در حال بارگذاری ...
 • یادداشت مهری زندی، بازیگر نمایش «وقایع اتفاقیه مفقودالپدر» به کارگردانی مریم جلیلی

  استقبال از طنز تاریخی

  نمایش «وقایع اتفاقیه مفقودالپدر» به نویسندگی حسین آشوری و کارگردانی مریم جلیلی از ۱۶ خرداد اجراهای خود را در پردیس تئاتر تهران آغاز کرده است.

  در این نمایش بازیگران حرفه‌یی و شناخته‌شده‌یی همچون مهری زندی، سپیده دستینه، داوود پژمان‌فر، هیراد محمدی و سپهر سلیمی ایفای نقش می‌کنند. مهری زندی از بازیگران تحصیلکرده و باسابقه تئاتر، یادداشت کوتاهی در اختیار سایت ایران‌تئاتر قرار داده است.خوشحالم که در این سال‌هایی که کار کردم، با این‌که محدود کار می‌کنم، نقش‌های متفاوتی را و با گروه‌های خوب بازی و همکاری کردم. نمایش «وقایع اتفاقیه مفقودالپدر» یکی از متفاوت‌ترین آثاری است که در آنها بازی کرده‌ام، اپیک و طنز است بر مبنای روایت تاریخی اتفاقات مشروطه تا ۲۸ مرداد ۳۲. بزرگ‌ترین حسن نمایش یک‌دستی گروه و قوی‌بودن تک تک عوامل است. امیدوارم روزی دوستان و همکارانم در این نمایش را در اوج ببینم. با این وضعیت لابی‌ها که انتخاب بازیگر بر اساس توانایی صورت نمی‌گیرد و خیلی‌ها با وجود توانایی‌شان بی‌کار هستند و یک‌سری دیگر در همه کارها با همان تکرار خودشان حضور دارند، آن هم به خاطر رابطه و ضابطه و جیب‌شان پر است و ... این خیلی جالب است که هنر برای عده‌یی پول دارد و برای عده‌یی فقر. پردیس تئاتر تهران متشکل از سالن‌های حرفه‌ای است و حیف است مورد بی‌مهری قرار بگیرد. نیاز به تبلیغات دارد. محلی‌ها از وجود این پردیس بی‌اطلاع بودند اما خدارا شکر تا به حال از نمایش ما استقبال شده و مردم آن را دوست داشتند. امیدوارم در اجراهای باقی‌مانده، همه علاقه‌مندان به نمایش‌های طنز و تاریخی را در این سالن ببینیم.
  مطالب مرتبط

  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

طراحی سر در پردیس تئاتر تهران به پایان رسید
  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

  طراحی سر در پردیس تئاتر تهران به پایان رسید

  مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سر در پردیس تئاتر تهران (خاوران) در حال ساخت است، گفت: ایده این سردر بر اساس پرده‌های نمایش و نت‌های موسیقی طراحی‌شده است.

  |

  نظرات کاربران