در حال بارگذاری ...
 • در دور نخست کمک‌های مالی به گروه‌های تئاتری در سال 2017 انجام شد

  کمک 4 میلیون دلاری به  133 گروه تئاتری در آمریکا

  صندوق ملی هنر آمریکا فهرست ۱۳۳ گروه تئاتری را که در سال ۲۰۱۷ حدود ۴ میلیون دلار کمک مالی دریافت کردند، را منتشر کرد.

   به گزارش ایران تئاتر صندوق ملی هنر آمریکا (NEA) در پنجاهمین سال تاسیس خود به عنوان یک موسسه فدرال مستقل در راستای ترویج و تقویت ظرفیت خلاق هنری و ایجاد فرصت‌های متنوع برای مشارکت‌ هنرمندان در جامعه آمریکا، فهرست 133 گروه تئاتری را که در سال 2017 از این صندوق مجموعا سه میلیون و نهصدوشصت میلیون دلار به عنوان کمک مالی دریافت کردند را منتشر کرد.

  این صندوق پیش از این اعلام کرده بود که در سال 2017 مجموعا به 279 گروه تئاتری کمک خواهد کرد. بر همین اساس در دور نخست ارائه این کمک‌ها رقم سه میلیون و نهصدوشصت میلیون دلار به 133 گروه تئاتری پرداخت شده و در دور دوم ارائه این کمک‌ها در سال جاری میلادی نیز 146 گروه تئاتری رقمی نزدیک به  سه‌ونیم میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

  بر اساس این خبر، گروه تئاتر هنر غرب در مینیاپولیس که در زمنیه تولید آثار شکسپیر در آمریکا فعالیت می‌کند با دریافت یک میلیون‌و دویست و سی‌وپنج هزار دلار، بیشترین کمک مالی را دریافت کرده. سایر گروه‌ها در رتبه‌بندی متوسط و کوچک قرار دارند و ارقام دریافتی آنها از 10 تا 100 هزار دلار متغییر بوده است.

  بر اساس فهرست منشتر شده دو گروه The Public Theater و Theatre Communications Group از نیویورک هر یک با دریافت یکصد هزار دلار، Chicago Shakespeare Theater با دریافت 75 هزار دلار و Theatre Development Fund از نیویورک با دریافت 65 هزار دلار بیشترین میزان کمک‌های مالی را دریافت کرده‌اند.

   

  منبع: آمریکن تیاتر 
  نظرات کاربران