در حال بارگذاری ...
 • نسیم ادبی و گیتی قاسمی به تماشای «خواب طولانی انارآباد» نشستند

  ادبی: نگذاریم بساط نمایش‌های آیینی‌سنتی برچیده بشود

  نسیم ادبی و گیتی قاسمی شب گذشته با حضور در سالن انتظامی خانه هنرمندان از نمایش «خواب طولانی انارآباد» به کارگردانی آلما گشتاسب دیدن کردند.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، نمایش «خواب طولانی انارآباد» به نویسندگی پریسا کیومرثی و کارگردانی آلما گشتاسب، شب گذشته در سالن انتظامی خانه هنرمندان میزبان نسیم ادبی و گیتی قاسمی، دو بازیگر نام‌دار و معتبر تئاتر، سینما و تلویزیون بود.

  نسیم ادبی، پس از تماشای این نمایش گفت:«خواب طولانی انارآباد» نمایشی است به سبک ایرانی یا سنتی و من همیشه این تیپ نمایش‌ها را دوست دارم، چون ریشه در تاریخ و سنت‌های ایرانی دارد اما متاسفانه کارهایی از این دست خیلی کم شده و انگار نسل این نمایش‌ها در حال برچیده‌شدن است. غیر از جشنواره‌های سنتی که هر سال برگزار می‌شوند و دوستان هنرمندان در آن کار ارائه می‌کنند، در طول سال خبری از اجرای نمایش‌های آیینی نیست».

  این بازیگر ادامه داد:«من همیشه از تماشای چنین نمایش‌هایی لذت می‌برم. این کار را خیلی دوست داشتم.گروه تولید و بازیگران زحمت زیادی کشیده‌اند.کارگردان کارش را درست انجام داده. به همین دلیل، از همه دعوت می‌کنم به تماشای این نمایش بیایند، چون اجرای خیلی خوبی بود و شکل و شمایلی را که یک نمایش ایرانی باید داشته باشد، در خود داشت».

  همچنین گیتی قاسمی درباره نمایشی که به تماشا نشسته بود،گفت:«به نظرم نمایش‌هایی که دلی هستند و صادقانه کار می‌شوند، به دل مخاطب می‌نشیند. از آنجا که این روزها کمی از آثار آیینی‌سنتی و نمایش‌های شادی‌آور زنانه دوریم، فکر می‌کنم اجرای چنین نمایشی برای روح تماشاگری که مدام نمایش‌های تراژدی‌نما و ملودرام‌نما می‌بیند لازم بود؛ نمایش‌هایی که بعضی‌های‌شان واقعاً ارزش دیدن ندارند. در این میان، وجود کارهایی مثل «خواب طولانی انارآباد» غنیمت است و چون از دل برآمده، به دل می‌نشیند. به همه‌ی گروه خسته نباشید و تبریک می‌گویم».

  گفتنی است تا کنون هنرمندانی نظیر گیتی خامنه، مجری قدیمی و محبوب تلویزیون و سعید هاشمی‌پور، محمدرضا مالکی، ابراهیم پشت‌کوهی، السا فیروزآذر، حبیب‌الله دانش و مهدی صفاری‌نژاد از بازیگران و کارگردانان عرصه تئاتر و سینما به تماشای «خواب طولانی انارآباد» نشسته‌اند.

  در این نمایش محمد طیب‌طاهر، نرگس نیک‌سیرت، سمیه برجی، شراره سلیم‌بیات، شبنم فرجی‌ها، فریبا رسولی و جوانه دلشاد بازی می‌کنند.

  در خلاصه داستان نمایش آمده: ننه‌غلامحسینی رویای ازدواج تنها پسر شیرین‌عقل خود را در سر می‌پروراند و برای تحقق رویای دیرینه‌اش، به خواستگاری دختران اعیان دمِ بخت می‌رود تا با تعریف و تمجید از پسرش دختری برای او دست و پا بکند.

  نمایش «خواب طولانی انارآباد» پیش‌تر در سی‌وچهارمین دوره جشنواره تئاتر فجر اجرا شده و جایزه بهترین طراحی بروشور را دریافت کرده بود.

  علاقه‌مندان به تماشای این نمایش کمدی موزیکال و ایرانی، می‌توانند تا تاریخ 19 تیرماه هر روز جز شنبه‌ها ساعت 19 به سالن انتظامی خانه هنرمندان مراجعه بکنند. همچنین سایت تیوال و شماره تماس 09370149007 برای رزرو و خرید بلیت در اختیار مخاطبان است.
  مطالب مرتبط

  با حضور جمعی از هنرمندان و کودکان کار

گیتی خامنه «خواب طولانی انارآباد» را افتتاح می‌کند
  با حضور جمعی از هنرمندان و کودکان کار

  گیتی خامنه «خواب طولانی انارآباد» را افتتاح می‌کند

  نمایش «خواب طولانی انار آباد» به کارگردانی آلما گشتاسب، امروز سه‌شنبه 30 خرداد ساعت 19، توسط گیتی خامنه مجری و هنرمند باسابقه و با حضور جمعی از هنرمندان و کودکان کار اجرای عمومی خود را آغاز می‌کند.

  |

  نظرات کاربران