در حال بارگذاری ...
 • با حضور جمع کثیری از هنرمندان و چهره‌های سیاسی در تئاتر شهر برگزار شد

  پاسداشت 7 دهه هنرنمایی علی نصیریان بر صحنه

  پاسداشت هفت دهه تلاش هنری استاد علی نصیریان بر صحنه با حضور جمع کثیری از چهره های سیاسی و هنرمندان مطرح و اهالی رسانه در مجموعه تئاترشهر برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر در این مراسم که شنبه شب گذشته با اجرای ویژه نمایش «اعتراف» به کارگردانی شهاب حسینی برگزار شد، پس از اجرای نمایش عباس سجادی مدیرعامل بنیاد فرهنگی نیاوران بعنوان مجری برنامه روی سن حاضر شد و با دعوت از چهره هایی همانند مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، علی مطهری نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران، مرتضی کاظمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،, مهندس کاظمی مشاور وزیر ارشاد، اکبر زنجانپور، ایرج راد، داوود میرباقری، فاطمه معتمدآریا، کامبیز روشن‌روان، شهاب حسینی، داوود اسدزاده، حسن فتحی و علی شیرازی از هفت دهه هنرنمایی و نقش آفرینی علی نصیریان بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون تقدیر شد.

  در این مراسم پس از آنکه علی نصیریان کیکی که برای این مراسم در نظر گرفته شده بود را برید، هدایایی از سوی اداره کل هنرهای نمایشی، عرت‌الله انتظامی و علی شیرازی به او اهدا شد. علی شیرازی نقاش شناخته شده کشورمان یک تابلو و از طرف عزت‌الله انتظامی نیز یک نسخه از کتاب «آقای بازیگر» به علی نصیریان اهداء شد.

  عزت الله انتظامی دوست قدیمی علی نصیریان که نسخه‌ای از کتاب «آقای بازیگر» را به علی نصیریان هدیه کرده بود در متنی را خطاب به نصیریان نوشته بود که توسط سجادی قرائت شد. در متن عزت‌الله انتظامی آمده بود:

  «علی عزیزم

  سال‌ها گذشته ... از آن زمان که همراه و در کنار هم نبض تماشاگرمان را روی صحنه جادویی تئاتر در دست می‌گرفتیم... ما در کنار هم بزرگ شدیم... آموختیم... یاد دادیم و تجربه کردیم. خوشحالم از اینکه همچون گذشته و تمام سال‌های رفته همچنان نبض تماشاگرت را در دست داری و چون سابق در همه جا می‌درخشی. ‏خوشحالم از این که عمری که رفت خوش رفت.

  برایت آرزوی موفقیت و تندرستی دارم نازنین رفیق قدیمی

  عزت‌الله انتظامی»

  صادق زیباکلام، ایرج حسابی، منوچهر اکبرلو، سیروس ابراهیمزاده، هادی مرزبان، فرزانه کابلی، کاظم هژیرآزاد، علی زندوکیلی، لوریس چکناواریان، عبدالله اسکندری، مائده طهماسبی، محسن امیریوسفی، ترانه علیدوستی، اردشیر صالح‌پور، محمدحسین ناصربخت، هادی کریمی و... از جمله دیگر چهره های آشنای حاضر در این مراسم بودند.  

  گرفتن عکس یادگاری با استاد علی نصیریان پایان بخش این مراسم بود.
  مطالب مرتبط

  یادداشت علی نصیریان به مناسبت نکوداشت جشنواره تئاتر شهر:

دوست داشتن داریوش مودبیان یعنی دوست داشتن هنر
  یادداشت علی نصیریان به مناسبت نکوداشت جشنواره تئاتر شهر:

  دوست داشتن داریوش مودبیان یعنی دوست داشتن هنر

  علی نصیریان هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران به مناسبت برگزاری مراسم نکوداشت سال‌ها فعالیت داریوش مودبیان در ششمین جشنواره تئاتر شهر، در یادداشتی از شکل‌گیری گروه تئاتر مردم و همکاری با این هنرمند شناخته‌شده تئاتر گفت.

  |

  علی نصیریان در جشنواره آیینی سنتی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی امری واجب است
  علی نصیریان در جشنواره آیینی سنتی

  برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی امری واجب است

  علی نصیریان نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر کشورمان یکشنبه دوازدهم شهریورماه با حضور در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر از نمایش «بنگاه تئاترآل» به کارگردانی نسیم تاجی در چارچوب برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی دیدار و با عوامل اجرایی این اثر نمایشی ...

  |

  نظرات کاربران