در حال بارگذاری ...
 • تابستان امسال

  اُسکار اوستیس با «ژولیوس سزار» به نیویورک می‌رود

  اُسکار اوستیس کارگردان شناخته شده تئاتر آمریکا تابستان امسال تراژدی «ژولیوس سزار» اثر ویلیام شکسپیر را در نیویورک روی صحنه می‌برد.

  به گزارش ایران تئاتر تابستان امسال و از روز 18 ماه جون 2017 (28 خردادماه) تا 23 ماه می 2017 (1 مردادماه) طبق روال سال‌های گذشته تئاتر عمومی دلاکورت نیویورک میزبان نمایشی از آثار ویلیام شکسپیر خواهد بود.

  بر این اساس امسال اُسکار اوستیس دراماتورژ و کارگردان شناخته شده تئاتر آمریکا تراژدی «ژولیوس سزار» اثر جاودان ویلیام شکسپیر را با جمعی از بازیگران با سابقه تئاتر در این سالن روی صحنه خواهد برد.

  در این اجرا بازیگرانی همچون؛ تینا بنکو، تیگل اف. بوگر، یوسف بلوس، ایزا دیویس، رابرت گیرلبرتف گرگ هنری، نیک ام. جیمز، کریستوفر لیوینگ استون، الزابت مارول، کریس میرز، کوری استول، جان داگلاس تامپسون، ناتالی وولامز تورس، ایزابل آرایزا، اریک بتانکورت، متل فوستر، دش کینگ، تیلر لا مار، گیدئون مک کارتی، نیک سلتینگ، آلکساندر شاو، مایکل تاتچر و جاستین واکر وایت ایفای نقش می‌کنند.

  همچنین دیوید راکول به عنوان طراح صحنه، کنت پوسنر به عنوان طراح نور، پائول تاول به عنوان طراح لباس و جسیکا پاز به عنوان طراح و مسئول صدا با اُسکار اوستیس همکاری می‌کنند.

  تراژدی «ژولیوس سزار» داستان مارکوس بروتوس یک پرتور رومی و از دوستان نزدیک سزار است. بروتوس به خاطر شک فزاینده‌ای که به قصد سزار برای تبدیل جمهوری به حکومت پادشاهی دارد و این شک را گایوس کاسیوس در دل او می‌اندازد، به گروهی سناتور که قصد توطئه علیه سزار را دارند می‌گرود در نتیجه...

  تراژدی «ژولیوس سزار» نوشته ویلیام شکسپیر در سال ۱۵۹۹ میلادی نوشته شده است. این نمایشنامه درباره توطئه‌ای است که در سال ۴۴ پیش از میلاد علیه ژولیوس سزار، دیکتاتور رومی صورت گرفت که به قتل او و نیز شکست توطئه‌گران در نبرد فیلیپی منجر شد. شکسپیر دو نمایشنامه کوریولانوس و آنتونیوس و کلئوپاترا را نیز از وقایع تاریخی دوران امپراتوری روم اقتباس کرده‌ است. اگرچه عنوان نمایشنامه ژولیوس سزار است ولی سزار شخصیت اصلی نمایشنامه نیست؛ او تنها در سه صحنه حضور دارد و در ابتدای پرده سوم کشته می‌شود. مارکوس بروتوس بیشتر از چهار بار و هر بار چندین خط سخن می‌گوید و بار روانشناسی نمایش کشمکش او برای انتخاب بین شرافت، وطن‌پرستی و دوستی با سزار است.
  مطالب مرتبط

  ایران تئاتر با مروری بر اجراهای فصل اول سال 97بررسی می‌کند

شکسپیر همیشه پرطرفدار
  ایران تئاتر با مروری بر اجراهای فصل اول سال 97بررسی می‌کند

  شکسپیر همیشه پرطرفدار

  ایران تئاتر- احمد عظیمی:در نیمه اول سال 97 می توان چهار نمایش را یافت که با وفاداری به اصل نمایشنامه شکسپیربه اجرا رفته اند و دو اثر هم وجود دارند که اقتباس هایی آزاد از آثار او به حساب می آیند. در این گزارش به بررسی و معرفی آثاری می پردازیم که بر اساس نمایشنامه های این نویسنده ...

  |

  کارگردان مجموعۀ روایت‌هایی از شکسپیر عنوان کرد

شکسپیر در روایت‌هایی ملهم از شیوه‌های نمایش ایرانی
  کارگردان مجموعۀ روایت‌هایی از شکسپیر عنوان کرد

  شکسپیر در روایت‌هایی ملهم از شیوه‌های نمایش ایرانی

  اصغر نوری مجموعۀ روایت‌هایی از شکسپیررا با ایده استفاده از نقالی و پرده خوانی اخذ شده از نمایش‌های ایرانی در شش روایت از تراژدی‌های کلاسیک این نویسنده برجسته شکل داده است.

  |

  بارتلت شِر برای دومین بار شاهکار جوزپه وردی را اجرا می‌کند

طنین بلند اپرای «اُتللو» در تالار متروپولیتن
  بارتلت شِر برای دومین بار شاهکار جوزپه وردی را اجرا می‌کند

  طنین بلند اپرای «اُتللو» در تالار متروپولیتن

  بارتلت شِر کارگردان نامدار و شناخته شده تئاتر آمریکا برای دومین بار اپرای «اُتللو» شاهکار محبوب‌ترین اُپرانویس ایتالیایی جوزپه وردی را در تالار اپرای متروپولیتن نیویورک روی صحنه می‌برد.

  |

  نظرات کاربران