در حال بارگذاری ...
 • از ابتدای تیرماه

  علی پیله‌ور با «غرب مغموم» مارتین مک‌دونا را به نیاوران می‌برد

  نمایش «غرب مغموم» نوشته مارتین مک‌دونا با کارگردانی علی پیله‌ور از ابتدای تیرماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر علی پیله‌ور کارگردان و بازیگر فعال تئاتر نمایش «غرب مغموم» نوشته مارتین مک‌دونا نمایشنامه نویس مطرح ایرلندی را با ترجمه مهرداد بهراد و تهیهکنندگی مریم میری از 7 تیرماه تا 13 مردادماه 96 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌برد.

  نمایشنامه «غرب مغموم» بخش سوم از تریلوژی موسوم به سه گانه لینین است که در این داستان به سه نهاد مهم خانواده، مذهب و قانون پرداخته می‌شود. مک‌دونا در «غرب مغموم» یا «غرب غم‌زده» بی‌پروا آدم‌هایی را به تصویر می‌کشد که بدون ‌دلیلی مشخص خشم درونی خود را به اشکالی گوناگون ابراز می‌کنند. این بار نیز او دست روی بی‌مهری میان اعضای یک خانواده می‌گذارد و بی‌پرده، تاریکی‌های درونی دو برادر را عیان می‌کند. برادرانی که با دست‌هایی به خون آلوده و باج‌گرفته حتی با پادرمیانی کشیش، نماینده آخرین امید از حضور عواطف انسانی در دنیا نیز به سمت روشنی حرکت نمی‌کنند...

  نمایشنامه‌هایی همچون «ملکه زیبایی لی‌نین»، «چلاق آینیشمان»، «ستوان آینیشمور»، «مرد بالشی» و «مراسم قطع دست در اسپوکن» از جمله آثار این نویسنده ایرلنید هستند که پیش از این در ایران روی صحنه رفته است.

  در این اثر نمایشی که به مدت 27 شب اجرا خواهد شد مهدی گتمیری، علی پیلهور، آرمین افتخارزاده  و فاطمه میری به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند.

  دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:

  دستیارکارگردان و برنامه‌ریز: هادی طالبی، منشی صحنه: شیما عسگری، طراح گریم: لیلا یوسفی، طراح لباس: سوگل نواب صفوی، طراحان صحنه: حمید رضا منجر و مهدی بنیادی، نورپرداز و افکت صدا: فرشاد نصیری،  

  طراح پوستر و بروشور: محمدحسن مخبریان، روابط عمومی: شکوفه چرخی و پریسا سلمانی، عکاسان: بهناز شفیعی، عرفان ولی و علی نشاط.

  نمایش «غرب مغموم» از 7 تیرماه تا 13 مردادماه هر روز به جز شنبه‌ها ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

  لازم به یادآوری است تماشای این نمایش به افراد زیر15سال توصیه نمیشود.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران