در حال بارگذاری ...
 • بهار 2018 در نیویورک رخ می دهد

  بازگشت گلندا جکسون با نمایشنامه‌ای از ادوارد آلبی به صحنه تئاتر

  گلندا جکسون بازیگر و سیاستمدار شناخته شده بریتانیایی و دارنده دو جایزه اسکار، پس از سال‌ها در نمایشنامه‌ای از ادوارد آلبی نقش‌آفرینی می‌کند.

  به گزارش ایران تئاتر نمایشنامه «سه زن بلندبالا» از نوشته‌های مشهور ادوارد آلبی نمایشنامهنویس نامدار آمریکایی و دارنده سه جایزه ادبی پولیتزر، ماه مارس 2018 (بهار 1397) با کارگردانی جوزف منتلو کارگردان مطرح آمریکایی در نیویورک روی صحنه می‌رود.

  بر اساس این خبر، گلندا جکسون بازیگر مشهور سینما و سیاستمدار بریتانیایی که برای بازی در دو فیلم «زنان عاشق» (۱۹۷۱) و «لمسی از عزت» (۱۹۷۴) اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کرده، پس از سال‌ها دوری از فعالیت‌های هنری در این نمایش بازی خواهد کرد.

  گلندا جکسون در حالی در این نمایش روی صحنه میرود که در اوایل دهه ۹۰ میلادی بازنشستگی خود را از سینما اعلام کرد و وارد سیاست شد. او به عنوان یکی از نمایندگان حزب کارگر بریتانیا پس از راهیابی به مجلس عوام به عنوان یکی از مخالفان سرسخت حمله به عراق سخنرانی‌های بسیاری انجام داد.

  در این نمایش علاوه بر گلندا جکسون، بازیگرانی همچون لائوی مت‌کلف بازیگر مطرح آمریکایی، ریک میرامونتز و اندی اسنیدر بعنوان بازیگر با جوزف منتلو همکاری می‌کنند.

  نمایش «سه زن بلندبالا» که برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ با کارگردانی خود ادوارد آلبی در شهر وین روی صحنه رفته، روایت زندگی سه زن در سنین مختلف است. یعنی زنی فرتوت، زنی میان سال و خانمی جوان که روحیات و آرزوهای خود را بازگو می‌کنند. فضای نمایش مربوط به خانواده اشرافی رو به اضمحلال است.

  نمایش «سه زن بلند بالا» با کارگردانی جوزف منتلو کارگردان مطرح آمریکایی و دارنده دو جایزه تونی، با با تهیه‌کنندگی اسکات رادین در ماه مارس 2018 در نیویورک روی صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  برگزیده‌های هفتاد و دومین دوره اعلام شد

گلندا جکسون سرانجام در 82 سالگی جایزه تونی را تصاحب کرد
  برگزیده‌های هفتاد و دومین دوره اعلام شد

  گلندا جکسون سرانجام در 82 سالگی جایزه تونی را تصاحب کرد

  گلندا جکسون بازیگر شناخته شده و مطرح تئاتر پس از پنج‌بار نامزدی برای دریافت جایزه تونی، سرانجام در 82 سالگی و در هفتاد و دومین مراسم اهداء این جایزه مهم تئاتر، اولین جایزه تونی خود را دریافت کرد.

  |

  برنده اسکار و سیاستمدار بریتانیایی با لیر شاه به دنیای بازیگری بازمی گردد

  برنده اسکار و سیاستمدار بریتانیایی با لیر شاه به دنیای بازیگری بازمی گردد

  گلندا جکسون برنده دو جایزه اسکار بازیگری که در ابتدای دهه نود از دنیای هنرخداحافظی کرده بود حالا و درسن 80 سالگی به دنیای نمایش باز گشته است. او در این نمایش نقش لیر شاه را بازی می کند.

  |

  نظرات کاربران