در حال بارگذاری ...
 • امروز 7 تیر

  افتتاح "بهمن کوچیک" با محراب قاسمخانی و شقایق دهقان

  نمایش بهمن کوچیک به کارگردانی مهران نائل در تئاتر شهرزاد به روی صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش "بهمن کوچیک" به کارگردانی مهران نائل از 7 تیر در پردیس تازه تاسیس شهرزاد به روی صحنه می رود.

  این نمایش که سال گذشته در سالن انتظامی خانه هنرمندان اجرا شده بود، توسط محراب قاسمخانی و شقایق دهقان افتتاح می شود.

  در "بهمن کوچیک" که متن آن توسط اعضای گروه و براساس بداهه پردازی نگاشته شده، محمد بحرانی، امیرسلطان احمدی، مهدی شاهپیری و مهران نائل ایفای نقش می کنند.

  مهران نائل پیش از این کارگردانی نمایش "دژاوو" را به همراه ژولین گرهارد، که پروژه مشترک ایران و آلمان بود بر عهده داشت.

  از دیگر عوامل اجرا می توان به مهران نائل(تهیه کننده)، رضا یعقوبی(مجری طرح)، امیر زاغری(طراح صحنه )، ملودی اسماعیلی(طراح لباس)، سارا طبیب زاده(طراح پوستر و بروشور)، کتایون رزم حسینی و رعنا رسول زاده(دستیاران کارگردان)، آرش والی(موسیقی) و صبا قاسمی(عکاس و تبلیغات مجازی) اشاره کرد.

  درخلاصه داستان "بهمن کوچیک" که کاری از گروه تئاتر بیدل است آمده : سیگار، برگ خردکرده‌ی توتون است که در کاغذ نازکی پیچیده می‌شود. برای کشیدن، یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر _که معمولاً فیلتر دارد_ هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند که به آن "پُک زدن" می‌گویند. نیکوتین موجود در دود توتون باعث خوشحالی می‌شود. سیگارها اسم‌های مختلفی دارند. یکی‌شان "بهمن" است. وقتی مدل  کوچکش باشد به آن "بهمن کوچیک" می‌گویند. سیگار برای سلامتی خیلی بد است و خیلی هم ضرر دارد. سیگار اعتیادآور است و عامل اصلی سرطان هم شناخته شده است. این چیز خطرناک اگر نام یک آدم باشد، دیگر خیلی بدتر است. 

  "بهمن کوچیک" از 7 تیر به مدت یک ماه ساعت 21:15 در پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نبش خیابان رازی، شماره 74 به روی صحنه می رود.
  مطالب مرتبط

  آرش شریف‌زاده کارگردان نمایش «کلوچه‌های خدا» در گفت و گو با ایران تئاتر

استفاده از فانتزی همیشه برایم دغدغه بوده است
  آرش شریف‌زاده کارگردان نمایش «کلوچه‌های خدا» در گفت و گو با ایران تئاتر

  استفاده از فانتزی همیشه برایم دغدغه بوده است

  ایران تئاتر: اهمیت آنکه یک اثر در چارچوب تعریف شده خود بتواند پیام اثر را باتوجه به رویکرد منتقل کند، از جمله موارد مهمی است که آن نمایش می‌تواند برای مخاطب از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شود. کارکرد نکاتی که با در نظر گرفتن هر بخش این قابلیت را فراهم می‌آورد تا سطح آگاهی‌رسانی ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی

زندگی بی پایان در ضیافتِ اسطوره ها
  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی

  زندگی بی پایان در ضیافتِ اسطوره ها

  ایران تئاتر: واکنش هنرمندان به حادثه جان باختن دانش آموزان نخبه جزیره هرمز در داراب، زادروز هنرمندان شهریورماهی عرصه تئاتر، تأکید مجدد هنرمندان به خاموش بودن موبایل‌ها در هنگام اجرای نمایش‌ها، پیوستن اهالی هنر به کمپین تا یک حسرت ملی تنها 50 یوز باقیست و... ازجمله مباحث ...

  |

  نظرات کاربران