در حال بارگذاری ...
 • از امروز یکشنبه 18 تیر

  آغاز پیش‌فروش بلیت اپرای خیام

  پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های اپرای عروسکی خیام به نویسندگی، طراحی و کارگردانی بهروز غریب‌پور، سرپرست گروه تئاتر عروسکی آران،که از ۲۵ تیرماه در تالار فردوسی روی صحنه می‌رود، از امروز یکشنبه ۱۸ تیر آغاز شد.

  به گزارش رسانه گروه اپرای عروسکی آران، اپرای عروسکی خیام که به تازگی مجوزخود را از شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ دریافت کرده، از روز 25 تیرماه به نویسندگی، طراحی و کارگردانی بهروز غریب‌پور ـ سرپرست گروه تئاتر عروسکی آران ـ در تالار فردوسی روی صحنه می‌رود.

  روایت خیام از نقطه‌ای آغاز می‌شود که خیام به بلوغ فکری فلسفی و علمی می‌رسد و اندیشه‌هایش در تقابل با جهان پیرامون و جنبش حسن صباح قرار می‌گیرد. او به عنوان یک انسان اعتدال‌گرا، به دور از تعصبات در حال کشف و شهود جهان پیرامون خود است. در حالی که آنچه در دنیا درباره خیام بیش‌تر گفته می‌شود اینست که او فردی دائم‌الخمر و شاعری لاابالی بوده و انگار از علم و اندیشه بریده است.

  همچنین با توجه به وسعت نفوذ خیام در اروپا و آمریکا تلاش شده از خواننده‌های خارجی نیز استفاده بشود و اشعاری از خیام به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و کردی در این اجرا خوانده می‌شود.

  لازم به ذکر است در این اپرا گوشه‌هایی از زندگی خیام، افکار او و همچنین تاثیری که روی مردم ایران و حتی جهان داشت‌، دیده خواهد شد. خیام با رباعیاتش در جهان سفر کرده و به همین دلیل در این کار موسیقی جایگاه ویژه‌ی خود را دارد و خاص و غنی ساخته شده و امیر بهزاد که در اپراهای «سعدی» و «لیلی و مجنون» به عنوان آهنگساز با غریبپور همکاری داشت، در این پروژه هم سومین همکاری را با گروه آران به عنوان  آهنگساز اپرای «خیام» دارد.

  علاقه‌مندان به تماشای اپرای عروسکی خیام، می‌توانند از روز 25 تیرماه هر شب ساعت 19 به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه کرده و همچنین برای  رزرو و تهیه  بلیت به سایت تیوال در نشانی https://www.tiwall.com/theater/khayyam-opera مراجعه بکنند.
  مطالب مرتبط

  بهروز غریب‌پور از اپرای عروسکی خیام به ایران تئاتر گفت :

در پرداختن به شخصیت خیام نسبت به شعرای دیگر متعهدتر بودم
  بهروز غریب‌پور از اپرای عروسکی خیام به ایران تئاتر گفت :

  در پرداختن به شخصیت خیام نسبت به شعرای دیگر متعهدتر بودم

  ایران تئاتر:عاقبت انتظارها به سر آمد و پنجمین اُپرا از اُپراهای عروسکی دکتر بهروز غریب‌پور با محوریت چهره‌های فرهنگی و ادبی ایران‌زمین آماده شد و اجراهای خود را از روز یکشنبه 25 تیرماه در تالار فردوسی آغاز کرد.

  |

  اپرای عروسکی «عشق» شنبه ها هم اجرا خواهد شد

  اپرای عروسکی «عشق» شنبه ها هم اجرا خواهد شد

  اپرای عروسکی «عشق» براساس داستان شیخ صنعان عطار نیشابوری دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران به سرپرستی ، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور که از یکشنبه شب 5 اسفندماه در سالن فردوسی ساعت 19:30 اجراهای عموم خود را آغاز کرده است شنبه ها هم به صحنه می رود.

  |

  با پایان جشنواره تئاتر فجر

اجرای عمومی اپرای عروسکی «عشق» آغاز می‌شود
  با پایان جشنواره تئاتر فجر

  اجرای عمومی اپرای عروسکی «عشق» آغاز می‌شود

  اپرای عروسکی «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران به سرپرستی، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور از یکشنبه‌شب مورخ پنجم اسفندماه در سالن فردوسی ساعت 19:30 اجراهای عموم خود را آغاز می‌کند.

  |

  نظرات کاربران