب، کاوه خداشناس، الناز شاهوردی، علی دستانپور، هاله گرجی، فرزانه سکوتی، رضا سخایی و شکوفه هاشمیان تا جمعه 2  تیر ماه در این سالن به نمایش خود ادامه می دهد. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «پاره های ساده» خاطرات روزانه دختری به نام مهرناز در ۱۳ روز نوروز است که در این روز ها روابط و برخورد مهرناز با آدم‌های مختلف روایت می‌شود. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  پالیز هم چنان می تازد! 

  نمایش «سه خواهر» به طراحی و کارگردانی محمد حسن معجونی نمایشی است که این روزها در تئاتر پالیز میزبان مخاطبان شده است. این نمایش با بازی حسین امیدی، فریبا جدیکار، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام، فراز سرابی، میلاد شجره، آوا شریفی، محمد عاقبتی، به‌آفرید غفاریان، فرزانه میدانی، سیاوش البخشی نائینی و محمدحسن معجونی تا 17 تیر ماه هرشب ساعت 21:30 به مدت 110 دقیقه در سالن 1 این تماشاخانه به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  نمایش «ماجرای مترانپاژ» نام نمایش دیگری به طراحی و کارگردانی محمد حسن معجونی است، که از ساعت 19 پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه در تماشاخانه پالیز به صحنه رفته و تا 18 تیر ماه به نمایش خود در سالن 1 این تماشاخانه ادامه می دهد. حسین امیدی، رضا بهبودی، مهتاب ثروتی، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، مژده دایی، امیر قاسمی بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «آسایشگاه» نام نمایشی است به کارگردانی محمدحسین زیکساری که از شنبه 6 خرداد ماه در سالن 2  تماشاخانه پالیز به صحنه رفته و تا 14 تیر ماه هرشب ساعت 21 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. محسن نوری، محمدحسین زیکساری، مهرداد مصطفوی، سروش شاکر، پرهام یدالهی، سمانه اسماعیلی، علی پویا قاسمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: رییس آسایشگاه از معاونش در خصوص بیمار ۶۴۵۷ توضیح می خواهد، این در حالی است که این بیمار مرده است... . بهای بلیط این اثر گروتسک 30 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «آرامش، زن زیبایی ست که شوهر دارد» به نویسندگی بهاره رهنما، فرناز تبریزی و با کارگردانی امیرحسین اسانی، نمایش دیگری بوده که از سه‌شنبه 16 خرداد ماه به تماشاخانه پالیز رفته است. این نمایش با بازی بهاره رهنما هر شب ساعت 19 در سالن 2 تماشاخانه پالیز برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط این نمایش را خریداری کنند.

   

  مستقل با کوهستانی به میان ابرها می رود!

  نمایش «در میان ابرها» اثری از امیررضا کوهستانی بوده که این روزها به تئاتر مستقل تهران آمده و تا 31 خرداد ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: خانواده ایمور از قشقایی‌هایی بودند که بعد از تولد او، تصمیم می‌گیرند دیگر کوچ نکنند و یکجا نشین شوند. حالا که ایمور در میانسالی است، تصمیم گرفته به صورت غیرقانونی از راه کوه و دشت و دریا خودش را به انگلستان برساند، که سنت اجدادش را به یاد می‌آورد. محمد حسن معجونی، باران کوثری و شیوا فلاحی بازیگرانی هستند که در این نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. البته باید گفت که باران کوثری و شیوا فلاحی بازیگر یک نقش هستند و باران کوثری تنها ۱۰ شب نخست اجرا در این اثر به ایفای نقش می پردازد. بهای بلیط این نمایش اجتماعی 35 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش «شنیدن» اثر دیگری از امیررضا کوهستانی بوده که از سه‌شنبه ۰۲ خرداد ماه به تئاتر مستقل تهران آمده و تا پایان ماه جاری در این سالن برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. الهام کردا، مهین صدری، مونا احمدی، آیناز آذرهوش بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: کسی در خوابگاه دخترانه، صدای خنده پسری را می‌شنود. این موضوع دهان به دهان می‌چرخد تا به گوش کمیته انضباطی دانشگاه می‌رسد. حالا دخترها پیش از آنکه به کمیته احضار بشوند باید راه چاره‌ای پیدا کنند. علاقمندان با پرداخت 35 هزار تومان می توانند بلیط این نمایش اجتماعی را خریداری کرده و به تماشای آن بنشینند.

   

  پایتخت در اوج!

  نمایش «کارنامه بندار بیدخش» به کارگردانی آرش اشاداد، پس از چند اجرای موفق، این روزها در تئاتر پایتخت به صحنه رفته و تا 2 تیرماه هرشب ساعت 18:30 در این سالن برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: بندار بیدخش دانشمندی بود که جام جهان بین را برای جم ساخت و جم از ترس آنکه جام دیگری مانند آن برای دشمنان بسازد، وی را به زندان انداخت. محسن افشانی، حمید عرب، ریحانه رضی، مهسا کلانى و امین جوادی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر حماسی بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30 و 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «بن بست» به نویسندگی سامان ناصری و با کارگردانی علیرضا مهران نمایش دیگری بوده که از یکشنبه ۰۷ خرداد ماه در مجموعه تئاتر پایتخت میزبان تئاتر دوستان شده است. «بن بست» تا 7 تیرماه هرشب ساعت 21 برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: یک خانواده اصیل در کنار هم زندگی می‌کنند که پسر بزرگ خانواده با سو استفاده از اطمینان پدر مبلغ هنگفتی را برداشته و از کشور خارج‌شده است... .جهانگیر الماسی، رز رضوی، بهار محمدپور، رضا حسینی، علیرضا مهران بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان تایین شده است.

   

  یک روز مشایخی تنها به اجرای 3 نمایش می گذرد!

  نمایش «خواب آلودگی» به کارگردانی سهیل پورجعفر از ساعت  17:30 پنجشنبه ۰۴ خرداد ماه به تماشاخانه استاد جمشید مشایخی آمده و تا سه‌شنبه هفته پیش رو در این سالن میزبان تئاتر دوستان است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خواب آلودگی» روایت چهار جانباز اعصاب روان است که فراموش شده و با تمام مشکلات روحی در آسایشگاهی در حال درمان اند... .داوود سلیمانی، رامین مسیبی، محسن قربانی، آرام سلیمانی، سهیل پورجعفر بازیگرانی هستند که در این نمایش 40 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این درام اجتماعی 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش «اجسام از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیک تر اند» به نویسندگی و کارگردانی دانیال بیات نام نمایش دیگر تماشاخانه مشایخی بوده که این روزها هرشب ساعت 19 میزبان مخاطبان شده و تا ۲۲ خرداد ماه در این سالن به نمایش خود ادامه می دهد. حسام علیخانی، بهار دهکردی، مهدی ملکی، بهناز شانی زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش

  دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «مرغ دریایی» نام نمایش دیگریست به کارگردانی محسن ستوده که از ساعت 20:45 یکشنبه 4 خرداد ماه در تئاتر مشایخی به صحنه رفته است. این نمایش با بازی مهرنوش خلیلی، سید میثاق رضایی، محسن ستوده، سید محمد صالح طباطبایی، شیرین سمیعی، شیلا توکلی، ستوده شفیعی پور، پوریا رفیع بیگی، هانیه ربیع، مصطفی کبودی و علیرضا حاجیان تنها تا دوشنبه هفته پیش رو برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 75 دقیقه ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   
  نظرات کاربران