در حال بارگذاری ...
 • محمود عزیزی در گفت وگو با ایران تئاتر:

  موفقیت مهندس‌پور با اهداف جشنواره تئاتر فجر گره خورده است

  محمود عزیزی با تاکید بر اینکه مهندس‌پور یک متخصص و یک کارگردان خیلی خوب تئاتر است، اظهار امیدواری کرد که در زمان کم باقی مانده تا جشنواره فجر او بتواند آنچه می‌خواهد راانجام بدهد.

   محمود عزیزی کارگردان، بازیگر و استاد دانشگاه در گفت و گو با ایران تئاتر در واکنش به انتخاب فرهاد مهندس‌پور به عنوان دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با بیان اینکه قاعدتا مسئولانی که مهندس پور را برای این سمت انتخاب کردند قطعاً تمام جوانب را در نظر گرفتند و ارزیابی کردند، گفت:  از نظر من او یک متخصص، یک استاد مسلم و از همه مهم‌تر اینکه یک کارگردان خیلی خوب است. 

  عزیزی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های فرهاد مهندس‌پور افزود: او نگاه بسیار دقیق و ظریفی دارد و تمام کارهایی که از او تاکنون دیده‌ام همیشه لذت‌بخش و سرشار از پویایی و تفکر بوده است. در واقع او از جمله کسانی است که او را بسیار دوست دارم.

  این استاد دانشگاه ضمن آرزوی موفقیت برای مهندس‌پور به عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر، خاطر نشان کرد: جشنواره چیزی نیست که ما بگوییم  مثلا یک خمیر و یک تنور داریم و کافی‌ست خمیر را به تنور بچسبانیم و از آن نان بگیریم. ممکن است در طول روند برگزاری و حتی قبل از آغاز جشنواره مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای زیادی به وجود بیاید که باید این فرصت برای تغییر برنامه‌ها برای دبیر وجود داشته باشد.

  عزیزی با اشاره به زمان کم باقی مانده تا برگزاری جشنواره درباره تفاوت های سعید اسدی و فرها مهندس پور، اظهار داشت: من از نظر مِتد کاری با هر دوی این افراد آشنا هستم و به نظرم هر دوی آنها از یک منبع فرهنگی برخوردار هستند و از نظر دانش‌آموختگی هر دوی این افراد از یک خانواده هستند.

  وی در ادامه تاکید کرد : اما تمام آنچه در جشنواره اتفاق می‌افتد به دبیر مربوط نیست. در واقع همه اینها منوط به این است که مشخص شود هدف از جشنواره چه چیزی هست و قرار است به کجا برود.موفقیت مهندس‌پور با اهداف جشنواره تئاتر فجر گره خورده است.

  عزیزی در پایان با بیان اینکه باید صبر کرد و فرصت داد تا ببینیم که مهندس‌پور چگونه عمل خواهد کرد، خاطر نشان کرد: مهندس‌پوردانشجوی بی‌نظیری و فرد با استعدادی است وباید دید در این شش ماه چگونه می‌خواهد ایده‌هایش را عملی کند. در مجموع از نظر من این انتخاب مورد تایید است.
  مطالب مرتبط

  بررسی دبیران سی‌وشش دوره جشنواره تئاتر فجر به بهانه انتخاب نادر برهانی مرند در دوره سی وهفتم

اهمیت برنامه ریزی و زمانبندی در برگزاری کیفی جشنواره
  بررسی دبیران سی‌وشش دوره جشنواره تئاتر فجر به بهانه انتخاب نادر برهانی مرند در دوره سی وهفتم

  اهمیت برنامه ریزی و زمانبندی در برگزاری کیفی جشنواره

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: انتخاب و معرفی دبیر جشنواره تئاتر فجر بعنوان مهم‌ترین رویداد تئاتر خاورمیانه بقدری حائز اهمیت است که نه تنها توانایی‌های دبیر، بلکه حتی زمان معرفی دبیر جشنواره در روند برگزاری جشنواره هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی تاثیری مستقیم و غیرقابل انکار ...

  |

  تأملی بر دست‌آوردهای بخش پوستر، عکس و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

هویت بصری گروه‌های نمایش و ساز و کار ایجاد تئاتر پایدار
  تأملی بر دست‌آوردهای بخش پوستر، عکس و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

  هویت بصری گروه‌های نمایش و ساز و کار ایجاد تئاتر پایدار

  ایران تئاتر_بهروز فائقیان: هویت بصری به عنوان مجموعه عناصری که اولین ارتباط مخاطب با ویژگی‌های آثار نمایشی را بر عهده دارند، پیش از دیگر مؤلفه‌های گروه‌های تئاتری چون خط مشی محتوایی و شیوه‌های اجرا، در صف اول ارتباط با مخاطب قرار می‌گیرد و اولین نشانه‌های هویتی آن‌ها ...

  |

  نظرات کاربران