در حال بارگذاری ...
 • در سالن سایه مجموعه تئاترشهر

  «چمدان و سگ ملوس» با استفاده از عروسک‌های ماروت به صحنه می‌رود

  ایران تئاتر: نمایش «چمدان و سگ ملوس» به کارگردانی آلبرت بیگ جانی از روز ۱۱ تیرماه سال جاری در تئاترشهر به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر، بیگ جانی در خصوص این نمایش می‌گوید: نمایش «چمدان و سگ ملوس» برداشتی آزاد از نمایشنامه «بازی یالتا» نوشته برایان فریل است که این نمایشنامه خود نیز برگرفته از داستان کوتاه «بانو و سگ ملوس» نوشته آنتوان چخوف است.
  این کارگردان تئاتر در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: این نمایش با استفاده از عروسک‌های ماروت اجرا می شود. وی دلیل استفاده از این نوع عروسک را در انعطاف پذیری، حرکت‌های سریع و نقش تاثیرگذاری زیاد عروسک گردان در ارتباط با مخاطب بیان داشت و شاخصه اجرایی این نمایش را استوار بر عروسک گردانی و موسیقی ریتمیک آن دانست. او در خصوص کارگردانی افزود: اهل شعار دادن نیست و تنها هدفش در اجرای نمایش این است که مخاطب را جذب نمایش کند.
  قابل ذکر است نمایش «چمدان و سگ ملوس» که در قالب کمدی اجرا می‌شود، تجربه حضور در جشنواره‌های «مبارک» و «های‌فست» ارمنستان را داشته  و در ادامه حضور در سطح بین‌المللی قصد دارد که در جشنواره‌های «توتی» گرجستان، «سوبودیکا» صربستان و آکادمی اوکراین (کیف) به روی صحنه برود.
  از دیگر عوامل این نمایش باید از آنی عیسی‌قلیان و مینا اصلانی (طراح و ساخت عروسک)، مقدی شامیریان (طراح لباس)، مانی مُنادی‌زاده (موسیقی)، امین میرزاباقری (دستیارکارگردان) و بازیگرانی چون محمدرضا مالکی، امین میرزاباقری و فهیمه عابدینی نام برد.
  نمایش «چمدان و سگ ملوس» از 11 تیرماه سال جاری در سالن سایه تئاترشهر ساعت 19 به مدت 40 دقیقه به کارگردانی آلبرت بیگ جانی روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  یاداشتی بر نمایشچمدان و سگ ملوس به کارگردانی آلبرت بیگ جانی

قطار عشق در ایستگاه منتظر است
  یاداشتی بر نمایش"چمدان و سگ ملوس" به کارگردانی آلبرت بیگ جانی

  قطار عشق در ایستگاه منتظر است

  ایران تئاتر – بهنام حبیبی: یک مرد ایتالیایی و یک زن روس در کافه‌ای در ایستگاه قطار با یکدیگر آشنا می‌شوند و این آشنایی آغاز حرکتی می‌شود برای تغییرات بزرگ زندگی‌شان.

  |

  گفت وگو با آلبرت بیگ‌جانی نویسنده و کارگردان نمایش «چمدان و سگ ملوس»

شخصیت مرد نمایش را براساس ویژگی‌های کمدین ایتالیایی لاندا بوزانکا نوشتم
  گفت وگو با آلبرت بیگ‌جانی نویسنده و کارگردان نمایش «چمدان و سگ ملوس»

  شخصیت مرد نمایش را براساس ویژگی‌های کمدین ایتالیایی لاندا بوزانکا نوشتم

  ایران تئاتر:چخوف و دنیای زیبا و رومانتیک که اغلب عشق‌هایش فرجامی ندارند، همواره منبع الهام خیلی از هنرمندان ، تئاتری‌ها و سینماگران در سرتاسر دنیا و ایران بوده است. زبان نوشتاری چخوف جهانی است و به راحتی می‌تواند با هر انسانی ارتباط برقرار کند. آلبرت بیگجانی در نمایش شاد و ...

  |

  نقد و بررسی نمایش «چمدان و سگ ملوس» به نویسندگی و کارگردانی آلبرت بیک جانی

آیا عروسک‌‌ها عاشق می‌‌شوند؟
  نقد و بررسی نمایش «چمدان و سگ ملوس» به نویسندگی و کارگردانی آلبرت بیک جانی

  آیا عروسک‌‌ها عاشق می‌‌شوند؟

  ایران تئاتر اردشیر شیرخدایی* : آلبرت‌‌ بیک‌‌جانی، طراح و کارگردان «چمدان و سگ ملوس»، این نمایش را موزیکال عروسکی برای بزرگسالان معرفی می‌‌کند که با نیم‌‌نگاهی به نمایشنامه «بازی یالتا»، نوشته برایان فریل اجرا می شود.

  |

  نظرات کاربران