در حال بارگذاری ...
 • در تماشاخانه ایرانشهر اتفاق می افتد

  امیر دژاکام به علی نصیریان ادای دین می کند

  امیر دژاکام این روزها در حال تمرین نمایش نیلوفر و نفت است که با الهام از نمایشنامه بلبل سرگشته علی نصیریان، برای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر آماده می شود.

  به گزارش ایران تئاتر امیر دژاکام که بهار امسال "صعود مقاومت پذیر آرتورو اویی" را در تالار حافظ به روی صحنه داشت، این روزها در حال تمرین نمایش "نیلوفر و نفت" است که مرداد ماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می رود.

  "نیلوفر و نفت" با الهام از نمایشنامه "بلبل سرگشته" علی نصیریان نوشته شده و تنها اسامی موجود در نمایشنامه اصلی باقی مانده؛ در حالی که قصه، روابط و معنا در "نیلوفر و نفت" نسبت به "بلبل سرگشته" نوعی دیگر است و نمایشنامه ادای دینی است به علی نصیریان و نمایشنامه اش.

  شیوه اجرایی این نمایش، مانند نمایش "یک دامن ماه و ستاره" دژاکام، بر اساس هارمونی رسانه ها که برای واژه مولتی مدیا استفاده می شود است و داستان آن، داستانی واقعی است.

  امیر دژاکام پیش از این کارگردانی نمایش هایی چون پرنده های شط، لیلی و مجنون، خواب دریا، با دهانی پر از سیب و سه گانه میتراس را بر عهده داشته.

  "نیلوفر و نفت" که کاری از گروه تئاتر ماهان است، از 1 مرداد تا 1 شهریور در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  علی نصیریان در جشنواره آیینی سنتی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی امری واجب است
  علی نصیریان در جشنواره آیینی سنتی

  برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی امری واجب است

  علی نصیریان نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر کشورمان یکشنبه دوازدهم شهریورماه با حضور در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر از نمایش «بنگاه تئاترآل» به کارگردانی نسیم تاجی در چارچوب برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی دیدار و با عوامل اجرایی این اثر نمایشی ...

  |

  آمار مخاطبان نمایش‌ های تماشاخانه ایرانشهر

چهار نمایش از ایرانشهر خداحافظی کردند
  آمار مخاطبان نمایش‌ های تماشاخانه ایرانشهر

  چهار نمایش از ایرانشهر خداحافظی کردند

  نمایش‌های «سه خواهر» به کارگردانی محمدحسن معجونی ، «نیلوفر و نفت» به کارگردانی امیر دژاکام ، «اگه بمیری» به کارگردانی سمانه زندی نژاد و «یک دقیقه و سیزده ثانیه » به کارگردانی شهرام گیل آبادی به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایرانشهر پایان دادند.

  |

  نظرات کاربران