در حال بارگذاری ...
 • در قالب طرح «کتاب، تئاتر، مدرسه»

  داستان «گلدان خالی» نمایشی شد

  نمایش «گلدان خالی» برگرفته از داستانی به همین نام از روز ۱۷ تیر در قالب طرح «کتاب، تئاتر، مدرسه» در مراکز کانون استان تهران اجرا می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر در خلاصه نمایش آمده است: امپراتور چین قصد دارد تا برای خودش جانشین انتخاب کند، به همین دلیل به تمام بچه‌های چین، دانه می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد تا آن دانه را بکارند و پرورش دهند؛ هرکسی گلدان زیباتری بیاورد او جانشین است...
  طرح این نمایش از سوی حامد زحمتکش ارایه شده است و کارگردانی آن را طهورا کریمخانی بر عهده داشته است.
  با آغاز فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این گروه نمایشی در مراکز فرهنگی هنری شماره 9، 25، 42، 43، 11 و... کانون استان تهران به اجرای اثر خود خواهند پرداخت. بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک؛ طهورا کریمخانی، المیرا پارسا و سهیل پناهی هستند.
  موسیقی نمایش را ابراهیم رنجکش (حمیدی) ساخته و طراحی دکور آن بر عهده‌ی الهه میرزایی و هانیه زحمتکش بوده است.
  بر این اساس، علیرضا حسین‌پور و مهسا سلطانی ساخت دکور این نمایش و مژده ذکریاپور طراحی و ساخت عروسک‌ها را بر عهده داشته‌اند.
  داستان این نمایش برگرفته از کتاب «گلدان خالی» اثری از دِمی با ترجمه نورا حق‌پرست از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین کتاب فارسی سال پنجم ابتدایی است.
  گفتنی است این اثر به سفارش اداره کل ‌سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده است.
   
  مطالب مرتبط

  «شوراب و هشو» نوشته شهرام کرمی روی صحنه می‌رود

نمایشنامه خوانی در حمایت از کودکان اتیسم
  «شوراب و هشو» نوشته شهرام کرمی روی صحنه می‌رود

  نمایشنامه خوانی در حمایت از کودکان اتیسم

  در دومین اجرای مسابقه نمایشنامه خوانی توکا، نمایشنامه «شوراب و هشو» نوشته شهرام کرمی و کارگردانی حمیدرضا حاجی ملاحسینی، شنبه دوم مردادماه، در سالن نمایش سرو روی صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران