در حال بارگذاری ...
 • مرضیه برومند در نخستین اجرای «پرنده و فیل» مطرح کرد:

  اعضای این گروه می‌توانند آموزگاران تلاش و امید باشند

  اجرای نمایش «پرنده و فیل» به کارگردانی حمید کیانیان در حالی تا ۲۵ تیر ادامه دارد که در نخستین روز از اجرای این نمایش جمعی از هنرمندان از حضور افراد کم توان در عرصه‌ی تئاتر حرفه‌ای استقبال کردند.

  به گزارش ایران تئاتر سومین تئاتر فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی به روی صحنه رفته است که مرضیه برومند هنرمند نام آشنای عرصه‌ی سینما و تلویزیون در اجرای نخست این گروه حاضر شد.
  برومند در جمع دعوت‌شدگان، به تقدیر از فعالیت‌های هنردرمانی پرداخت. او که پیش‌تر با اعضای این گروه در مشهد آشنا شده است اجرای آن‌ها را فوق‌العاده خواند و عنوان کرد که اعضای این گروه می‌توانند آموزگاران تلاش و امید باشند.
  «پرنده و فیل» داستان گروهی از بچه‌های کم توان است که در حین ناامیدی با مربی متفاوتی روبرو می‌شوند. مربی از آن‌ها کمک می‌خواهد تا با هم نمایشی را اجرا کنند. نمایش درباره‌ی پرنده‌ای است که جوجه‌هایش توسط فیل از بین می‌روند. او حالا دنبال راهی برای مبارزه با ظلم می‌گردد. ولی یک پرنده‌ی کوچک با داشتن حداقل امکانات چطور می‌تواند با یک فیل مبارزه می‌کند؟ این چالش داستان اصلی این نمایش آهنگین را شکل می‌دهد.
  منوچهر اکبرلو منتقد و نویسنده که در آیین افتتاحیه‌ی این نمایش حضور داشت به نقش تئاتر فراگیر در جامعه اشاره داشت: «تئاتر جدا از آنچه که تصور اولیه‌ی ماست و آن پر کردن اوقات فراغت است، به عنوان ابزار می‌تواند در تمام شئون جامعه حاضر باشد.»
  وی ادامه داد: «چه در زمینه‌ی برطرف کردن و کاهش کم توانی‌های جسمی و روحی و چه در زمینه‌هایی همچون تربیت یک شهروند متعهد می‌توان از هنر نمایش بهره گرفت. تربیت شهروند متعهد همان چیزی است که سیستم رسمی ما تلاش می‌کند تا با مربی و معلم آ ن را محقق کند تا یک جامعه‌ی رو به جلو و سالم داشته باشیم. با این نگاه تئاتر برای بخشی از جامعه که نگاه عوامانه‌ای به آن‌ها هست و آن‌ها را ناتوان و مصرف کننده می‌داند می‌تواند ابزار درستی برای بازآموزی باشد. اگر بتوانیم روش‌های درست بازآموزی را به این بخش از جامعه یاد بدهیم و به ‌آنها اعتماد به نفس ببخشیم، از آن لحظه آن‌ها از شهروند منفعل به یک شهروند فعال تبدیل می‌شوند؛ بنابراین از آن پس می‌توانند برای جامعه خود مفید واقع شوند. همان‌طور که اشاره کردم تاکنون تئاتر کمک بزرگی در این زمینه کرده و از این پس نیز می‌تواند بکند.»
  گفتنی است که این گروه از پنج سال قبل اجرای این نمایش را آغاز کرده است، اما به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرایط حضور و اجرای آن‌ها در پایتخت و فضایی حرفه‌ای فراهم آمده است. این اثر پیش از این نیز برگزیده‌ی جشنواره بین‌المللی تئاتر امید آفرین اصفهان در دی ۱۳۹۵ بوده است.
  در این آیین علاوه بر داوود کیانیان نویسنده‌ی اثر، هدایت هاشمی، جواد انصافی، آزاده پورمختار، عباس جهانگیریان و سایر علاقه‌مندان حوزه‌ی تئاتر نیز حضور داشتند.
  علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه بلیت می‌توانند با شماره‌های ۸۸۹۶۶۱۱۹ و ۸۸۹۸۰۷۲۱ تماس بگیرند.

   
  مطالب مرتبط

  گزارشی از دورهمی دوستانه عروسکی‌ها و انتخاب اولیه آثار جشنواره تئاتر عروسکی

مرضیه برومند: ایجاد تحول در جشنواره شهامت می‌خواهد
  گزارشی از دورهمی دوستانه عروسکی‌ها و انتخاب اولیه آثار جشنواره تئاتر عروسکی

  مرضیه برومند: ایجاد تحول در جشنواره شهامت می‌خواهد

  مرضیه برومند دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران (مبارک) منتقد شکل اداری جشنواره‌هاست و در سه دوره اخیری که دبیری جشنواره تئاتر عروسکی را بر عهده داشته، همواره تلاش کرده تا این جشنواره محلی برای آشنایی و گفت‌وگو میان گروه‌ها و هنرمندان سراسر کشور باشد تا در فضای این ...

  |

  در گردهمایی صمیمانه تقدیر از معاون هنری سابق وزیر ارشاد مطرح شد:

مرضیه برومند: با حضور مرادخانی آرامش نسبی در عرصه تئاتر برقرار شد
  در گردهمایی صمیمانه تقدیر از معاون هنری سابق وزیر ارشاد مطرح شد:

  مرضیه برومند: با حضور مرادخانی آرامش نسبی در عرصه تئاتر برقرار شد

  عصر روز گذشته 28 آذرماه جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر به همت مرضیه برومند و هنرمندان تئاتر عروسکی، نشست صمیمانه‌ای به منظور تقدیر و قدردانی از تلاش‌‌های دوران مدیریت علی مرادخانی در سمت معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کافی شاپ خانه کتاب دانشگاه تهران تدارک دیدند.

  |

  با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر در مدرسه سینما و تئاتر هنر هفتم برگزار شد

تقدیر و خاطره‌بازی تئاتری‌ها با رضا بابک
  با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر در مدرسه سینما و تئاتر هنر هفتم برگزار شد

  تقدیر و خاطره‌بازی تئاتری‌ها با رضا بابک

  جمعی از هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان با حضور در مدرسه سینما و تئاتر هنر هفتم، به بهانه روز جهانی کودک از رضا بابک هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون قدردانی کردند.

  |

  نظرات کاربران