در حال بارگذاری ...
 • هادی مرزبان در گفتگو با ایران تئاتر

  پیشنهاد می‌کنم مهندس‌پور به گروه‌های داخلی بیشتر بها بدهد

  هادی مرزبان کارگردان شناخته شده تئاتر درباره انتخاب فرهاد مهندس‌پور به عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر گفت: پیشنهاد من به مهندس‌پور این است ضمن گرفتن پشتیبانی و امکانات صددرصد از مسئولان، به گروه‌های تئاتر داخلی بهای بیشتری بدهد.

  هادی مرزبان کارگردان شناخته شده تئاتر کشورمان که این روزها نمایش «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان را با جمعی از بازیگران مطرح تئاتر در تماشاخانه سنگلج روی صحنه برده با بیان اینکه امیدوارم مسئولان امکانات و پشتیبانی لازم را برای برگزاری جشنواره در اختیار فرهاد مهندس‌پور قرار بدهند به ایران تئاتر گفت: در واقع امیدوارم اینگونه نباشد که  او را تنهایی جلو بفرستند و بگویند ما اینجا ایستاده ایم و هستیم و شما کارها را انجام بدهید.

  مرزبان در ادامه با تاکید بر اینکه با امکانات، پشتیبانی و حمایت مالی است که وقتی دبیری وارد کار می‌شود می‌تواند طرح‌ها و علایق خود را اجرایی کرده و بتواند واقعا کاری انجام دهد، افزود: تنها پیشنهاد من به فرهاد مهندس‌پور این است که اولا پشتیبانی و امکانات صددرصد از مسئولان و دوستان بگیرد. بعد هم به بخش تئاتر داخلی بهای بیشتری بدهد. نه اینکه صرفا گروه‌هایی از شهرستان‌ها بیایند کار اجرا کنند و بعد هم بروند ، رها شوند و در طی سال از آن‌ها خبری نباشد.

  این کارگردان تئاتر همچنین درباره بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر نیز اظهار داشت: به نظر من هیچ ایرادی ندارد که از کشورهای دیگر گروه‌های ناشناس را نیاوریم، گروه‌هایی که بچه‌های سال یک دانشگاه ما کارهایشان از آن‌ها بهتر است. لازم نیست برای  اینکه جشنواره نام بین‌المللی بگیرد این گروه‌ها را به کشور بیاوریم.

  مرزبان در پایان با اشاره به اهمیت حضور فعال هنرمندان تئاتر با سایق مختلف در جشنواره تئاتر فجر، خاطر نشان کرد: امیدوارم در مدت روزهای برگزاری جشنواره همه بیایند و کارهای یکدیگر را ببینند و نقد کنند. آن وقت می‌توان گفت که واقعا جشنواره داریم.  در واقع دوستان همه باید کارهای همدیگر را ببینند چراکه این کار باعث می‌شود با اندیشه‌های یکدیگر بیشتر آشنا شویم.
  مطالب مرتبط

  بررسی دبیران سی‌وشش دوره جشنواره تئاتر فجر به بهانه انتخاب نادر برهانی مرند در دوره سی وهفتم

اهمیت برنامه ریزی و زمانبندی در برگزاری کیفی جشنواره
  بررسی دبیران سی‌وشش دوره جشنواره تئاتر فجر به بهانه انتخاب نادر برهانی مرند در دوره سی وهفتم

  اهمیت برنامه ریزی و زمانبندی در برگزاری کیفی جشنواره

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: انتخاب و معرفی دبیر جشنواره تئاتر فجر بعنوان مهم‌ترین رویداد تئاتر خاورمیانه بقدری حائز اهمیت است که نه تنها توانایی‌های دبیر، بلکه حتی زمان معرفی دبیر جشنواره در روند برگزاری جشنواره هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی تاثیری مستقیم و غیرقابل انکار ...

  |

  تأملی بر دست‌آوردهای بخش پوستر، عکس و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

هویت بصری گروه‌های نمایش و ساز و کار ایجاد تئاتر پایدار
  تأملی بر دست‌آوردهای بخش پوستر، عکس و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

  هویت بصری گروه‌های نمایش و ساز و کار ایجاد تئاتر پایدار

  ایران تئاتر_بهروز فائقیان: هویت بصری به عنوان مجموعه عناصری که اولین ارتباط مخاطب با ویژگی‌های آثار نمایشی را بر عهده دارند، پیش از دیگر مؤلفه‌های گروه‌های تئاتری چون خط مشی محتوایی و شیوه‌های اجرا، در صف اول ارتباط با مخاطب قرار می‌گیرد و اولین نشانه‌های هویتی آن‌ها ...

  |

  نظرات کاربران